Загалом тепловий насос може бути підключений до будь-якої системи опалення. Але ефективність його роботи в різних системах опалення буде суттєво відрізняється. Крім того, використання деяких вузлів веде не тільки до подорожчання та ускладнення, але і при цьому, як не дивно до зниження її ефективності. У цьому дуже важливо використовувати ті чи інші інженерні рішення за призначенням, котрим вони були придумані.
Проектування котельні для теплового насоса
Перше, що слід врахувати при проектуванні котельня на базі теплового насосa зокрема, або високоефективної високотемпературної системи опалення в цілому яке ви можете замовити за посиланням https://mycond-heatpump.com.ua/ua/golovna/, це правильно підібрані діаметри трубопроводів. Незалежно від застосовуваного способу опалення, сильно звужені внутрішні переріз трубопроводів спричиняють збільшення навантаження на циркуляційні насоси і, як наслідок, більшого вживання електроенергії ними. З одного боку використання тепла з меншим температурним потенціалом при нагріванні за допомогою теплових насосів наводить на думку про необхідність прокачування великих обсягів теплоносія. І як наслідок цього, необхідність використання трубопроводів більшого діаметру в порівнянні з високотемпературними системами. Однак на практиці виходить не зовсім так.
Використання в сучасних системах опалення систем тепла підлога радіаторів, а також комбінованих систем в яких використовуються як радіатори так і тепла підлога призводить до необхідності створення внутрішнього кола циркуляції теплоносія. З якого споживачі тепла вибирають необхідну кількість теплоти з необхідною температурою. А необхідна температура досягається змішуванням високої температури теплоносія, що подається з повертається назад і більш холодним теплоносієм. В результаті витрати на рециркуляцію теплоносія в системі опалення, заснованої на високотемпературній системі нагріву, більше, ніж у котельні, що використовується як нагрівання теплові насоси. Зазвичай, у високотемпературних системах опалення витратами на енергоспоживання циркуляційних насосів нехтують. І це питання викликає легку іронію, нібито це дуже маленьке енергоспоживання у масштабах будинку. Однак, якщо врахувати, що циркуляційний насос працює постійно, а їх кількість може бути досить великою. Можна говорити, що споживання електрики витраченого на циркуляційні насоси у високотемпературних системах можна порівняти зі споживанням інверторного теплоперетворювача!
Труби для котельні.
Важливий момент, на який хотілося б звернути увагу на труби для котельні. В основному всі сучасні котельні збираються із труб ППР (поліпропілен). Термін служби труб ПВР значно знижується при їх сильному нагріванні. Самі труби змінюють свої лінійні розміри при нагріванні. Також слід звернути увагу на те, що для підбору труб у котельні, відповідно до необхідної витрати теплоносія, має значення внутрішній переріз трубопроводів. Справа в тому, що різні виробники роблять різні товщини труб, тому при однаковому зовнішньому діаметрі внутрішній діаметр прохідного перерізу трубопроводів може бути різним. Завуження внутрішнього прохідного перерізупризводить до збільшення тиску, і як наслідок цього, збільшення навантаження на циркуляційний насос і зростання його енергоспоживання при одночасному зменшенні об’єму теплоносія, що перекачується. Недостатній обсяг прокачуваного теплоносія призводить до збільшення різниці температур між подачею в систему опалення і температури теплоносія, що повертається. Цей показник говорить загалом про ефективність знімання тепла в системі опалення. Чим менша різниця температури між двома трубами, тим більш ефективна система опалення в цілому.
Ефективність системи опалення
Однак якщо в системі є гідрострілка і різні групи підмішування, то різниця температур між трубами досить швидко досягає мінімальних значення. Але це аж ніяк не говорить про ефективність системи опалення. Це говорить лише про те, що ми не випустили тепло з котельні взагалі! Залишивши його циркулювати усередині. Якщо ми хочемо зробити правильні висновки про ефективність системи опалення. Температуру теплоносія, що повертається, нам потрібно міряти відразу ж після споживачів тепла. А температуру теплоносія, що йде в систему опалення, після котла або іншого нагрівального приладу.
У будь-якій системі опалення, кількість тепла, яке споживає будинок, можна порахувати за такою формулою.
Споживання тепла=Об’ємна витрата теплоносія*щільність*тепломісткість*(різниця температур подачі та звороту) .
Ще раз хочеться підкреслити, що якщо ми хочемо зробити правильні висновки щодо ефективності роботи нашої опалювальної системи, ми повинні правильно вимірювати різницю температур, виключаючи всілякі вузли підмішування та змішування.
Економія енергоспоживання
В результаті вищесказаного, особливостями котелень на основі теплових насосів можна вважати: відсутність гідрострілок; додаткових вузлів підмішування; циркуляційних насосів та супутніх вузлів. Все це призводить до спрощення та здешевлення котельні в цілому. І звичайно збільшується надійність, а також зменшується енергоспоживання на перекачування. У результаті котельня на основі теплового насоса коштує дешевше ніж на 50 тис гривень. А якщо врахувати, що система теплового насосу вже має вбудований бак для нагрівання ГВП з нержавіючої сталі і, відповідно, відпадає необхідність його обв’язувати, то економія буде ще більшою.
Наступне питання, яке стосується відео, стосується вже безпосередньо теплових насосів, і їх порівняння з традиційними тепловими насосами з проміжним теплоносієм.
Застосування традиційних теплових насосів із проміжним теплоносієм призводить до ускладнення котельні. На відміну від геотермальних теплозбірників, для роботи яких у котельні достатньо двох трубок. Для забезпечення роботи тепло збірників з проміжним теплоносієм фактично потрібно зробити ще одну низькотемпературну котельню всередині котельні. В якій також потрібно буде поставити: циркуляційний насос, бак розширювальний, групу безпеки. І все це якісно утеплити! І, звичайно ж, це додаткове енергоспоживання циркуляційного насоса.
Прихильники традиційних теплових насосів звичайно скажуть, що це дуже мізерне енергоспоживання. Ну що таке 100…200 Вт у масштабах будинку? Для того, щоб можна було порівняти енергоспоживання, відзначимо, що енергоспоживання всього інверторного теплоперетворювача, що працює на 50 процентної потужності в остиглому будинку, становить трохи більше 500 Вт. А якщо врахувати, що після досягнення температури тепловий насос ще більше скорочує енергоспоживання 5%. можна говорити про порівнянне енергоспоживання циркуляційних насосів та інверторного теплоперетворювача.
Тому ми рекомендуємо встановлювати також інверторні циркуляційні насоси в системах опалення, докладніше про них наведено у відео. що після досягнення температури тепловий насос ще більше скорочує енергоспоживання 5%. енергоспоживання циркуляційних насосів та інверторного теплоперетворювача.