Злочинність, Розслідування

Ультраправий, засуджений в РФ за розбій, вчинив напад на кореспондента #Букв – Організатор Євген Карась

Про це повідомляють #Букви.

У середу, 21 липня, у Шостому апеляційному адміністративному суді триває перегляд рішення Шевченківського районного суду міста Києва щодо Олексія Боленкова.

Як і днем раніше, під стінами суду зібралася не тільки група підтримки Боленкова, а й чимало представників праворадикальних організацій, що вимагають його депортації.

На місті присутні представники правоохоронних органів, зокрема, поліції діалогу. Однак це не спиняє агресивно налаштованих молодиків від провокацій та нападів.

Читайте також:  Кличко вклав важелі впливу у закривавлені руки Карася

Ввечері представники праворадикальних груп почали вимагати, аби з-під суду пішов кореспондент видання #Букви Олександр Кужельний, який виконував на місці редакційне завдання. Вони не обмежилися лайливими вигуками і вчинили також фізичний напад на журналіста.

Як стало відомо виданню, нападники — керівник праворадикальної організації “Національний спротив” Олексій Свинаренко (в мережі відомий під псевдонімом “Сталкер”) та Михайло Шаланкевич (його спробу вдарити нашого кореспондента можна побачити на відео).

Організація Свинаренка фігурує в справі про хуліганство. В березні цього року представники організації здійснили напад на учасниць Маршу за права жінок. Паралельно із судовим розглядом справи Свинаренко веде кампанію в соцмережах спрямовану проти Боленкова, керована ним організація влаштовує контрмітинги під судами і провокації.

Читайте також:  Праворадикали на чолі з Карасем в супроводі поліції блокують столичний бар «Хвильовий»

Олексій Свинаренко. Фото: особиста сторінка в Facebook під ім’ям Олексій Сталкер

Участь в контрмітингах не вперше бере і Шаланкевич, який відомий під прізвиськом “Ганс” і є громадянином Росії. У 2018 році Шаланкевич був засуджений до 6 років позбавлення волі за розбій і хуліганство у складі угруповання покійного російського неонациста Максима Марцинкевича (“Тесак”), але відпущений з зали суду. Останніх два роки перебуває в Києві.

Михайло Шаланкевич. Фото: особиста сторінка “Вконтакте” під ім’ям Mikhail Mishganov

Михайло Шаланкевич. Фото: особиста сторінка “Вконтакте” під ім’ям Mikhail Mishganov

Зауважимо, ще одним з організаторів контрмітингів виступає Євген Карась — лідер праворадикальної організації “С14”.

Кореспондент #Букв написав заяву в поліцію щодо вчинення нападу.

  • Як сповіщалося, 21 квітня співробітники Національної поліції і Служби безпеки України обшукали квартиру Боленкова. Йому повідомили про примусове видворення з України. Рішення про депортацію було оскаржено у Шевченківському райсуді, однак суд відмовив у задоволенні скарги 22 червня.
  • У п’ятницю, 9 липня, під будівлею Служби безпеки України в Києві відбулася акція на підтримку опозиційного Боленкова.
  • 21 липня Шостий апеляційний суд Києва визнав незаконним рішення Служби безпеки про видворення Боленкова з України.
Читайте також:  Євген Карась - організатор акції, учасники якої напали на фотокореспондента #Букв, почав погрожувати власнику видання

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *