Бізнес, Статті, Суспільство

Які бувають саморізів: види, типи, застосування

Які бувають шурупи: види, типи, застосуванняСаморізи зручні для використання як з ручним, так і з електроінструментом. Цей кріпильний пристрій дозволяє працювати з твердими матеріалами та м’якими панелями. А види шурупів дивують різноманітністю. Щоб точно підібрати кріплення для будь-яких робіт, пропонуємо більше дізнатися про будову, розміри та застосування цих деталей.

У чому відмінності саморіза від шурупа?

Саморізи є вдосконаленою версією шурупів. Назву свою отримав від поєднання “саморізальний шуруп”. То чому в ряді випадків майстри віддають перевагу саморізам?

Відповідь на питання криється ось у якому факті: шурупи вкручуються в отвір з попередньо підготовленим різьбленням, відповідно, вимагають підготовки. У зв’язку з цим шурупи мають більш рідке різьблення та плавний перехід від витків до наконечника.

Саморіз завдяки більш загостреному наконечнику і частому широкому різьбленню здатний сам прорізати отвір у матеріалі, тому таке кріплення дуже цінується у обробників, будівельників і виробників виробів з різних матеріалів.

Класифікація шурупів

Конструкційні особливості металовиробу ми прояснили, тепер розглянемо детальніше всі види саморізів.

Такі металовироби поділяються на 3 основні види: по дереву та по металу. Їхні основні особливості обумовлюються характеристиками матеріалу обробки.

Саморізи по дереву

Дерево – матеріал більш пухкий, тому щоб отвір вийшов рівним і не виникало рваного краю, а матеріал не потріскався, такі саморізи випускають з тонким стрижнем і далеко розташованими витками. Для роботи з твердими породами дерева фахівці рекомендують попередньо розсвердлити отвір на 1-2 мм. менше діаметра металовиробу (особливо при вкручуванні в край виробу), це також допомагає уникнути тріщин.

Його активно застосовують для кріплення елементів брусу та декоративних дерев’яних деталей, також він підійде і для гіпсокартонних виробів.

Саморізи по металу

Мають гостріший наконечник і часто розташовані на підставі витки. Такий саморіз легко проріже металевий лист товщиною до 5 мм. Для точності виготовлення отвору рекомендується попередньо зробити невелику вм’ятину для установки наконечника. Робиться це за допомогою молотка та пробійника.

Читайте також:  Правозахисники провели дослідження щодо ставлення поліцейських до секс-працівників

Види саморізів по металу являють собою ширшу категорію, купити які ви можете на сайті: https://mir-krepezha.com.ua/ua/samorezy/samorezy-po-metallu.

Від матеріалу та покриття саморіза залежать багато властивих їм властивостей: міцність, термін служби, вологостійкість, електро- та теплопровідність, схильність до намагнічування, світловіддзеркалення та інші. Різні види саморізів по дереву, як і види по металу роблять з нержавіючої або вуглецевої сталі, а також латунного сплаву.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *