Бізнес, Злочинність, Новини, Розслідування, Суспільство

«Будівництво Білозір» поновилося у Києві: захищати його приїжджала банда на «гєліках»

Гучне незаконне будівництво у місті Київ за адресою просп. Перемоги, 50А відновлено. Там працює важка техніка, а роботи йдуть повним ходом. Раніше, за даними ЗМІ, об’єкт неподалік від скверу Танкістів пов’язували з іменем Оксани Білозір – ексміністерки культури України.

Будівництво відоме як «скандальна забудова Білозір» Фото: СтопКор

Зокрема, самовільне будівництво відбувається біля скверу Танкістів неподалік від станції метро «Шулявська» за адресою просп. Перемоги, 50А. Утім, що саме там будують та чи причетна цього разу Оксана Білозір до будівництва – незрозуміло, розповідає правозахисник ВГО «Стоп корупції» Максим Томілов.

«По-перше, на об’єкті відсутній паспорт. По-друге, відповідно до відповідей на наші запити до Департаменту містобудування та архітектури, на даний об’єкт не видавалися містобудівні умови та обмеження. У них є дозвіл на виконання лише підготовчих робіт. По-третє, заплутана ситуація з дозволом на будівництво. Вони отримували дозвіл у 2010 році, а тепер, у 2021 році, вони вирішили внести зміни, додавши замовника будівництва. Дозвіл у 2010 році був виданий на будівництво торгово-офісного комплексу з рестораном швидкого харчування», – наголошує активіст.

Будівництво розташоване впритул до «Преси України» Фото: СтопКор
На Шулявці працює техніка Фото: СтопКор

За його словами, дозвіл за 2010 рік не може бути актуальним, оскільки в той період ще не було ухвалено Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності».

«Згідно з перехідними положеннями даного закону, той дозвіл 2010 року є дуже сумнівним. Але ДАБІ, яка зараз майже ліквідована, наостанок продовжує видавати такі перли, як ця зміна в дозвіл на будівництво від 2010 року. Сподіваюся, що після запуску нового контрольного архітектурно-будівельного органу ми будемо бачити зміни щодо таких незаконних будівництв», – каже Томілов.

Як стверджує правозахисник, на даний момент будівельні роботи тривають і їх ніяк не можна назвати «підготовчими». На місці працює важка будівельна техніка, а також перебуває охоронна фірма, яка активно обороняє даний об’єкт від активістів і журналістів.

Читайте також:  Захистіть себе та близьких: онлайн страхування на E-polis.net.ua
Чоловік на будівництві хотів забрати телефон в активіста Фото: скриншот

Зокрема, на питання про дозвільні документи активісту погрожували забрати телефон із рук.

Хлопці на «гєліках» на будівництві у Києві

Ще один активіст ВГО «Стоп корупції» (прізвище не називаємо з причин безпеки) теж навідався на будівництво на початку вересня. Під час свого візиту він викликав на місце подій поліцію та написав заяву за фактом зведення незаконної забудови в місті Києві.

«За 10 хвилин, як я покинув місце події, мені на мобільний телефон із різних номерів почали надходити дзвінки з вимогою повернутися. Я пояснив, що вже написав та залишив заяву в поліції. Трохи пізніше я повернувся на об’єкт, знявши брендовану футболку «Стоп корупції». Приїхали люди не української національності на кількох автомобілях Gelandewagen, які постійно запитували: «Де “Стоп корупції”?» – розповів він.

На Лун.юа анонсують продаж квартир в ЖК 50Avenue Фото: скриншот

За словами правозахисника, на об’єкт їздили й інші громадські організації. Представників однієї з них зустріли газом із балончика.

Самі люди, що перебувають на об’єкті, від коментарів відмовляються.

Нагадаємо:

  • У 2019 році ЗМІ повідомляли про плани забудовника ділянки Білозір звести незаконну 24-поверхівку у сквері перед «Пресою України» неподалік від столичного метро «Шулявська».
  • Тоді ж там почалися підготовчі роботи з будівництва висотного житлового комплексу 50Avenue. Хоча детальний план території не передбачає розміщення там висотних будівель.
  • Ділянку під сквером у 2004 році Київрада продала компанії «Рінко» для будівництва закладу харчування. У 2007 році Київрада змінила цільове призначення земельної ділянки на проспекті, а саме — для будівництва, експлуатації торгово-офісного комплексу з рестораном швидкого харчування, благоустроєм і озелененням скверу.
  • На початку 2021 року ДАБІ не видала компанії «Рінко» дозвіл на будівництво. Тоді вона передала право на забудову кооперативу «Ексон Прем’єр Шулявська». Серед власників кооперативу – американська компанія Exon Group, яка пов’язана з іншими скандальними кооперативами, які будували будинок Білозір на Подолі, будинок з антресолями на Батиєвій горі та 24-поверховий будинок над входом на станцію метро «Виставковий центр».
  • Як з’ясували журналісти «СтопКору», майбутні квартири в незаконній багатоповерхівці біля Шулявського мосту у 2020 році почали продавати на ізраїльському сайті.
  • На порталі з нерухомості Лун.юа з’явилась інформація про об’єкт 50Avenue, де планується майбутній продаж квартир. Зазначена адреса – просп. Перемоги, 50А.
Читайте також:  Російського пропагандиста посадять у в’язницю на п’ять років

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *