Економіка, Злочинність, Новини, Політика, Розслідування, Статті

Як МВС Монастирського фінансує країну-агрессора РФ

ІМПОРТ ВЕТПРЕПАРАТІВ З КРАЇНИ-АГРЕСОРА

Довгі роки Нацгвардія, поліція та українські прикордонники використовували ветпрепарати російського виробництва, такі як «Піро-стоп», «Гамавіт», «Празіцин» та інші. В часи заборони Російською Федерацією імпорту ветеринарних препаратів з України, та навіть після російської агресії і війни на Сході України, Міністерство внутрішніх справ України, продовжувало забезпечувати більш ніж 3000 відомчих собак ветеринарними препаратами виробництва країни-агресора.

Починаючи з 2015 року компетентні органи Російської Федерації здійснюють системні заходи щодо обмеження, фактичної заборони обігу на її території ветеринарних препаратів, вироблених в Україні. Зокрема, «28» червня 2021 року на офіційному сайті Россєльхознадзора знову з’явилася інформація про чергову заборону ввезення та обігу ветеринарних препаратів, в тому числі, вироблених в Україні.

Змушені констатувати, що результатом таких системних дискримінаційних заходів з боку Російської Федерації стала фактично повна заборона ввезення на її територію ветеринарних препаратів зареєстрованих українськими виробниками в Росії і це призвело до суттєвих проблем з транзитом до інших країн Євразійського економічного союзу через територію Російської федерації, що поступово зводить до “0” цей напрямок експорту.

Не зважаючи на це, протягом останніх років на ветеринарному ринку України спостерігається катастрофічний наплив незареєстрованих, фальсифікованих і контрабандних ветеринарних препаратів з Російської Федерації, кількість яких сягає сотень найменувань. А державні установи ще й за кошти платників податків активно скуповують відповідні продукти, тим самим розвивають економіку іншої країни,  при тому, що в нас є  власні аналоги таких препаратів.

Так за словами, колишнього військовослужбовця Національної Гвардії України, Олексія Захарченка: «В України на ці препарати давно закінчилась ліцензія і чомусь її ніхто не продовжив. Та службових собак і далі лікували російськими препаратами. Я ще встиг знайти договори про закупівлю ліків».

Читайте також:  “Центр коммунального сервиса” (КК “ЦКС”) лишится коррупционных миллионов?

Також, Олексій говорить що після того як в Україні почали активно боротися з імпортом російських препаратів — керівництво одразу ж дало наказ все “використати, щоб не було слідів”.

Відповідно до ст. 63 ЗУ «Про ветеринарну медицину» ветеринарні препарати до початку їх обігу та використання в Україні проходять державну реєстрацію (п.1 ст 63). Забороняється обіг ветеринарних препаратів, не зареєстрованих в Україні (п.2. ст.67).

Відповідно до цього ж закону, реєстрацією займається Держпродспоживслужба України, на сайті якої можна знайти реєстр

https://dpss.gov.ua/diyalnist/reyestrividkritidani

Реєстр у “Дія”.

https://data.gov.ua/dataset/8f3e00b2-16e8-4b30-af7d-b9212837b0a6

Завантаживши відповідні реєстри, ми можемо побачити, що в Україні не має жодного зареєстрованого препарату РФ:

Відповідно до сайту Держпродспоживслужби  і їх реєстру, виникає логічне питання, а як чиновники МВС України допустили придбання ліків Російського виробництва?

Є кілька варіантів як Нацгвардія закупляла такі препарати: без тендера, щоб не привертати увагу; закупівля препаратів проходила на суму, що не перевищує 50 тис. грн без використання системи ProZorro або ж тендери були закритими.

Чому владні органи не контролюють таке беззаконня в Україні? Чому МВС без тендерів і дозволів на препарати витрачає мільйони наших з вами податків купуючи  російське та наповнює бюджет іншої країни, тим більше на кордоні з якою гинуть наші бійці майже щодня.

Після  інтерв’ю нам стало цікаво і ми вирішили провести маленьке розслідування  відвідавши ветеринарні аптеки, де полиці  усипані такими препаратами як Апісан, Апіцена, АВЗ, Веда, які  виробляє Російська Федерація. Чи не є це зрадою ?

Системне ввезення на українській ринок препаратів виробництва країни-агресора, контрабандою, наносить  збитки не тільки власникам українських аналогів цих препаратів, а і в цілому шкодить економіці країни.

Читайте також:  Березин Андрей Валерьевич. Российский мошенник продолжает чистить интернет

Тож у нам виникає логічне питання! Чи добре сплять вночі службовці МВС на восьмий рік війни? Як можна  зупинити потрапляння продукції російських виробників на ринок України, адже це незаконно, поза нормами моралі та  здорового глузду. Що потрібно зробити, щоб наші чиновники захищали Україну так само, як це кожного дня роблять воїни на Сході України?!

Статтю підготували журналісти Олександр Гоман, Лариса Бабела, Тімур Віровкін та Сергій Колоколов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *