Статті, Суспільство

Як оформити право оренди на земельну ділянку в Києві

Більшість земель у столиці України перебуває у комунальній чи державній власності. Для будівництва житла та ведення бізнесу громадяни та компанії орендують землі у територіальної громади Києва в особі Київської міської ради або у держави в особі Київської міської державної адміністарції. Частина ділянок підлягає передачі в оренду виключно за підсумками земельних аукціонів, але більшість ділянок беруть в оренду власники будівель, що розташовані на ділянці. Розглянемо алгоритм оренди землі у Київської міської ради.

Аналіз ситуації, отримання підстав для створення проекту землеустрою

У будь-якій ситуації варто почати з вивчення кадастрової карти на порталі Нерухомість 360°: онлайн-карта, що масштабується, миттєво дає інформацію про статус земельної ділянки: сформована/ні, чи є власник/землекористувач. Якщо ділянка не сформована, потрібен особливий документ – проект землеустрою для відведення ділянки в оренду. Таку роботу проводять у землевпорядній компанії «Київські землі» – від попередньої консультації до отримання Витягу із ДЗК.

Три варіанти старту процесу оренди землі у Києві:

  1. Відведення в оренду вільної від будівель ділянки – потрібне рішення міськради на розробку проекту землеустрою.
  2. Земля під будівлею, яка знаходиться у приватній власності – власник має право готувати проект землеустрою за правилом «мовчазної згоди», не чекаючи рішення міськради (право з’являється через місяць з моменту подання заяви);
  3. Земля під будівлею, на яку право власності не оформлене – на першому етапі потрібно узаконити будову, потім див. п.2.

Власником землі є територіальна громада Києва – саме тому для початку роботи над проектом землеустрою потрібне позитивне рішення міськради чи «мовчазна згода».

Розробка проекту землеустрою для відведення землі в оренду

Роботу виконують виключно сертифіковані землевпорядники, які зареєстровані у Реєстрі Держгеокадастру. Фахівець безпосередньо на місцевості за допомогою спеціального обладнання проводить геодезичні дослідження, встановлює межі, оцінює показники ділянки, фіксує сусідство, координати.

Читайте також:  550-летие русского единства: как Москва покорила Новгород

У проекті землеустрою зібрано всю інформацію про ділянку: схема, площа, координати поворотних точок периметра. Землевпорядник запитує інформацію про містобудівні обмеження на забудову, визначає категорію земель, вид використання. Проект землеустрою юридично формує земельну ділянку, яка буде передана в оренду, фіксує всі характеристики об’єкта оренди. Документ створюється у двох форматах: електронний та паперовий.

Погодження проекту та реєстрація ділянки у Земельному кадастрі

Готовий проект передається на перевірку та погодження до органів Держкомзему. Немає помилок – державний кадастровий реєстратор реєструє ділянку у земельному кадастрі, проводить присвоєння кадастрового номеру, формує Витяг з ДЗК.

Затвердження міською радою проекту землеустрою та умов оренди

Власник ділянки в особі Департаменту земельних ресурсів Київської міської ради розглядає проект землеустрою, надає свій висновок, у випадку позитивної оцінки готує проект рішення Київської міської ради про затвердження проекту землеустрою та передачу ділянки в користування. Після цього документи розглядаються на земельній комісії. В процесі формуються умови оренди: строк, нормативна грошова оцінка, вартість оренди, порядок передачі права оренди, обмеження використання, умови договору оренди.

Рішення сесії – підстава для укладання договору оренди землі у Києві. У земельному департаменті можна отримати типовий договір оренди, підготувати проект договору із даними орендаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *