Статті, Суспільство

Акупунктурна терапія: стимуляція самозцілення через меридіани

Історія

Голковколювання має давню історію і бере свій початок у традиційній китайській медицині. Перші згадки про використання голок з медичною метою датуються приблизно 100 роком до н.е. З часом методика вдосконалювалась і набувала популярності не тільки в Китаї, але й в інших країнах Азії. Від неї Сьогодні акупунктура є поширеною в усьому світі.

Принцип дії

Акупунктурна терапія базується на уявленні про енергетичні меридіани в організмі людини. Голки вводяться в особливі точки на цих меридіанах з метою відновлення балансу енергії та покращення стану пацієнта. Крім голок, використовують також методи пресури (натискання пальцями) та припікання точок моксою.

Акупунктура є давньою, але водночас інноваційною системою оздоровлення та лікування широкого спектру захворювань. Заснована на уявленнях про енергетичні меридіани та можливості стимулювати природні регенеративні процеси в організмі, вона допомагає активізувати та відновити баланс життєвої енергії людини.

Застосування

Акупунктура застосовується для лікування больових синдромів, запальних процесів, неврологічних розладів, проблем шлунково-кишкового тракту, дихальної системи тощо. Є також спеціальні методи голковколювання обличчя з метою омолодження шкіри та покращення кольору обличчя (косметична акупунктура).

Сучасні наукові дослідження все більше підтверджують ефективність та безпечність акупунктурної терапії. Тому її популярність зростає у всьому світі, а метод стає невід’ємною частиною комплексного лікування в медичних закладах багатьох країн. І нині ця унікальна система допомагає мільйонам людей активізувати внутрішні резерви організму та відновлювати гармонію самозцілення по всій планеті.

Похідні та подібні методи

За тисячоліття існування методу розроблено сотні схем розміщення біологічно активних точок та протоколів їх стимуляції за допомогою голок, пресури, електрики чи тепла. Поряд з класичною акупунктурою існує безліч її різновидів та супутніх практик. Ця система лікування постійно розвивається та поповнюється новими знаннями про можливості регуляції фізіологічних процесів через взаємодію з особливими зонами на поверхні шкіри, язика, вух тощо.

Читайте також:  Як прочистити будь який злив

Окрім класичної акупунктури, існують й інші схожі методи впливу на біологічно активні точки та меридіани в організмі, зокрема:

  1. Електроакупунктура – використовує слабкий електричний струм, що подається через голки, введені в акупунктурні точки.
  2. Лазерна акупунктура – замість голок застосовується низькоінтенсивне лазерне випромінювання.
  3. Аурикулотерапія – стимуляція особливих точок, розташованих на вушній раковині.
  4. Апітерапія – використання бджолиних жал для впливу на біологічно активні зони.
  5. Іридодіагностика – діагностика стану внутрішніх органів та хвороб за допомогою огляду райдужної оболонки ока.
  6. Рефлексотерапія – вплив на рефлекторно-сегментарні зони шкіри, зв’язані з внутрішніми органами.
  7. Мануальна терапія та остеопатія – використання м’якотканинних технік і маніпуляцій на хребті та суглобах.
  8. Дошка з цвяхами – це дошка, на яку набито сотні маленьких металевих цвяхів. Пацієнт стає ногами на таку дошку, внаслідок чого подразнюються рефлекторні зони стоп, що сприяє покращенню кровообігу, зняттю болю та навіть омолодженню організму. Цей метод є зручним та доступним для більшості людей (крім протипоказів), а для сеансу стояння потрібна лише спеціальна дошка, як от wood-profi
  9. Ходіння по склу –  екстремальний методів впливу на організм шляхом ступання на бите скло. Ця практика походить з давніх часів та має кілька різновидів. Найбільш поширеним є шлях довжиною 5-10 метрів, вистелений битим склом чи керамічною черепицею. По цьому шляху необхідно пройти босоніж, ставлячи ступні ніг прямо на уламки. При цьому у точках на стопах, пов’язаних з внутрішніми органами, відбувається активація рефлекторних зон, покращується кровообіг та регенерація тканин, усувається больовий синдром. Практика має значний оздоровчий ефект, проте не рекомендується людям з хворобами згортання крові, варикозною хворобою та діабетом.
  10. Ходіння по вугіллю – є ще однією екстремальною практикою, спрямованою на загартовування організму та активацію рефлекторних зон стоп. Ця методика використовувалась в індійських ашрамах та деяких східних оздоровчих центрах. Для цього розпалюється велике багаття з деревного вугілля. Коли воно розжарюється до температури 600-800 градусів, по розпеченій поверхні швидко проводять босоніж людину. Контрольований термічний шок активізує регенеративні процеси в організмі, покращує кровообіг та лімфодренаж. Проте невірне проведення процедури може призвести до опіків та травмування, тому вона має здійснюватися лише фахівцями за умови попередньої підготовки.
Читайте також:  Пухнасте вторгнення у світ слотів

В заключенні

Методи голковколювання та акупунктурної терапії мають широкий спектр застосування і допомагають ефективно впливати на організм та його самовідновлювальну здатність. Ці методи продовжують розвиватися і сьогодні.

*Джерело https://wood-profi.com.ua/

**Усі зазначені методи мають бути застосованими за допомогою професійного приладдя та обладнання та з присутністю тренера, терапевта, або іншого спеціаліста, який вміє використовувати те чи інше обладнання. Усі процедури варто виконувати лише після консультації з лікарем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *