Здоров'я, Суспільство

Порушення слуху: яким приладом можна точно виміряти гостроту слуху?

У сучасному світі вже розроблені методи для вимірювання гостроти сприйняття звуків, що є критично важливим для управління та лікування порушень слуху. Існує багато технологій і приладів, призначених для цього, але на сьогодні аудіометр є одним з найбільш точних і надійних засобів. За допомогою цього приладу можливо встановити, чи може пацієнт чути тихі звуки або розрізнювати високі та низькі тона.

Що таке аудіометрія?

Це метод дослідження, направлений на визначення мінімальної інтенсивності звуку, який здатне сприйняти вухо. Заснований на принципах функціонування слухового аналізатора людини, він дозволяє виявити найдрібніші зміни в слуховій функції.

Спеціальні датчики аудіометра проводять обстеження, відчуваючи реакції органів слуху на звукові сигнали. Інформацію, яку вони отримують, процесор перетворює в числові дані, які потім виводяться у вигляді графіку на екран чи папір. Це графічне представлення дозволяє лікарю вивчити стан вух пацієнта, а також виявити можливі причини порушень.

Аудіометр не є лікувальним приладом, а виступає засобом діагностики. Він здатен проаналізувати ситуацію зі здоров’ям вуха у людей з порушенням мовлення, рухів та у немовлят. За його допомогою проводиться об’єктивне дослідження.

Для яких типів обстежень оториноларингологія купує аудіометри?

Медичні центри, яким необхідно купити аудіометр, мають на увазі широкий спектр процедур. Прилади пропонують різні методи випробувань, які можуть бути налаштовані відповідно до потреб фахівця для скринінгу слуху або діагностики. Ціниться також скринінговий аудіометр для новонароджених та дітей. Аудіометрична апаратура від компанії PATH Medical пропонує прилади з великим набором опцій. Серед них:

  1. Звичайна та тональна аудіометрія, що базується на зображенні і мовних тестах (наприклад, SUN, MATCH).
  2. Транзиторно-викликана та отоакустична емісія (OAE) – це об’єктивний тест, який вимірює відповідь вуха на короткий звуковий імпульс.
  3. Отоакустична емісія на частоті продукту спотворення (DPOAE).
  4. Слухові відповіді стовбура мозку (ABR), які використовуються для виявлення аномалій у нервовій системі, що передає звукові сигнали від вуха до мозку.
  5. Стаціонарні викликані потенціали (АSSR), які визначають, як вухо реагує на постійний звук.
  6. Вимірювання слухового імпедансу та вимір акустичного рефлексу, які аналізують рухи вушної перетинки та стан середнього вуха.
Читайте також:  Запись на прием к вертебрологу в клинике Vertebra

Всі ці методики дають повну картину слухового здоров’я пацієнта, що дозволяє визначити найбільш ефективні методи лікування.

64706f8c269ef.webp

Чи можна проводити обстеження слуху самостійно?

Хоча сучасні методи діагностики слуху, такі як аудіометрія, дозволяють отримати точні дані про стан слуху, проте обстеження у дітей та дорослих все ж таки повинен проводити лікар. Аудіометри мають використовуватися лише в медичних закладах із дотриманням певних умов довкілля, у тому числі з урахуванням електромагнітних завад. Це обов’язкове правило, що має виконуватися при використанні цього медичного обладнання.

Отже, при виявленні проблем зі слухом у себе або у своїх близьких, найкращим рішенням буде звернення до професійного отоларинголога. Він зможе точно визначити причину проблеми і запропонувати оптимальне лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *