Здоров'я, Суспільство

Лабораторна діагностика новоутворень щитоподібної залози

Лабораторні дослідження є важливою частиною діагностики новоутворень щитоподібної залози. По результатам аналізів можна виявити серйозні відхилення в роботі органу, а також різні патологічні процеси, діагностувати новоутворення на визначити їх характер (доброякісний чи злоякісний). Комплексне лабораторне обстеження допомагає обрати правильну стратегію лікування.

Основні види новоутворень щитоподібної залози

Новоутворення щитоподібної залози −це аномальний ріст клітин цього органу, який може бути доброякісним (аденома) або злоякісним (рак щитоподібної залози). Орган розташований у передній частині шиї та виробляє гормони, відповідальні за регулювання обміну речовин та росту організму

Основні типи новоутворень щитоподібної залози:

  1. Аденома щитоподібної залози. Це доброякісне утворення, яке може представляти собою один або кілька вузлів у щитоподібної залозі. Аденома зазвичай не поширюється за межі органу і, як правило, не несе загрози для життя. Однак вона може впливати на функцію залози та викликати симптоми, пов’язані з тиском на навколишні тканини.
  2. Рак щитоподібної залози. Це злоякісне новоутворення, яке може рости й поширюватися на інші частини тіла. Рак щитоподібної залози поділяється на різні типи, такі як папілярний, фолікулярний, медулярний та анапластичний. Кожен з них має свої особливості розвитку та швидкість прогресування. Раннє виявлення та лікування раку щитоподібної залози є важливими для покращення прогнозу ьа головне – збереження життя пацієнта.

До новоутворень також можна віднести кісти, гіперплазію щитоподібної залози.

Що входить в пакет аналізів «Діагностика новоутворень щитоподібної залози»?

Щоб отримати об’єктивну оцінку роботи органу та пройти комплексну діагностику щитоподібної залози, в лабораторії Ніколаб https://nikolab.com.ua/uk/ розроблений цілий пакет комплексних аналізів. Він дозволяє оцінити основні функції, побачити навіть незначні відхилення від норми та діагностувати патології на ранніх етапах. Що включає комплексне обстеження:

  • антитіла до тиреопероксидази;
  • тиреоглобулін;
  • антитіла до тиреоглобуліну;
  • раково-ембріональний антиген;
  • тиреотропний гормон.
Читайте також:  Николай Тищенко и Михаил Майман могут вскрыть криминальные хитросплетения в "Слуге народа"

Результати кожного окремого дослідження відіграють важливу роль у діагностиці доброякісних та злоякісних новоутворень. Вони допомагають не лише виявити порушення в роботі щитоподібної залози, але й оцінити роботу імунної системи. Саме вона виробляє певні антитіла для боротьби з раковими клітинами. Детальніше про інтерпретацію результатів лабораторної діагностики новоутворень щитоподібної залози можна дізнатися за посиланням https://nikolab.com.ua/uk/prices/1005-6/. Проте не забувайте, що розшифровувати дані повинен лікар.

Коли проводиться лабораторна діагностика?

Найчастіше лікар призначає пакет аналізів при появі симптомів, які можуть вказувати на розвиток новоутворень щитоподібної залози. Ось основні ознаки:

  • пухлина або вузол у передній частині шиї;
  • зміни в розмірі щитоподібної залози, відчуття тиску в горлі;
  • біль або дискомфорт під час ковтання;
  • зміни в голосі, наприклад, хрипота;
  • втома, слабкість, зміна ваги.

Крім того, під впливом зміни рівня гормонів можуть бути присутні порушення обміну речовин.

Лабораторні дослідження проводяться для постановки діагнозу, моніторингу ефективності лікування, виявлення рецидиву та перед хірургічним втручанням.

Як правильно підготуватися?

Щоб результати аналізів були достовірними, при підготовці до дослідження варто дотримуватися простих рекомендацій:

  1. Останній прийом їжі повинен бути за 5-7 годин. Мінімум 2 дні до забору крові варто утриматися від жирної та смаженої їжі.
  2. Напередодні необхідно відмовитися від алкоголю.
  3. Також аналізи потрібно здавати не менше, ніж через 2 дні після проведення інструментальної діагностики, авіаперельотів та відвідування сауни, бані.
  4. Напередодні варто утримуватися від стресів та великих фізичних навантажень.

Якщо ви приймає будь-які лікарські засоби, які впливають на роботу щитоподібної залози, обов’язково проінформуйте про це лікаря.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *