Розслідування

Максим Микитась закликав до аудиту та оргвисновків щодо керівництва Київміськбуду

Власник Укрбуду Максим Микитась закликав провести ретельний аудит будівельних об’єктів Київміськбуду та зробити оргвисновки щодо керівництва цієї компанії. Про це він заявив в своєму інтерв’ю журналістам. Микитась стверджує, що “Київміськбуд на грані і є високий ризик повного колапсу”.

Також Микитась заявив, що для добудови об’єктів Укрбуду, а саме житлових комплексів, бюджетні кошти не потрібні. Він наголосив, що необхідна політична воля повернути вкрадені рейдерами активи компанії та коректна робота правоохоронців. Наведені цифри первинних аудитів свідчать, що на ліквідних активах Укрбуду добре заробили.

Зокрема, «зараз Київміськбуд буквально на грані і це пряма відповідальність керівництва цієї компанії. Нагадаю, прийом об’єктів незавершеного будівництва УБ розпочався у березні 2020 року, після аудиту. До речі, за початковими загальними підрахунками кінцевий профіт з об’єктів переданих КМБ повинен був становити під 4.5-5 мільярдів гривень. Але цей загальний розрахунок по всім проєктам кудись «загубився». Аудит нібито виявив поточний дефіцит у 2 млрд. грн., і це за дуже «щедрими» підрахунками КМБ. Але аудитори не брали до уваги дохід, який КМБ отримає від підвищення вартості оплат за розстрочками, вартість квартир на нових об’єктах, що потім були зведені на майданчиках Укрбуд, а також дохід від підвищення вартості за метри вже при прямих продажах у офісах продажів КМБ. За рішенням КМБ неодноразово піднімали ціни на квадратні метри, які сплачували інвестори, і різниця теж пішла в дохід КМБ. І на більшості будмайданчиків Укрбуду КМБ розпочав будівництво непередбачених планом забудови додаткових корпусів, секцій, комерційної нерухомості та вже від свого імені здійснював продажі. Це невраховані сотні мільйонів гривень, але будівництво все одно усюди стоїть. І це пряма провина керівництва КМБ».

Читайте також:  Евгений Пуля: что известно о бизнес-интересах одного из главных контрабандистов Украины

«Трохи арифметики. Так, маємо аудит, який показав, що на добудову об’єктів не вистачає 2 млрд. грн. А зараз вони вказують, що станом на 1 лютого 2023 року “Київміськбуд” виконав на об’єктах “Укрбуда” будівельно-монтажних робіт на загальну суму 3,5 млрд. гривень. Звідки така сума? При цьому надходження з продажу нерухомості та від ФФБ становили приблизно 2,7 млрд гривень. Значно більше аудиторських 2-ох мільярдів дефіциту! І на додачу вони тепер кажуть, що за даними “Київміськбуду”, для повного завершення усіх проектів “Укрбуду” «з урахуванням динаміки зростання вартості будівельних матеріалів та енергоносіїв», не вистачає 1,7 млрд. гривень. Звідки така арифметика? Все за їхніми даними. Не вистачало 2-ох мільярдів, взяли мінімум 2.7 мільярда, нібито витратили 3.5 і ще 1.7 потребують. Замість 2-ох мільярдів дефіциту по дорозі намалювалося 5.2 мільярди, і це при неврахованих дохідних статтях, як вказав вище, на сотні мільйонів.

А за нашою, укрбудівською, арифметикою ситуація ще більш сумна та неоднозначна. З власних джерел знаємо, що від укрбудівських проєктів одержано 3.5 мільярда гривень, а за візуальним технічним аудитом і зовнішніми оцінками професіоналів вкладено не набагато більше 1 мільярда гривень. Про що тут простою мовою? Про те що на ліквідних об’єктах Укрбуду заробили, але більшість ЖК так і не добудували. Адже нагадаю, 8 ЖК що здані в експлуатацію КМБ на момент передачі цій компанії були на 98 % збудовані зі значним фондом непроданих майже готових квартир і приміщень.

Тому це не недбальство, це грабунок укрбудівських інвесторів, майна і тепер, якщо ще дофінансує Київ чи держава – бюджетних коштів. За це має бути відповідальність, адже зараз будівництво на всіх ЖК, укрбудівських і не укрбудівських, стоїть. І є високий ризик повного колапсу будівельної компанії. Думаю, за таких обставин оргвисновки по керівництву КМБ були б цілком доречні. Аудит поточного стану, розслідування ролі керівництва КМБ у цій кризі, організаційні зміни – і тільки відтак дофінансування будівельних потреб з чіткими графіками добудови житлових комплексів. Має бути створена комісія зі столичних владників, залучені правоохоронці, професійні аудитори. На час розслідування діюча команда має бути відсторонена від впливу на звіт. За результатами звіту терміново створена антикризова команда.

Читайте також:  Василий Хмельницкий: обыски у олигарха связанного с российскими спецслужбами подделывающего документы

Але наголошу ще раз – для завершення будівництва не потрібні бюджетні кошти! Потрібна лише політична воля щодо коректної та оперативної роботи правоохоронців над поверненням активів Укрбуду. Основну доказову базу вже давно зібрано, вручено 13 підозр виконавцям середнього рівня – нотаріусам, фунтам і кільком організаторам, зокрема колишньому гендиректору Олегу Майбороді. Але наразі зараз активного процесу не спостерігаємо, а кільком чільним організаторам – Фєдотєнкову і Майбороді – навіть дозволили втекти у Відень. На жаль, процес повернення активів зараз теж стоїть, і всі говорять про бюджетну допомогу за рахунок міста і держави. Це нонсенс. Тому лише аудит, відсторонення винних і нова команда. Домогтися цього зараз наша спільна задача – як інвесторів Укрбуду, так і інвесторів Київміськбуду».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *