Бізнес, Злочинність, Політика, Розслідування, Статті, Суспільство

Денис Молодковець та його схематоз. Український флот намагались передати за кордон

Державний флот чи родинний бізнес? Київський річковий порт, комунальна судноплавна компанія «Київ», КДМ Шиппінг, УДП, Бізнес Шипінг Компані, ШіпМар та Марін Менеджмент – усі ці українські та російські компанії пов’язує прізвище Молодковець. Хто і за допомогою яких схем намагався передати українські судна за кордон.

Минулого року морську галузь сколихнув гучний скандал: флот єдиного вцілілого державного річкового підприємства – Українського Дунайського пароплавства – хотіли за безцінь передати новоствореній угорській компанії BSC. Хто й навіщо знищує вітчизняне судноплавство? І до чого тут Денис Молодковець та його батько?

«По-перше, така передача флоту – незаконна. По-друге, не можна передавати український флот угорській фірмі, приватній. Тому що директор цієї фірми BSC – угорець. Банки, які її обслуговуватимуть – угорські. Тобто Україна залишиться ні з чим. Податки, які на сьогодні пароплавство сплачує в Україну, підуть до Угорщини. Я вважаю, що це є підрив економіки нашої країни», – наголошує капітан флоту Олег Переломов.

Олег Переломов Фото: СтопКор

Зауважимо, все це відбувалося попри те, що відомство було визнане стратегічним й такі дії суперечили чинному законодавству України.

Як до цього причетний Денис Молодковець та його родина?

Пан Денис добув освіту в Англії у Regent Business School (Лондон). Має ступінь бакалавра з відзнакою та магістра в галузі міжнародного бізнесу.

У 2007-2009 роках він обіймав керівні посади у ТОВ «Столична судноплавна компанія»: начальник відділу пасажирського транспорту, начальник департаменту експлуатації флоту та ремонту пасажирського транспорту та заступник директора з пасажирських перевезень.

Нині Денис Молодковець – фінансовий директор компанії KDM Shipping. Крім того, він є сином керівника цієї структури. Його батько Костянтин Молодковець, чий професіоналізм у далекому 1999 році оцінили навіть у Кабміні. Проте у біографіях морських ділків багато темних плям, зазначає журналіст Артем Поліковський.

Читайте також:  Конкорд, Айбокс и Укргазбанк под следствием. Мискодинг - 10–15 млрд грн теневого оборота в месяц

Костянтин Молодковець також є членом наглядової ради новоствореної угорської Бізнес Шипінг Компані (BSC).

Власне наглядові ради у морській сфері почали діяти не так давно і покликані стежити за діяльністю державних підприємств.

«Щодо закону, який був прийнятий – він по суті дозволив запровадити стандарти корпоративного управління, загальноприйняті в економічно розвинутих країнах. Відтепер на підприємствах передбачається обов’язковість наглядової ради і те, що в цих наглядових радах більшість повинні складати незалежні директори. Ідея була в тому, щоб відокремити власність від менеджменту», – пояснює нардеп 8-го скликання, ексзаступник голови спецкомісії з питань приватизації Павло Різаненко.

До редакції «СтопКору» потрапила виписка з реєстру та перелік усіх членів наглядової ради.

Члени наглядової ради Фото: скриншот

Зокрема, у списку можна побачити виконувача обов’язків голови УДП Олексія Хомякова, Костянтина Молодковця та Іштвана Холло. Іноземця, який згідно з вимогами закону має бути серед членів цього колегіального органу. Але, як з’ясували журналісти, пан Іштван насправді мешкає в Ужгороді та не може бути представлений в наглядовій раді як закордонний представник.

«До складу цієї наглядової ради входять люди, які свого часу доклали руку для того, щоб певні спільні компанії зникли з УДП», – коментує Олег Переломов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *