Бізнес, Злочинність, Розслідування, Статті

Сергій Самсонюк – лисий із 90-х. Рейдерські схеми

Тернистий шлях одного із найодіозніших політиків Кам’янець-Подільського Сергія Самсонюка починався типово для вихідців із 90-х. Однак з часом банальний рекет та «кришування» замінили корупційні схеми, дерибан комунальної власності та навіть брудні політичні ігри. Але як саме лисий хлопець із кримінальним минулим став далеко не останньою фігурою в місті? Будемо розбиратися.

В буремних 90-х Сергій Самсонюк був відомим рекетиром на ринках Кам’янець-Подільського та носив відповідне «поганяло» Самсон. За інформацією телеграм-каналу «Совість держслужбовця» Сергій Самсонюк входив до відомої кримінальної групи Кам’янець-Подільського. Разом зі своїм молодшим братом, якого забили палицями до смерті під час розбірок, Самсонюк займався рекетом торгових точок на базарі та передусім людей, що займалися пошиттям весільних суконь. При чому в хід йшли не лише знущання та побиття, але й катування прасками, зґвалтування та вбивства.

Бізнес по-пацанськи

Разом з іншими місцевими авторитетами Сергієм Зезею, який відсидів 6 років за фальшивомонетництво, та Євгеном Геселем, «сівшим» на такий же термін за зґвалтування, Сергій Самсонюк займався силовим вирішенням проблем. Зрештою, Сергій Самсонюк виявився спритнішим за своїх «колег по цеху», які гинули на «розборках» чи потрапляли до рук правоохоронців. Зрозумівши, що політика значно вигідніша, а головне безпечніша за рекет чи наркобізнес, Сергій Самсонюк поступово почав займатися більш легальним бізнесом, та, що найцікавіше, проштовхувати свої інтереси у міськраді.

Розуміючи минуле цього колоритного хлопця, очікувати особливо складних схем від Сергія Самсонюка не доводиться. Бізнес по-Самсонівськи виглядає доволі просто, брати в міста підприємства й не платити за це гроші. Зокрема, одне із його підприємств ТОВ «Поділля метал» заборгувало місту близько півтора мільйона гривень за оренду. Справа у тому, що фірма Сергія Самсонюка вже понад 15 років орендує приміщення кінотеатру «Юність». За цей час із Самсоном не раз судилися, однак висмикнути ласий шматок із пазурів хлопця з «90-х» виявилось не так просто. Особливо враховуючи міцні контакти Самсона з суддями апеляційного суду, які не раз заважали повернути місту його власність.

Читайте також:  Как подбирать качественные запчасти для ремонта мотоцикла?

Орендна епопея тягнеться ще з 2005 року, коли приміщення старого кінотеатру міста площею 3779,7 кв. м здали фірмі Самсонюка в оренду. За цей час суттєвого ремонту це приміщення так і не побачило, однак на папері із кінотеатром відбувалися просто дивовижні метаморфози. Фірма Самсона не раз змінювала розміри загальної площі оренди, ясна річ, в сторону зменшення. Але навіть цю суму платити ніхто не збирається. Більше того, в 2016 році ТОВ «Поділля метал» взагалі внесло зміни в проєкт реконструкції без погодження з міськрадою, в чергове порушуючи умови оренди. Однак навіть це не стало приводом для розірвання контракту.

Далі буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *