Бізнес, Статті

Особливості роботи будівельної люльки

Люлька будівельна – спеціальний пристрій, який дозволяє виконувати роботи на великих висотах. Підйомник фіксується на тросах і рухається вгору-вниз уздовж фасаду за рахунок двох лебідок з тросопровідними шківами. Кріплення люльки розміщується на даху будівлі.

Головним плюсом усіх люльок є можливість проведення робіт на висоті (до 150 метрів). Основні сфери використання фасадних підйомників:

  •       Будівництво та ремонт будівель.
  •       Ремонт фасадів та їх обслуговування.
  •       Суднобудування та ремонт мостів.
  •       Розміщення рекламних конструкцій на великій висоті.

Устаткування складається з таких компонентів: кошик, лебідки, трос, консолі, електричний щиток, противаги, уловлювачі, кабель живлення.

Будівельні люльки монтуються на робочому майданчику. Установка консолі виконується на даху будівлі, вже на них виконується кріплення фасадної люльки. Висоту балок консолі можна регулювати. Через балки проходить трос, його натяжка виконується талрепом, щоб конструкція набула жорсткості. Лебідка використовується для підйому люльки, вона оснащується електродвигуном із гальмівним механізмом. Гальма самі включаються, якщо раптово відключиться електроживлення або вийде з ладу електромагнітна складова люльки. Фасадний підйомник зупиниться, а спуск люльки буде проводитися вручну. Люлька оснащена тросами (страховим, вантажним). Ці компоненти виготовлені з оцинкованої сталі, тому не схильні до іржі.

Особливості експлуатації будівельної люльки

Обладнання може використовуватися в широкому діапазоні температур, мінімальна мінусова температура – 20. У період використання люльки потрібно враховувати швидкість вітру, бажано, щоб вона була не менше 10,8 м/с. Рекомендується проводити регулярний технічний огляд люльки. В обов’язковому порядку перевіряти електричні кабелі, іржу на фрикційних дисках та лебідках, уловлювачі. Бажано виконувати перевірку компонентів електричної схеми раз на 6 місяців.

Крім того, в роботу з обслуговування люльки повинні бути включені: очищення платформи підйомника, захист електричної системи від впливу вологи, своєчасне заливання масла.

Читайте також:  Як навчити дитину малювати на планшеті

Крім того, слід подбати про екіпірування персоналу: страховий пояс, взуття проти ковзання. Посадка в люльку та вихід реалізуються через вікна будівлі. Не допускається спуск у люльку з даху сходами, не можна перелазити в сусідню люльку. До обладнання не допускаються особи, які не досягли 18 років. В обов’язковому порядку має дотримуватися відстань між двома підвішеними люльками. Після завершення робіт люлька опускається на землю та демонтується. Більше інформації з обладнання можна знайти на сайті компанії SIMAX, яка надає послуги оренди та продажу будівельних колисок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *