Бізнес, Статті, Суспільство

Види електровимірювальних приладів

Електровимірювальні прилади — це спеціалізована техніка, що дає можливість отримувати значення певних параметрів електричного струму.

Електровимірювальні прилади широко використовуються в наукових дослідженнях, енергетиці, промисловості та побуті.

У наукових дослідженнях електровимірювальні прилади необхідні для вивчення властивостей матеріалів, розроблення та тестування електронних пристроїв тощо. У промисловості електровимірювачі застосовуються для контролю роботи електричних систем та обладнання, проведення їх обслуговування і ремонту. В енергетиці вони потрібні для контролю та вимірювання електроспоживання, а також для тестування та обслуговування електростанцій. У побуті вимірювальна техніка SimVolt може використовуватися для вимірювання напруги й сили струму в домашній електричній мережі, перевірки працездатності електроприладів, визначення заряду акумуляторів та ін.

Основні вимірювання в електричних ланцюгах

Для вимірювання різних величин використовуються різні електровимірювальні прилади:

  • Сила струму. Для зняття показань застосовуються амперметри. Струм показує величину заряду, що проходить через провідник, тому такі пристрої підключають послідовно. Для оперативного контролю слід вибирати струмові кліщі, під час використання яких не потрібно проводити перепідключення.
  • Напруга. Для вимірювання напруги в електричному ланцюзі застосовують вольтметри. Відстеження цього параметра, його коливань і динаміки дуже важливе для підтримання працездатності електроустановок та оперативного виявлення несправностей.
  • Електричний опір. Вимірювання цього параметра здійснюється за допомогою омметрів. Вони використовуються для визначення величини опору ізоляції кабельних ліній, трансформаторів, електродвигунів, ліній передач, шин та інших вузлів. Це дає можливість визначити їх справність і відсутність короткого замикання.
  • Потужність. Для нормальної роботи електромережі важливо, щоб сума всіх підключених споживачів не перевищувала номінал мережі. Для контролю потужності застосовують спеціальні пристрої — ватметри.

Оскільки на практиці не завжди є можливість використовувати для вимірювання кожного окремого параметра спеціалізований прилад, широкого поширення набули універсальні пристрої, або мультиметри. Вони дають можливість вимірювати одразу кілька параметрів в електричних ланцюгах постійного та змінного струму. Такі прилади використовують електрики й інженери під час проведення ремонтів, діагностики та обслуговування електричних мереж.

Читайте також:  У Харкові викрили компанію, яка пограбувала державу на 1 млрд. грн

Техніка SimVolt — це контрольно-вимірювальні пристрої на всі випадки життя. Тут ви зможете придбати не лише електровимірювальні прилади, а й газові детектори, вологоміри, тепловізори та багато іншого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *