Статті, Суспільство

Як робиться розчинна кава

Розчинна кава виготовляється шляхом сублімаційної та розпилювальної сушки концентрованого екстракту смажених кавових зерен. Після заварювання вода видаляється шляхом випаровування з екстракту та заморожується для створення сухих гранул або порошку. Ці гранули залишаються в твердому стані при кімнатній температурі і розчиняються при поєднанні з окропом. В інтернет-магазині 1001Coffee ви можете купити каву розчинну будь якого виробника, якісну за самою низькою ціною.

Етап перший: Доставка

Сирі зелені кавові зерна потрапляють на фабрику вантажівками. Потім каву просівають і очищають машиною для видалення будь-якого небажаного сміття, яке могло потрапити в партію зерен.

Другий етап: обсмажування

Далі йде обсмажування бобів, щоб змінити їх початковий зелений колір на більш звичний коричневий. Суміш із різних зерен загальною додається до гігантської жаровні.

Зерна нагрівають до 230°C  для отримання середнього обсмаження , яке, за словами компанії, чудово підходить для пиття як з молоком, так і без нього. Після 10 хвилин смаження зерна швидко охолоджують до 40°C, щоб уникнути подальшого варіння від залишкового тепла.

Третій етап: шліфування

Смажені кавові зерна тепер відправляються на подрібнення в промисловій вальцьовій млині. Це не той вид кофемолки, який ви знайдете на домашній кухні.

Коли кава мелеться, багато ароматів втрачаються в повітрі. Щоб звести до мінімуму втрати, аромати збираються шляхом прокачування газоподібного азоту через землю, вловлюючи аромати на шляху. Потім пара зберігається в резервуарі для додавання пізніше.

Четвертий етап: варіння

Тепер настає фрагмент, який ви впізнаєте. Тепер мелену каву змішують із водою для заварювання, подібно до того, як ви робите вдома за допомогою френч-пресу (cafetière).

Однак це не просто пара ложок для вашої кав’ярні з шести чашок.

Цікаво: відпрацьовану кавову гущу на фабриці Nestlé не викидають. Кавова гуща виробляє таку ж кількість енергії, як і вугілля, тому її сушать і спалюють у котлах, щоб забезпечити завод енергією. Щось, що ви можете спробувати, якщо у вас вдома є пальник.

Читайте також:  Приходько Борис Вікторович: біографія злочинця з депутатським мандатом який обікрав Україну на мільярди?

П’ятий етап: випаровування

Тепер ми починаємо спостерігати перетворення на розчинну каву. Зварену та відфільтровану каву відправляють у гігантський випарний резервуар, який охоплює всі шість поверхів фабрики в Дербіширі. Резервуар вміщує близько мільйона чашок кави , цього достатньо навіть для найзапекліших кавоманів!  Нагріта до 70°C, вода випаровується та відводиться сифоном.

Кава згущується на 50 відсотків для отримання густого сиропоподібного кавового екстракту . Це схоже на зменшення запасів вдома. Коли ви нагріваєте рідкий бульйон, його смак зменшується та посилюється.

Етап шостий: Заморожування

Потім кавовий екстракт попередньо охолоджується через теплообмінники для підготовки до заморожування. Після успішного охолодження сиропоподібний екстракт кави виливається на конвеєрну стрічку, яка проходить у гігантську морозильну камеру з температурою від -40°C до -50°C. Це холодніше, ніж на північному полюсі.

Потім кава дробиться на гранули. Ці глибоко заморожені гранули все ще містять воду, яку потрібно видалити.

Етап сьомий: сублімація

Складені в лотки, гранули пропускають через трубку низького тиску протягом кількох годин для сублімації. Сублімація – це процес перетворення твердої речовини в газ без проходження через проміжну рідку фазу.

Якщо каву знову перетворити на рідину, залишки аромату будуть вивільнені та втрачені. Сублімація досягається нагріванням кави до 60°C у сильному вакуумі. Під тиском замерзла вода випаровується і перетворюється безпосередньо на пару.

Коли гранули кави виходять із вакууму, це означає, що вони успішно висушені із зафіксованими ароматами. Тепер гранули залишатимуться у твердому стані при зберіганні при кімнатній температурі.

Восьмий етап: зчитування втрачених ароматів

Кавові гранули тепер збираються, а аромати, які раніше були вловлені за допомогою азоту, зчитуються. Аромати розпорошуються на гранули, коли вони потрапляють у гігантські мішки.

Етап дев’ятий: Упаковка

Тепер ліофілізовану каву можна помістити в банки. Кожна конвеєрна стрічка порожніх скляних банок наповнюється кавою менш ніж за секунду. Після цього ви можете її купити в звичайних або інтернет-магазинах, наприклад в інтернет магазині 1001Coffee https://1001coffee.com.ua/ua/.

Читайте також:  Евгений Анисимов - зачем «смотрящего» времён Януковича вытаскивают из СИЗО

Метод сушіння розпиленням

Розпилювальне сушіння кави менш поширене, ніж сублімаційне сушіння, але іноді йому віддають перевагу через його великі економічні вигоди для виробництва.

Розпилювальна сушарка з імпульсним спалюванням вивільняє рідку каву, яка подається зі швидкістю близько 644 км/год гарячим повітрям із температурою 538°C.

Повітря з високою швидкістю миттєво розпилює рідину , а інтенсивне тепло відводить воду, утворюючи порошок, який виходить на дно сушарки.

Турбулентність зони розпилення всередині сушарки настільки потужна, що забезпечує майже миттєве висихання без обгорання завдяки випарному охолодженню .

Незважаючи на те, що це дешевший спосіб виробництва розчинної кави, величезна втрата аромату в процесі сушіння розпиленням призводить до гіршого смаку продукту.

Історія розчинної кави

Перша розчинна розчинна кава була винайдена в 1899 році Девідом Стренгом з Інверкаргілла, Нова Зеландія. Донедавна японському хіміку Саторі Като помилково приписували винахід у його версії 1901 року.

До 1899 року існувало кілька втілень розчинної кави, але нічого подібного ми б не визнали сьогодні. Починаючи з 1771 року в Британії це називали кавовою сумішшю і навіть отримали патент від британського уряду.

Далі була американська версія, створена в 1851 році. Використовувані під час Громадянської війни в Америці «коржики» розчинної кави роздавалися солдатам і виявилися надзвичайно популярними для морального духу.

Розчинна кава набула подальшого поширення, коли британський хімік Джордж Констант Луїс Вашингтон допоміг комерціалізувати каву Саторі Като завдяки своїй роботі в Гватемалі.

Однак кава Джорджа Вашингтона сприймалася дещо як новинка, і людям не дуже сподобався її смак. Також були потрібні зміни, оскільки кава не дуже добре розчинялася, що додало їй непопулярності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *