Злочинність, Новини, Суспільство

Прокуратура радить як діяти, якщо Ви стали жертвою насильства з боку правоохоронців (відео)

Протидія катуванням та іншим грубим порушенням прав людини – однин із основних пріоритетів Офісу Генерального прокурора, який здійснює процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях такої категорії та загальну координацію діяльності органів правопорядку в цій сфері.

Застосування непропорційної та невиправданої сили з боку органів правопорядку – це одне з найгрубіших порушень прав людини, яке має руйнівні наслідки для жертв такого поводження та їх близьких, підриває довіру до всієї системи органів кримінальної юстиції.

Так, лише цього року органами прокуратури:

– повідомлено про підозру у вчинені катувань (стаття 127 КК України) – 8 правоохоронцям, скеровано до суду 3 кримінальних провадження щодо 6-х осіб за цією статтею;

– повідомлено про підозру у перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувалися насильством, або погрозою застосування насильства, застосуванням зброї чи спеціальних засобів або болісними і такими, що ображають людську гідність потерпілого діями (частин (стаття 365 КК України) – 24 правоохоронцям, скеровано до суду 19 кримінальних проваджень щодо 28 осіб за цією статтею.

Важливою умовою для проведення ефективного та своєчасного розслідування за заявами та повідомленнями про катування є максимальне сприяння органам розслідування з боку потерпілих та свідків.

Саме тому, Офісом Генерального прокурора розроблений простий та зрозумілий алгоритм дій, які необхідно вжити людині, яка опинилася у подібній ситуації. Якщо Ви стали свідком або потерпілим від таких дій з боку правоохоронців, слідуйте рекомендаціям, з якими можна ознайомитись, переглянувши відео.

 

 

Читайте також:  Игорь Никонов - рейдер и теневой воротило Киева

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *