Статті, Суспільство

Як робиться розчинна кава

Розчинна кава виготовляється шляхом сублімаційної та розпилювальної сушки концентрованого екстракту смажених кавових зерен. Після заварювання вода видаляється шляхом випаровування з екстракту та заморожується для створення сухих гранул або порошку. Ці гранули залишаються в твердому стані при кімнатній температурі і розчиняються при поєднанні з окропом. В інтернет-магазині 1001Coffee ви можете купити каву розчинну будь якого виробника, якісну за самою низькою ціною.

Етап перший: Доставка

Сирі зелені кавові зерна потрапляють на фабрику вантажівками. Потім каву просівають і очищають машиною для видалення будь-якого небажаного сміття, яке могло потрапити в партію зерен.

Другий етап: обсмажування

Далі йде обсмажування бобів, щоб змінити їх початковий зелений колір на більш звичний коричневий. Суміш із різних зерен загальною додається до гігантської жаровні.

Зерна нагрівають до 230°C  для отримання середнього обсмаження , яке, за словами компанії, чудово підходить для пиття як з молоком, так і без нього. Після 10 хвилин смаження зерна швидко охолоджують до 40°C, щоб уникнути подальшого варіння від залишкового тепла.

Третій етап: шліфування

Смажені кавові зерна тепер відправляються на подрібнення в промисловій вальцьовій млині. Це не той вид кофемолки, який ви знайдете на домашній кухні.

Коли кава мелеться, багато ароматів втрачаються в повітрі. Щоб звести до мінімуму втрати, аромати збираються шляхом прокачування газоподібного азоту через землю, вловлюючи аромати на шляху. Потім пара зберігається в резервуарі для додавання пізніше.

Четвертий етап: варіння

Тепер настає фрагмент, який ви впізнаєте. Тепер мелену каву змішують із водою для заварювання, подібно до того, як ви робите вдома за допомогою френч-пресу (cafetière).

Однак це не просто пара ложок для вашої кав’ярні з шести чашок.

Цікаво: відпрацьовану кавову гущу на фабриці Nestlé не викидають. Кавова гуща виробляє таку ж кількість енергії, як і вугілля, тому її сушать і спалюють у котлах, щоб забезпечити завод енергією. Щось, що ви можете спробувати, якщо у вас вдома є пальник.

Читайте також:  Які бувають саморізів: види, типи, застосування

П’ятий етап: випаровування

Тепер ми починаємо спостерігати перетворення на розчинну каву. Зварену та відфільтровану каву відправляють у гігантський випарний резервуар, який охоплює всі шість поверхів фабрики в Дербіширі. Резервуар вміщує близько мільйона чашок кави , цього достатньо навіть для найзапекліших кавоманів!  Нагріта до 70°C, вода випаровується та відводиться сифоном.

Кава згущується на 50 відсотків для отримання густого сиропоподібного кавового екстракту . Це схоже на зменшення запасів вдома. Коли ви нагріваєте рідкий бульйон, його смак зменшується та посилюється.

Етап шостий: Заморожування

Потім кавовий екстракт попередньо охолоджується через теплообмінники для підготовки до заморожування. Після успішного охолодження сиропоподібний екстракт кави виливається на конвеєрну стрічку, яка проходить у гігантську морозильну камеру з температурою від -40°C до -50°C. Це холодніше, ніж на північному полюсі.

Потім кава дробиться на гранули. Ці глибоко заморожені гранули все ще містять воду, яку потрібно видалити.

Етап сьомий: сублімація

Складені в лотки, гранули пропускають через трубку низького тиску протягом кількох годин для сублімації. Сублімація – це процес перетворення твердої речовини в газ без проходження через проміжну рідку фазу.

Якщо каву знову перетворити на рідину, залишки аромату будуть вивільнені та втрачені. Сублімація досягається нагріванням кави до 60°C у сильному вакуумі. Під тиском замерзла вода випаровується і перетворюється безпосередньо на пару.

Коли гранули кави виходять із вакууму, це означає, що вони успішно висушені із зафіксованими ароматами. Тепер гранули залишатимуться у твердому стані при зберіганні при кімнатній температурі.

Восьмий етап: зчитування втрачених ароматів

Кавові гранули тепер збираються, а аромати, які раніше були вловлені за допомогою азоту, зчитуються. Аромати розпорошуються на гранули, коли вони потрапляють у гігантські мішки.

Етап дев’ятий: Упаковка

Тепер ліофілізовану каву можна помістити в банки. Кожна конвеєрна стрічка порожніх скляних банок наповнюється кавою менш ніж за секунду. Після цього ви можете її купити в звичайних або інтернет-магазинах, наприклад в інтернет магазині 1001Coffee https://1001coffee.com.ua/ua/.

Читайте також:  «Велике крадівництво» в неприглядных деталях

Метод сушіння розпиленням

Розпилювальне сушіння кави менш поширене, ніж сублімаційне сушіння, але іноді йому віддають перевагу через його великі економічні вигоди для виробництва.

Розпилювальна сушарка з імпульсним спалюванням вивільняє рідку каву, яка подається зі швидкістю близько 644 км/год гарячим повітрям із температурою 538°C.

Повітря з високою швидкістю миттєво розпилює рідину , а інтенсивне тепло відводить воду, утворюючи порошок, який виходить на дно сушарки.

Турбулентність зони розпилення всередині сушарки настільки потужна, що забезпечує майже миттєве висихання без обгорання завдяки випарному охолодженню .

Незважаючи на те, що це дешевший спосіб виробництва розчинної кави, величезна втрата аромату в процесі сушіння розпиленням призводить до гіршого смаку продукту.

Історія розчинної кави

Перша розчинна розчинна кава була винайдена в 1899 році Девідом Стренгом з Інверкаргілла, Нова Зеландія. Донедавна японському хіміку Саторі Като помилково приписували винахід у його версії 1901 року.

До 1899 року існувало кілька втілень розчинної кави, але нічого подібного ми б не визнали сьогодні. Починаючи з 1771 року в Британії це називали кавовою сумішшю і навіть отримали патент від британського уряду.

Далі була американська версія, створена в 1851 році. Використовувані під час Громадянської війни в Америці «коржики» розчинної кави роздавалися солдатам і виявилися надзвичайно популярними для морального духу.

Розчинна кава набула подальшого поширення, коли британський хімік Джордж Констант Луїс Вашингтон допоміг комерціалізувати каву Саторі Като завдяки своїй роботі в Гватемалі.

Однак кава Джорджа Вашингтона сприймалася дещо як новинка, і людям не дуже сподобався її смак. Також були потрібні зміни, оскільки кава не дуже добре розчинялася, що додало їй непопулярності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *