Новини, Політика, Суспільство

Блокада польських перевізників затримує волонтерську допомогу ЗСУ – Reuters

Благодійні та громадські організації, які постачають військову допомогу Збройним силам України, зіткнулися з кількатижневими затримками критичних поставок безпілотників, електроніки та пікапів через протести польських автоперевізників на кордоні з Україною.

Пише Reuters з посиланням на представників фондів і бізнесу, які підтримують ЗСУ. Читайте новини світу сьогодні на сторінках видання “Топові Новини“.

Голова найбільшого в Україні благодійного фонду для військових “Повернись живим” Тарас Чмут розповів, що на кордоні кілька тижнів стоять десятки систем нічного бачення та пікапів, а також сотні закуплених фондом дронів.

«Це погано, тому що вони прив’язані до проектів, термінів і кінцевих термінів… Справи проходять, але це повільніше, ніж раніше», — сказав він Reuters.

Чмут додав, що «Повернись живим» намагається домовитися з польською владою про безперешкодне проходження їхньої допомоги, оскільки Києву нічого не залишається, як імпортувати багато необхідних речей з-за кордону.

«Пікапи всі приїжджають з-за кордону, комплекти нічного бачення — всі з-за кордону… FPV-дрони взагалі приходять з-за кордону, і це (протест) гальмує нашу роботу», — зазначив він.

Протести на кордоні торкаються і виробників військової техніки, каже Віктор Долгопятов, який керує некомерційною компанією «Інженерний корпус», яка виробляє різну техніку для Збройних сил України.

“Якщо блокада триватиме, це може стати і вже стає великою проблемою”, – сказав Долгопятов.

Він додав, що блокада вже призвела до затримок із постачанням деталей для машин на його заводі, а також компонентів для силових агрегатів, які використовуються в двигунах безпілотників і радіолокаційних станціях.

«Я переконаний, що велика кількість запчастин, які йдуть на підприємства приватного сектору, які працюють на оборонних проектах, на жаль, зараз стоїть на кордоні», – сказав він.

Читайте також:  Диагностика и ремонт iPhone 12: как вернуть вашему устройству бесперебойную работу

Долгопятов зазначив, що перевізники, які пропускають військові вантажі, часто не роблять цього з товарами подвійного призначення, які підтримують військові дії.

Потенційним способом обходу блокади є перевезення товарів звичайними автомобілями, а не вантажівками, але це набагато дорожче.

Анатолій Акулов, який керує благодійним фондом «Україна в броні», який доставляє військову та гуманітарну допомогу, сказав, що вартість доставки з Польщі в Україну, яка зазвичай коштує від 1700 до 2300 доларів США за контейнер, у листопаді зросла приблизно до 5000 доларів США.

Акулов повідомив, що доставка запчастин для безпілотників і гуманітарного постачання була затримана. Вантажі рибальських сіток, призначені для використання як сітки для захисту від дронів, чекають на кордоні вже три тижні.

«Щоб привезти використані рибальські сітки для захисту наших солдатів від російських безпілотників, мені знадобиться щонайменше 10 тисяч доларів», – пояснив він.

Джерело: https://novyny.top/category/mizhnarodni-novyny/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *