Здоров'я, Статті, Суспільство

Звідки береться рак?

Розбираємось, що таке злоякісні пухлини, і звідки вони беруться. Раком у народі називають злоякісні новоутворення – пухлини, які мають дві характерні властивості:

  • Безконтрольним зростанням. Пухлина росте всередині ураженого органу, проростає його стінки та поширюється на сусідні тканини та органи.
  • Метастазування – здатністю відсіюватися з первинного вогнища та утворювати пухлини в інших органах. Найчастіше страждають кістки, легені та печінка.

Всі ці процеси розвиваються через те, що споконвічно здорові клітини мутують і стають злоякісними. Що це означає? Більш докладно за посиланням https://delta-med.com.ua/directions/onkolohiya/. У нормі здорова клітина має стандартний життєвий цикл:

  • Вона утворюється внаслідок розподілу клітини-попередниці.
  • Росте, дозріває та ділиться лише за сигналом організму.
  • Якийсь час виконує свої функції, залежно від того, в якій тканині вона знаходиться.
  • Старіє та гине. Загибель клітини запрограмована, цей процес називається апоптоз.

Весь клітинний цикл запускається за допомогою спеціальних біохімічних сигналів, які виникають тоді, коли це потрібно організму. Наприклад, при механічному пошкодженні тканин, у процесі хвороби та ін. Організм сам регулює цей процес. Однак у процесі життєвого циклу можуть виникнути проблеми, які призводять до злоякісної трансформації клітин, і вони набувають характерних властивостей:

  • Здатність до безконтрольного поділу. Як ми вже казали, у нормі клітина ділиться лише за сигналом організму. Для передачі на клітинних мембранах існують рецептори, які вловлюють сигнальні молекули, після чого запускається каскад реакцій. Але якщо є мутації в генах, які відповідають за будову цих рецепторів, клітина може втратити зв’язок із організмом та почати стимулювати сама себе. Внаслідок цього вона починає безконтрольно ділитися.
  • Накопичення мутацій. Кожен процес клітинного поділу супроводжується подвоєнням генетичного матеріалу (ДНК), щоб кожна дочірня клітина одержала свій набір хромосом. Це складний процес, під час якого можливі помилки. Але для їх виправлення передбачена ціла система репарацій, яка відслідковує, щоб гени мали нормальну будову, а у разі її порушення проводилася б корекція мутацій. При безконтрольному розподілі цей механізм не встигає відпрацьовуватися, кількість мутацій накопичується, що призводить до серйозної зміни клітин.
  • Порушення диференціювання. Через те, що клітини швидко та безконтрольно діляться, вони не встигають дозрівати чи дорослішати. Відповідно вони не можуть виконувати заплановані функції, не можуть адекватно взаємодіяти з іншими клітинами своєї тканини та довкіллям.
  • Здатність до метастазування. Нормальні клітини «де народилися, там і стали в нагоді». Вони тісно пов’язані зі своїм оточенням і не мігрують до інших органів. Злоякісні клітини формують своє власне оточення, втрачають зв’язок із реальністю і можуть мігрувати за кровоносною та лімфатичною системою в інші органи, даючи зростання новим пухлинам.
Читайте також:  Олег Крот TECHIIA. Многомиллионное мошенничество и связи с россиянами: что пытается тщательно скрываться?

Для злоякісної трансформації недостатньо мутації одного гена. Потрібно накопичення кількох генетичних порушень, які відповідають за поділ та знищення клітини. Але навіть цього ще недостатньо, щоби розвинувся рак. У нормі мутантні клітини вчасно знищуються імунною системою, що дає можливості розвинутися злоякісному процесу. Але якщо є збої на цьому рівні, ракові клітини уникають дії захисних механізмів і дають початок росту злоякісної пухлини. Таким чином, для того, щоб розвинувся рак, необхідний збіг багатьох обставин. Насамперед, це накопичення особливих мутацій та порушення імунного захисту, що знищує злоякісні клітини.

Рак молочної залози

Це злоякісне новоутворення грудних залоз. Ракові клітини відрізняються незрілістю, здатністю до неконтрольованого зростання, розмноження, проникнення в навколишні тканини з формуванням метастазів. Прогноз залежить від форми захворювання та своєчасно розпочатого лікування.

Підозра на онкопатологію виникає, коли біль стає болісним, призводить до безсоння, поширюється на пахвові западини. При зовнішньому огляді виявляють втягнуті соски, зморшкувату шкіру на грудях, прощупуються ущільнення. Збільшено надключичні та пахвові лімфатичні вузли. Якщо у вас такі симтоми негайно зверніиться до мамолога https://delta-med.com.ua/directions/mamologiya/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *