Статті, Суспільство

Як підібрати і налаштувати слуховий апарат?

За перших же ознак погіршення слуху слід звернутись до спеціалістів-сурдологів, і не лише з метою діагностики та призначення лікування. Зберегти звичну якість життя допоможуть правильно підібрані невеличкі пристрої – слухові апарати. Тож зазвичай перевірка слуху – це не лише ліки та процедури, але й вибір оптимального приладу для покращення слуху. Тим більше, що сучасна медична промисловість пропонує безліч ефективних варіантів – від найменшої моделі, яка практично непомітно ховається у вушному каналі, до більших опцій кишенькового формату. Залишається лише обрати найкращий варіант.

Як підібрати слуховий апарат

CzGrLqniqaC08xBsfbew9cVS6jqw5GL3rPik3pOKxSEn03bEp-QlEyYY0jYP3A-ggiD9jyTRMXdXD6z0d9khSjRDvrWsIX8jVsnfLYl0OK3NRpb2N1FvTwoWziejbZh3AesxKXbMF7pU3Y2XrsFpYTr4OECRp4dyrio56a_Zpr-DS2BEkHh0-uC2QvJbZg

Підбір оптимального пристрою проводиться у декілька етапів, головна мета яких – встановити рівень погіршення слуху:

 • лікар-сурдолог проводить спочатку власне огляд – отоскопію, це дає можливість зробити висновки про наявність механічних пошкоджень;
 • наступний крок – тести, камертональні та мовні, на виявлення ступеня погіршення сприйняття звуків;
 • далі – тональна аудіометрія із застосуванням сучасного медичного обладнання.

Лише після діагностики лікар приймає рішення щодо призначення слухового апарату. Наприклад, якщо наявні запальні процеси активної дії – такого рішення не буде до покращення стану хворого.

Вибір конкретної моделі

g1DF199d9OOBK5GB5kRXD3alhjk_IAcnMDHuBjxrTCP5y4wTShobnDEuxSAdHOQ6DHqHGFSswezw36F3N2rvw1h9zu4il-3-b08NfagyweCjVUvYJAntyY28cidX_tEsGOFvi1llQF35xmTB1nLE2KmNg4CTsxnWANZCN3W1fPDWO2K0vIUOZpNOBecbqQ

Наразі асортимент таких приладів охоплює всі можливі параметри вибору – кожен сурдолог може обирати з понад 500 моделей, звертаючи увагу на таке:

 • ступінь погіршення слухових функцій;
 • якість розбірливості мови, у порівнянні з попередніми результатами;
 • вік та стан здоров’я хворого;
 • бажаний тип пристрою за розміром – завушний, внутрішньовушний, кишеньковий;
 • наявність особистих побажань пацієнта стосовно додаткових опцій або зовнішнього вигляду.

З урахуванням усіх факторів хворому пропонують вибір з декількох оптимальних моделей, які найкращим чином допоможуть йому зберегти якість життя.

Налаштування обраного апарату

ps6CJEj6qVWzyRCbMxHuLo2QHU8Md-K2F_DfFFgrkX0vt39-eWRiRKKgwq6GA3Y8Yj6m6aYvUphnnW73RIvMtDBKtY-Ys64n6bW9DkA5FWc2iK_Z6cceaTEzmwmT-7rY8EieNrlQsqW7kXWdCiDyTAs0FgzaTetYg3-6M4wMqqXLFv8hLsvms9trX0PzVw

Але самим лише вибором найкращої моделі слухового апарату справа не обмежується – його потрібно налаштувати відповідно до персональних даних пацієнта. Оскільки у пристрої відбувається цифрове перетворення звуку, то й налаштування відбувається за допомогою комп’ютера та програмного забезпечення. Це потрібно зробити, незалежно від того, чи це надсучасний мініатюрний пристрій, чи більші слухові апарати для людей похилого віку. Найчастіше коректування зазнають такі параметри:

 • безпосередньо рівень гучності, який надалі можна додатково регулювати у більшості моделей;
 • рівень підсилення окремо по частотних каналах;
 • технічний параметр – коефіцієнт компресії також окремо по частотних каналах;
 • направленість звуку до мікрофонів;
 • потрібний рівень шумопоглинання;
 • максимальний рівень звукового тиску;
 • інші параметри згідно з технічними рекомендаціями виробника.
Читайте також:  Обслуживание автомобиля на СТО Экcпресс Центр в Днепре

Слухопротезист проводить адаптацію всіх показників до ідеально природнього звучання – і це стосується як власного голосу пацієнта, так і звуків навколишнього середовища. Також важливим моментом є отримання інструкцій з подальшого користування слуховим апаратом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *