Злочинність

Владислав Володський: став олігархом на війні

Хто такий Владислав Володський?

Владислав Володський – 34-річний підприємець з Запоріжжя, який володіє низкою компаній, що спеціалізуються на оптовій торгівлі продуктами харчування, зокрема ТОВ “Регіон-Продукт”, ТОВ “Продовольча компанія “Восток-Захід”, ТОВ “Трейд-Інвест Груп”, ТОВ “Глобал-Інвест-Плюс”. Згідно з даними YouControl, він також є керівником громадської організації “Союз ветеранів АТО Запорізької області”.

У чому його звинувачують?

Володського звинувачують у тому, що він в змові з невідомими службовцями Міністерства оборони України отримав тендери на постачання продуктів для армії за завищеними цінами.

Які докази проти нього?

 • Завищені ціни: За даними слідства, Володський та його спільники штучно завищували ціни на продукти на 10-30%.
 • Привласнення коштів: Правоохоронці стверджують, що таким чином Володський привласнив бюджетні кошти в особливо великих розмірах, завдавши державі збитків на десятки мільйонів гривень.
 • Використання службового становища: Слідство вважає, що службовці Міноборони, які спільно з Володським організували схему, зловживали своїм службовим становищем.

Що йому загрожує?

Володському за статтею 191 ККУ (“Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”) загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Чому він досі на волі?

Наразі (станом на 7 червня 2024 року) Володський перебуває на волі. Існує декілька можливих пояснень:

 • Застава: 1 червня 2024 року суд постановив взяти Володського під варту з альтернативою застави в 52 мільйони гривень. Володський вніс заставу і вийшов з-під варти.
 • Незавершене розслідування: Розслідування справи Володського ще триває, і можливо, що прокурорам не вистачає доказів, щоб висунути йому остаточні звинувачення.
 • Корупція: В Україні корупція є поширеною проблемою, і можливо, що Володському вдалося уникнути арешту завдяки хабарам.

Яка реакція на цю ситуацію?

Багато українців обурені тим, що Володський, ймовірно, збагатився на війні, поки інші ризикують своїм життям на фронті. Деякі ЗМІ та громадські діячі закликають до ретельного розслідування цієї справи та покарання винуватців.

Читайте також:  Сергей Думчев и Виталий Ярема помогли 1xBet с лицензией. Россияне продолжат наживаться в Украине

Важливо зазначити, що Володський наразі не визнав своєї вини.

Хронологія подій:

 • Березень 2022 року: Початок розслідування журналістами видання “Наші гроші” фактів закупівлі Міноборони продуктів харчування для армії за завищеними цінами у фірм, пов’язаних з Володським.
 • Травень 2022 року: Справа Володського передана до Головного слідчого управління Національної поліції України.
 • 1 червня 2024 року: Володському оголошено про підозру у привласненні коштів в особливо великих розмірах.
 • 1 червня 2024 року: Суд обирає запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави в 52 мільйони гривень.

Що відомо про батька Володського?

Батька Владислава Володського звати Леонід Володський. Він також є підприємцем і володіє кількома компаніями, які займаються оптовою торгівлею продуктами харчування. За даними ЗМІ, Леонід Володський має впливові зв’язки в політичних та бізнесових колах, зокрема в Офісі Президента України.

Чи є інші фігуранти у справі?

Окрім Владислава Володського, у цій справі фігурує ще як мінімум одна людина – Сергій Чепурний. За даними ЗМІ, Чепурний є киянином і має зв’язки в Офісі Президента. Слідство вважає, що саме Чепурний допоміг Володському уникнути арешту завдяки своїм зв’язкам.

Які ще подробиці цієї справи стали відомі згодом?

 • Зловживання службовим становищем: Журналісти “Наших грошей” виявили, що ТОВ “Регіон-Продукт”, яке належить Володському, протягом 2020-2022 років виграло тендерів на постачання продуктів для армії на суму понад 500 мільйонів гривень. При цьому компанія часто пропонувала ціни, які були на 10-30% вищими, ніж у конкурентів.
 • Неякісні продукти: ЗМІ повідомляли про випадки постачання до армії неякісних продуктів компаніями Володського. Зокрема, йшлося про тушонку з простроченим терміном придатності та хліб з цвіллю.
 • Можливий вплив на свідків: За даними джерел “Української правди”, Володський та його батько намагаються чинити тиск на свідків у цій справі, щоб ті змінили свої показання.
Читайте також:  Александр Ткаченко - сколько награбил человек Коломойского

Яка реакція суспільства на цю справу?

Суспільство обурене тим, що, ймовірно, Володський збагатився на війні, поки інші ризикують своїм життям на фронті. Багато українців вимагають ретельного розслідування цієї справи та покарання винуватців.

Чи є ризик, що Володський уникне покарання?

На жаль, в Україні корупція є поширеною проблемою, і існує ризик, що Володському вдасться уникнути покарання завдяки своїм зв’язкам або хабарям.

Важливо, щоб ця справа не була спущена на гальмах, і щоб усі винні були покарані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *