Злочинність, Розслідування, Статті, Суспільство

Під Києвом сміттєвий полігон несанкціоновано розширили вдвічі – відходи звозять фурами з сусідніх міст

Каравани фур із відходами, купи сміття заввишки десятки метрів та роми-нелегали, які копирсаються в непотребі цілими родинами: сміттєвий полігон у Нових Петрівцях під Києвом вже сягнув площі 12 гектарів — і забруднена територія ще розширюється. Крім того, ймовірно, що частину сміття сюди завозили нелегально. Чи змінилося щось за нового керівництва? Розслідувала журналістка «СтопКору» Діана Ловська.

Ще у 80-х роках минулого століття поблизу Нових Петрівців на Київщині було виділено 5 гектарів під сміттєвий полігон для звезення відходів із сусідніх сіл і частини Вишгорода. Але у 2010-х сюди почали їздити вантажівки з Києва, Бучі та Ірпеня. І тепер територія звалища зросла вже більш ніж удвічі.

Попереднє розслідування «СтопКору» про цей полігон викликало неабиякий резонанс. Відтоді відбулися певні кадрові ротації: місцеві депутати зняли з посади очільника району Андрія Анісімова та призначили головою Ірину Правдиву.

Своєю чергою, вона одним із перших рішень змінила керівництво сміттєзвалища. Але це – ще не фінал історії. На робочому місці начальника зафіксували відсутність системного блока комп’ютера та не знайшли всіх документів на підприємство.

Новий директор КП “Комунальник” Юрій Земляк Фото: СтопКор

«Уявіть, що команду нового директора майже пів місяця не пускали на робоче місце. А коли посадовці нарешті отримали доступ, з’ясувалося, що документи та навіть комп’ютерна техніка – зникли», – розповідає Діана.

Нагадаємо, що, за словами місцевих, за попереднього керівництва здебільшого фури тут розвантажувалися несанкціоновано, а це – шалені гроші. Тож не дивно, що ексдиректор Дмитро Василевський розгорнув війну за звалище та почав збирати підписи серед співробітників, аби втриматися у своєму кріслі, зазначає журналістка.

Попередній директор Дмитро Василевський Фото: СтопКор

«При зміні менеджменту КП “Комунальник” старе керівництво одразу повним складом пішло на лікарняний – вони захворіли всі в один день. Почали підбурювати людей, підписали колективне звернення до Президента, державних інституцій, НАБУ, СБУ – до кого вони тільки не зверталися.

Ми почали запитувати у людей, чим вони незадоволені. У колективному зверненні був такий пункт, що нібито нове керівництво погрожує трудовому колективу. Як з’ясувалося, люди взагалі не знали, що вони підписували», – коментує керівник громадської організації «Сила громад України» Віталій Духота.

Читайте також:  Магія масажу: Основні переваги та вплив на здоров'я

Та найцікавіше, що новий директор КП «Комунальник» Вишгородського району Юрій Земляк стверджує: про жодне колективне звернення працівників йому взагалі невідомо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *