Статті, Суспільство

Тест-драйв Volkswagen Touareg – 20 років неперевершених позашляхових якостей

Volkswagen Touareg третього покоління – герой сьогоднішнього тест-драйву. Вже двадцять років Touareg підкорює своїх власників безперечними позашляховими якостями, технологічним інтер’єром та стриманим дизайном. Модель почали випускати ще в 2002 році і за цей час Touareg пережив 5 генерацій. Останнє оновлення відбулося у 2019 році, а серія R-Line зазнала додаткових змін ще у 2020 та 2022 році.

Перше покоління було побудовано на платформі Volkswagen Group PL71, яку використовують Audi Q7, Porsche Cayenne та сам Volkswagen Touareg. А на базі другого покоління компанія Volkswagen Group три рази поспіль с 2009 по 2011 вигравала найскладнішу у світі гонку раллі Дакар.

Поступово ми перейшли до третього покоління, яке базується на платформі MLB Evo. Взагалі, якщо маєш бажання купити Volkswagen Touareg, розумієш, що мова йде про типовий німецький автомобіль з класичним суворим дизайном та неймовірною якістю їзди. Зовні – це звичайний позашляховик, з прямолінійною передньою частиною, зі звичайними фарами, які з’єднані з радіаторними гратами. Але, якщо трошки зазирнути під цю простоту – розумієш всю силу і велич, яка за ними ховається.

Тут і інтелектуальне світло, яке має багато динамічних режимів освітлення. Група задніх світлодіодних фонарів має ефект поточного струменя, які дуже добре видно уночі. Кузов має пряму форму, без пересічних конструкцій – стійку та впевнену форму. По периметру присутні хромовані елементи: вони є на гратах радіатора, є два хромованих глушники, нижня частина кузова опоясана хромованою лінією по колу. Але всі вони лише трохи підкреслюють спортивність позашляховика. Доповнюють цілісність картинки алюмінієві диски та шини 285/45 R20 Bridgestone.

Всередині якість матеріалів і рівень технологічного оснащення відповідає розкішному інтер’єру. На дотик оздоблювальні поверхні досить м’які. Також є зручні ергономічні сидіння ergoComfort, які підтримують систему вентиляції, пам’яті та містять функцію підігріву.

Читайте також:  Медкомиссия для моряков и оформление документов от компании Seamensway

Volkswagen Touareg інтер'єр

Далі ми бачимо цікаве рішення об’єднати екрани панелі приладів з рідкокристалічним дисплеєм та центральну панель управління. Зручна функція, особливо для панорамного кругового огляду на 360 градусів. Система CarPlay дозволяє під ’єднатись до налаштувань за допомогою телефону, а також розпізнає голос та підтримує управління жестами.

Загалом габарити Touareg повністю відповідають середньому позашляховику: довжина 4878 мм, ширина 1984 мм, висота 1686 мм, колісна база – 2899 мм.

Шасі Touareg використовує багатоважільну незалежну підвіску спереду та ззаду, а також забезпечує незалежну пневматичну підвіску всіх чотирьох коліс, яка підтримує м’якість підвіски та регулювання по висоті. Таким чином, при важких позашляхових умовах висоту підвіски можна підняти аж на 7 см, кліренс змінюється в діапазоні 148-258 мм.

Під час тест-драйву Touareg дуже добре показав себе в подоланні таких перешкод як нерівності дорожнього покриття, поперечні осі, вирви від снарядів, подолання броду. Дощ, багнюка, вирва глибиною до 55 см не стали для Touareg перепоною. Треба лише переключити режим водіння на Бездоріжжя та трохи зменшити швидкість. Загалом у вашому розпорядженні 7 режимів водіння: стандарт, комфорт, економ, спорт, бездоріжжя, сніг та персональний, який можна самостійно налаштовувати.

Volkswagen Touareg подолання броду

Інші активні системи допомоги водію також роблять їзду більш зручною. Наприклад, система допомоги підйому угору, система круїз-контролю, утримання смуги, автоматичне паркування тощо – всі вони є частиною інтелектуальної допомоги водієві.

Під капотом у Touareg турбуванні бензинові та дизельні двигуни об’ємом 2,0 і 3,0 літри. Ми тестували модель 3.0T з потужністю 340 кінських сил. Двигун поєднаний з 8-ступінчатою автоматичною коробкою передач та повним приводом 4MOTION. Ця махіна досить плавно, без ривків розганяється до сотні за 5,9 секунд. При плавному русі коробка передач перемикається на вищі передачі агресивно, і навіть якщо ви сильно натиснете на педаль акселератора, вона знизить кілька передач поспіль, а перемикання буде чистим і акуратним, і протягом усього процесу перемикання майже не буде помітно. Також, як для європейського ринку, так і для ринка України з 2021 року доступний 4.0 л, дизель, потужністю 422 кінські сили.

Читайте також:  Как подбирать качественные запчасти для ремонта мотоцикла?

Що ж до ціни, то вона досить прийнятна для автомобіля з таким рівнем оснащеності і знаходиться в діапазоні 70 000-99 000 $. Більш того, це найдорожчий автомобіль компанії Volkswagen, який справедливо заслуговує звання флагманської моделі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *