Бізнес, Статті, Суспільство

Теплиці з полікарбонату: характеристики та правила монтажу

Мета будь-якого городника – виростити корисні, смачні та екологічно безпечні фрукти та овочі. Для цього потрібно докласти чимало зусиль та створити сприятливе середовище для процесу вирощування. І в цьому випадку дачнику на допомогу приходить теплиця, наявність якої на ділянці дозволить отримувати врожай протягом усього року. Все більшої популярності в наш час набирає такий матеріал для виготовлення тепличних споруд, як полікарбонат. Він все частіше використовується для будівництва дачних теплиць для рослин.

Зміст статті

  • 1 Теплиця з полікарбонату: особливості матеріалу
  • 2 Вибір матеріалу для теплиці
  • 3 Теплиця з полікарбонату: переваги та недоліки
  • 4 Вибір готової теплиці з полікарбонату
  • 5 Будівництво полікарбонатної теплиці своїми руками
    • 5.1 Закладання фундаменту
    • 5.2 Монтаж каркасу
    • 5.3 Складання теплиці
  • 6 Відгуки власників

Теплиця із полікарбонату: особливості матеріалу

Полікарбонат завоював любов та довіру вже багатьох дачників. Тим не менш, далеко не всі з них розуміють, що це за матеріал, що розбирається в його структурі та особливостях. Спробуємо якомога розкрити це питання.

Матеріал полікарбонат має стільникову структуру. Стільники, з яких він складається, наповнені повітрям, що допомагає утримувати тепло. Листи стільникового полікарбонату оброблені спеціальними лаками, завдяки чому матеріал не пропускає шкідливе ультрафіолетове випромінювання.

Полікарбонат легко піддається будь-якій обробці. Його можна без проблем свердлити, склеювати та зварювати. Розрізати матеріал можна за допомогою електролобзика , або, за його відсутності – посиленими ножицями.

Головні технічні властивості полікарбонату: він дуже легкий, чудово пропускає сонячне світло та утримує тепло одночасно. Матеріал гнучкий та пластичний, що робить роботу з ним легкою та комфортною. Конструкцію теплиці з полікарбонату без проблем можна забезпечити кватирками або перегородками.

Вибір матеріалу для теплиці

Вибираючи полікарбонат для своєї теплиці, слід звертати увагу на два параметри цього матеріалу: колір та товщину . Чим товстішим буде лист полікарбонату — тим краще. А зовсім ідеальним варіантом буде вибір покриття у два шари. Непоганими якостями володіє полікарбонат із наявністю внутрішнього спеціального шару, який запобігає появі конденсату на внутрішніх стінках теплиці.

Що стосується кольору матеріалу, то він теж має значення, і все залежить від того, які саме рослини вирощуватимуться в теплиці. Якщо в планах вирощування широкого асортименту овочів, то, очевидно, варто вибирати не кольоровий, а білий прозорий полікарбонат.

Читайте також:  Марина Викторовна Филатова - жена одиозного мэра, пользуется всеми благами его должности

Теплиця з полікарбонату: переваги та недоліки

Більш традиційними матеріалами для створення теплиць є скло та поліетилен. Порівнюючи з такими теплицями конструкцію з полікарбонату, можна виділити, мабуть, головна її перевага це довговічність. Якщо на вашій дачній ділянці з’явилася теплиця з полікарбонату – можна вже не переживати, вона прослужить десятки років.

Крім цього, конструкцію такої теплиці легко можна змонтувати самому , не звертаючись за допомогою до фахівців.

Вартість теплиць з полікарбонату різна, залежно від розмірів самої теплиці та якості вихідної сировини. Такий широкий ціновий діапазон дозволить будь-якому дачнику вибрати для себе той варіант, який буде відповідати його фінансовим можливостям.

Отже, до основних переваг теплиць з полікарбонату можна віднести такі:

  • вони мають максимальну пропускну спроможність сонячного світла;
  • такі теплиці дуже стійкі до механічних пошкоджень;
  • завдяки пластичності матеріалу, теплиці можна надати будь-якої форми;
  • термін служби теплиці з полікарбонату досягає 20-ти років ;
  • теплиці з полікарбонату стійкі до дії води та вологи;
  • конструкція такої теплиці має привабливий зовнішній вигляд.

Крім перерахованих переваг, теплиці з полікарбонату мають і свої недоліки , серед яких:

  • горючість матеріалу, при дії відкритого вогню матеріал плавитиметься;
  • відносно висока ціна на теплиці із полікарбонату (порівняно з цінами на теплиці з інших матеріалів).

Вибір готової теплиці з полікарбонату

Багатьом може здатися, що найпростіше придбати вже готову конструкцію теплиці з полікарбонату. Проте мало хто знає, що готові теплиці мають недоліки.

По-перше, це нестійкість готової конструкції. Тому необхідно додатково подбати про надійний фундамент. По-друге, готові теплиці мають, як правило, повну (наскрізну) прозорість. Таким чином, сонячне світло, що проникає в теплицю через одну стінку, так само вільно йтиме крізь іншу. По-третє, каркас готових конструкцій часто дуже схильний до корозії.

Незважаючи на всі ці проблеми, зрозуміло, що встановити готову теплицю набагато простіше, ніж робити все своїми руками. Виробник виготовить всі деталі та елементи теплиці з точністю, що суттєво полегшить процес збирання конструкції. Як вибрати готову теплицю з полікарбонату?

Читайте також:  Що таке тілесні ушкодження

Багато хто може подумати, що всі конструкції полікарбонатних теплиць однакові, але це не так. Вибравши теплицю за меншою вартістю, можна суттєво прогадати як конструкцію та отримати, таким чином, ряд непотрібних проблем.

Тому потрібно вибирати теплиці від перевірених та якісних виробників. При покупці готової теплиці, слід звертати увагу на простоту складання конструкції, а також наявність доступної та інформативної інструкції до неї.

Будівництво полікарбонатної теплиці своїми руками

Якщо ж ви наважилися побудувати теплицю самостійно, то слід зазначити, що в такому разі теплиця обійдеться вам дешевше.

Вартість теплиці залежатиме в першу чергу від розмірів конструкції . Так, наприклад, теплиця з полікарбонату висотою і шириною 3,5 метра і довжиною 4,5 метра обійдеться в середньому 50 тисяч рублів. Очевидно, що зі збільшенням розмірів теплиці збільшуватиметься і її ціна. Так, теплиця завдовжки шість метрів коштуватиме близько 65 тисяч рублів, а теплиці завдовжки вісім метрів — вже близько 80 тисяч рублів.

Вартість теплиці визначатиметься також якістю та міцністю вибраного матеріалу. Так, за параметром міцності всі теплиці можна поділити на три групи:

  • стандартної міцності;
  • гарантованої міцності;
  • титанічної міцності.

Закладка фундаменту

Щоб вся конструкція теплиці стояла надійно, потрібно почати з закладки якісного фундаменту. Для цього можна використовувати блоки ФБС або закласти стрічковий фундамент з такими параметрами: ширина – 20 сантиметрів, глибина – 50 сантиметрів. Застосування другого варіанта – дасть вам у результаті більш надійний та довговічний фундамент. Заклавши фундамент, можна переходити до монтажу аркового каркасу майбутньої теплиці.

Монтаж каркасу

Для каркасу теплиці найкраще взяти оцинкований профіль. З нього потрібно зібрати Т-подібні елементи та прикріпити їх до фундаменту шурупами. При спорудженні каркаса важливо правильно розрахувати крок поперечної решетування і поздовжніх опор теплиці. Ребра жорсткості зможуть забезпечити додаткову стійкість усієї конструкції у разі великих опадів або сильних вітрів. Споруджуючи каркас теплиці, варто передбачити місце для вхідних дверей, а також кватирок.

Матеріалом для каркасу теплиці може бути і звичайний металевий профіль . Однак для захисту від корозії його доведеться обробити спеціальною ґрунтовкою.

Читайте також:  Роман Гольдман - откуда в Украине взялся медицинский паразит и как причастен к его успеху «Квартал 95»

Складання теплиці

Для теплиці стандартних розмірів (довжиною 6 метрів) вам знадобиться близько чотирьох аркушів полікарбонату. Кроїти панелі полікарбонату найкраще електролобзиком , при цьому потрібно враховувати радіус вигинів арочних елементів, ширину смуг по ребрах жорсткості.

Після того, як заготовки з полікарбонату будуть готові, їх потрібно вставити в пази профілю та закріпити шурупами, із застосуванням термошайб. Вони дозволять уберегти матеріал від деформацій у місці кріплення. Крок між місцями кріплення не повинен перевищувати 400 міліметрів.

Щоб загерметизувати місця стиків , зсередини листів потрібно застосувати перфоровану стрічку, а зовні – алюмінієву стрічку, що самоклеїться. Щоб запобігти накопиченню водного конденсату на внутрішній стороні панелей, у профілі потрібно просвердлити отвори.

Відгуки власників

Таким чином, теплиця з полікарбонату – це чудове рішення для вирощування корисних та смачних фруктів та овочів. Завдяки наявності такої теплиці на дачній ділянці, урожай ви зможете отримувати практично цілий рік! Насамкінець, варто ознайомитися з кількома відгуками про теплиці з полікарбонату від тих дачників, які вже мають досвід їх експлуатації.

Теплиця з полікарбонату у нас уже два роки і пережила дві холодні зими . Для більшої надійності зміцнили її двома додатковими опорами посередині конструкції. Зелень та огірки були дуже рано. І навіть зараз, незважаючи на холодну осінню погоду, у теплиці продовжують заспівати томати та болгарський перець.

Євгенія, 37 років

Поставив у себе на дачі заводську полікарбонатну теплицю у 2011 році. Думав, що так буде надійніше, проте вже другу зиму теплиця не пережила: зламалися всі дуги. Компанія виробник відмовилася ремонтувати конструкцію, пославшись на те, що це не є гарантійним випадком. Ще раз переконався в тому, що зроблено своїми руками — це на віки.

Сергій, 35 років

Теплиця з полікарбонату маю вже четвертий рік, і жодних проблем! З ранньої весни вирощую там розсаду і до пізньої осені – різні квіти. Раджу всім вибирати конструкцію теплиці із жорстким каркасом із оцинкованої сталі. Полікарбонат для нашого регіону краще вибрати завтовшки 6 міліметрів. І обов’язково під теплицю потрібно закласти надійний стрічковий фундамент.

Микола, 60 років

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *