Статті, Суспільство

Чавунні печі для опалення приватних будинків – різні типи та ефективність їх експлуатації

Власники приватних котеджів мають перед мешканцями квартир істотну перевагу – можливість створити резервну систему опалення. У період, коли подача газу чи електроенергії під питанням, а вартість енергоносіїв повсякчас збільшується, використання альтернативного палива є необхідною умовою забезпечення гідних умов проживання. У цьому допомагає готове пічне обладнання виготовлене із чавуну.

Сучасний ринок пропонує саме різноманітне пічне так камінне обладнання, у широкому діапазоні робочих характеристик, самі вдалі моделі можна побачити за посиланням https://www.vash-komyn.com.

Різновиди чавунних печей

WHsGjm8VF7I43_YUJ5KfIqLIkg2mynC9V2Bwl66Yh8IRyqxT8xFgFxALJQv3DaTF296-Ohtf_FAycjNhnHzGPWmLk2VbCSiiiHBn8uD7tBePwwacC_DpaFY8kMGbqrCnvmXCiKoQ7toiZyxp5iJ8qOdqpeBtEiSBM53ch-9OWvEb_cQACL9zVfG9MxvgWg

Конструкція пічного обладнання може бути досить різноманітна. Найбільш популярними на цей час є наступні типи:

  • Печі-каміни – мають досить низький ККД (50-60%), використовуються для обігріву однієї кімнати, характеризуються привабливим зовнішнім виглядом;
  • Піч-буржуйка чавунна – у залежності від типу ККД може досягати 70-75%. Більш безпечна у користуванні через те, що камера згоряння є закритою. Часто хто має додаткові варильні поверхні.

ВАЖЛИВО! Чавунні печі мають досить просто конструкцію, тому можуть бути встановлені самостійно. Але при цьому слід дотримуватись правил пожежної безпеки тому рекомендується щонайменше отримати консультацію професіонала.

Критерії вибору

9gveBL9GlNOBAN9jTctSGjgcagKn7GA8IrwGRpANY-ynwk_85sTcUrd42g4lE-zmeaoc41toKxBaPJ2eXU-86G-WQohd1dsaA5lK-MFHoEXijHYAGJpzvabuEFQ0wUQdZB7rPrBZH7RMR0Jh0nqzTC-fzr1L9oPFNbNgWHvjxIhIPzjk7heRhZlW6cIOEA

Підбираючи чавунні печі для опалення будинку необхідно звернути увагу наступні параметри:

  • Потужність – головний критерій що описує здатність опалювального приладу обігріти певну площу приміщення. При належному утепленні будинку та висоті стелі до трьох метрів загальноприйнятого, що 1 кВт потужності потрібен для опалювання 10 м2 приміщення.
  • Паливо – більшість сучасних печей є універсальними. Не дивись на назву – “дров’яні” вони прекрасно працюють на торфових та пресованих паливних брикетах з целюлозної сировини та відходів деревообробної промисловості.
  • Функціональність – чавунна опалювальна піч може виконувати додаткові функції та мати конструкцію пристосовану для приготування їжі. Для цього у верхній частині спеціальні варильні поверхні – отвори, що закриваються чавунними кільцями різного діаметру для коригування інтенсивності нагріву.
  • Естетичні характеристики – зовнішній вигляд є не останнім критерієм по якому вибирається чавунна піч. Дверцята зі склом забезпечить довершений зовнішній вигляд та перетворять звичайний нагрівальний прилад на декоративний елемент кімнати.
Читайте також:  Тест-драйв Volkswagen Touareg – 20 років неперевершених позашляхових якостей

Умови ефективної та безпечної експлуатації

-2aO0kaj6pv9noFgCpMMDTApmb384gaLUBsr7o88NH8wQhq_vhqzTFCMLCEX4_Q3DY4wLoE0L5XSHBBV_csi8I6mkDA8Ypq1hEOePe2nJfcsJSpQVDU-eEd4cHJq1wtFL6gDvBwzSDMmCObuAjAGyVjenkM6Ui6uVrWLMYeXevL1WKBarhW6ZgYXG9VaCw

Монтаж будь-якого пічного чи камінного обладнання повинен виконуватися на жаростійкий фундамент. Всі будівельні конструкції навколо мають складатися із негорючих матеріалів. Всі щілини у димоході що приєднаний до відповідного технологічного отвору печі мають бути щільно загерметизовані спеціальною жаростійкою мастикою та стрічкою що запобігає потраплянню іскор з топки в приміщення. Сама піч має стояти на відстані не менше ніж 0,8 м від стіни.

Завантажувати топку слід заповнювати її дровами не більше ніж на дві третини. Якщо прилад має верхню поверхню, то на ній не рекомендується надовго залишати важкі предмети – відра чи каструлі з водою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *