Здоров'я, Статті, Суспільство

Що таке ефективне лікування зубів на думку стоматолога?

Лікування зубів та відновлення здоров’я порожнини рота – це досить копіткий процес. Залежно від клінічної ситуації, відвідування лікаря-стоматолога може бути досить тривалим за часом.

Дуже важливим є комплексний підхід у вирішенні стоматологічних проблем. Комфортна стоматологія лікаря Колоса в місті Житомир https://kc-dent.com.ua/services/lkuvannya-doroslih/ це абсолютна нова  клініка, де лікарі та медперсонал застосовують новітні технології в лікуванні, протезуванні, ортодонтії, професійній гігієні порожнини рота. І, крім того, спеціалізуються на дитячій та дорослій стоматології.

Спочатку пацієнт звертається на консультацію в стоматологічну клініку. На першому прийомі відбувається знайомство лікаря і пацієнта. Стоматолог докладно з’ясовує всі скарги та цілі звернення. Після цього проводиться огляд ротової порожнини.

Під час огляду ретельно вивчається стан зубів, і навіть слизових оболонок. Адже стоматологічні проблеми торкаються не лише зубного апарату.

Після проведеного огляду лікар фіксує всі проблемні місця у ротовій порожнині пацієнта в медичній карті. Потім видає направлення проведення рентгенологічного дослідження – 3D КТ. Це тривимірний знімок зубів, який дозволяє оцінити зуби не лише зовні, а й у кістковій тканині, що неможливо у рамках стоматологічного крісла.

За результатами проведених обстежень підбирається оптимальний план реабілітації пацієнта. Найчастіше потрібний додатково огляд суміжних фахівців: стоматолога-хірурга, ортопеда та ортодонта.

Це необхідно для того, щоб дати точну оцінку стану ротової порожнини і правильно визначити етапи лікування.

Після складання плану лікування пацієнта починається реабілітація.

Першим у цій ланці виступає стоматолог-гігієніст, який проводить професійну гігієну ротової порожнини. Він ретельно очищає всі зуби від м’яких та твердих зубних відкладень. При необхідності гігієніст проводить корекцію гігієни ротової порожнини в домашніх умовах і підбирає засоби та предмети гігієни.

Після проведення чищення зубів лікування приступає стоматолог-терапевт. Він лікує всі уражені карієсом зуби і встановлює пломби. Якщо потрібно, то проводить і ендодонтичне лікування (лікування кореневих каналів) із застосуванням сучасних технологій. Це дозволяє позбавитися інфекції в порожнині рота і підготуватися до наступного етапу лікування.

Читайте також:  Кофемашина в аренду от PapaKava.ua: Новый Взгляд на Кофейный Комфорт в Вашем Офисе!

Далі за роботу береться стоматолог-ортодонт та займається відновленням прикусу. Це досить тривалий процес, який у середньому займає щонайменше 1 року. Залежно від вираженості змін у прикус лікування може проходити і кілька років. У процесі ортодотичної реабілітації проводиться професійна гігієна ротової порожнини (не рідше ніж 1 раз на 6 місяців, але може і частіше) та терапевтичне лікування при виникненні нових каріозних вогнищ.

Фахівці “Комфортної стоматології лікаря Колоса” міста Житомира https://kc-dent.com.ua/ активно стежать за новинками в сфері технологій, постійно впроваджують у роботу новітні методики і удосконалюють таким чином свій професійний досвід.

Якщо перед початком ортодонтичного лікування є сильно зруйновані зуби, вони покриваються тимчасовими ортопедичними коронками, щоб зберегти такі зуби.

Також у процесі проведення ортодонтичної реабілітації може знадобитися хірургічне втручання: видалення зубів «мудрості» при неправильному їх розташуванні, видалення сильно зруйнованих зубів за неможливості їх відновлення, а також встановлення ортодонтичних гвинтів для переміщення зубів (суворо за показаннями, які визначає лікар-ортодонт)

Ближче до кінця ортодонтичного лікування за наявності відсутніх зубів до роботи підключаються стоматолог-хірург та ортопед. Вони планують варіанти майбутнього відновлення цілісності зубного ряду. Найоптимальнішим варіантом, за відсутності протипоказань, є імплантація зубів. На етапі ортодонтичного лікування проводиться установка імплантату, а після закінчення – протезування.

Також після ортодонтичного лікування всі тимчасові конструкції в ротовій порожнині замінюються постійними.

Після повного відновлення здоров’я ротової порожнини необхідно не рідше 1 разу на 6 місяців приходити на профілактичні огляди, в ході яких можна помітити всі «слабкі» місця і швидко їх усунути.

Комплексний підхід до вирішення стоматологічних проблем – запорука успішного та ефективного лікування на довгі роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *