Новини, Статті, Суспільство

Левицький Роман Миронович. Пластичний хірург докладно розповів, що таке ліпосакція

Ліпосакція – види, показання, протипоказання. Що таке ліпосакція? Про це професійно та дуже докладно розповів один із найкращих пластичних хірургів України Левицький Роман Миронович https://plasticsurgery.kiev.ua/?lang=uk

Ліпосакція https://plasticsurgery.kiev.ua/liposakciya/?lang=uk – це процедура видалення жирової тканини з різних частин тіла людини. Проводиться для зниження маси тіла, — говорив Левицький Роман Миронович.

У цьому матеріалі

  • Ліпосакція – види
  • Ліпосакція – показання до операції
  • Ліпосакція – ризик
  • Ліпосакція – протипоказання
  • Ліпосакція – підготовка до процедури
  • Ліпосакція – перебіг процедури
  • Ліпосакція – рекомендації після процедури
  • Ліпосакція – ще одна процедура

Ліпосакція – види

Ліпосакція найчастіше проводиться під внутрішньовенною чи загальною анестезією. Існує кілька методів проведення процедури – у всіх їх жир видаляється пластиковою аспіраційною трубкою (канюлей). Проте через механізм роботи трубки та кількість рідини, що вводиться, ліпосакція ділиться на кілька методів, розповідає Левицький Роман Миронович:

  1. аспіраційна ліпосакція (SAL)  – стандартний метод. Це робиться шляхом надрізів на шкірі, а потім вставки канюлі, підключеної до вакуумного пристрою. Таким чином, жир розщеплюється, а потім відсмоктується;
  2. ультразвукова ліпосакція  – процес підтримується ультразвуком чи ультразвуковими хвилями. Трубка передає вібрації, які руйнують стінки жирових клітин, переводячи жир у рідку форму та полегшуючи всмоктування. Ця техніка використовується в основному для верхньої частини спини та грудей у ​​чоловіків;
  3. Ліпосакція з двома канюлями (TCAL або TCL)  – використовуються дві канюлі – одна всередині іншої. Внутрішня аспіраційна канюля переміщається у прорізи зовнішньої канюлі, викликаючи рух до 5 см (при вібраціях за допомогою електроприладів лише 1-2 мм). Канюлі не нагріваються, що унеможливлює ризик опіків через теплоту тертя;
  4. Кавітаційна ліпосакція  – неінвазивний метод, що передбачає масаж тканин тіла, що стимулює обмінні процеси, судинну систему та лімфатичну систему. Для процедури використається ультразвук;
  5. водна ліпосакція (WAL, Body Jet)  – використовується тонке віяло у формі водяного променя, яке розпушує структуру жирової тканини, щоб її можна було видалити через спеціальну голку;
  6. лазерна ліпосакція (I-lipo)  – у цій методиці використовується лазер, що проходить через різьбові волокна мікроканюлі, щоб розплавити жирові клітини цільової області. Припущення цього аналогічні UAL. Лазерна ліпосакція може бути обмежена окремими фрагментами шкіри.
Зазвичай за одну процедуру видаляється 3-4 літри жиру. Тривалість приблизно 2-5 годин.

Ліпосакція – показання до операції

Ліпосакція рекомендується людям, які хочуть досягти худорлявої фігури, тканини якої мають місцеве скупчення, або людям, які борються з липедемою, тобто. захворюванням, що супроводжується сильним набряком і локальним скупченням жирової тканини в нижніх кінцівках.

Читайте також:  SOCAR Украина: миллиарды, украденные на фиктивном НДС, липовом экспорте зерновых, завышении цен на топливо и уклонении от налогов

Ліпосакція також рекомендується жінкам після вагітності з накопиченням жиру в області живота та чоловікам, які страждають на гінекомастію.

Процедура ліпосакції добре працює для людей, які борються з диспропорціями тіла, такими як, наприклад, товсті коліна, занадто широкі бриджі або відсутність талії. Ці проблеми часто не зникають після схуднення, а правильне харчування, підкріплене фізичними вправами, не дає очікуваних результатів.

Ліпосакція – ризик

Як і за багатьох видів лікування, при ліпосакції існує певний ризик, який у цьому випадку, на жаль, є значним. Це з виконанням невеликих надрізів, які ускладнюють спостереження за прооперованими ділянками. Крім того, при видаленні жирової тканини видаляється кров, і при її нестачі  може виникнути небезпечний для життя шок.

Крім того, до ризиків хірургічної ліпосакції слід додати  можливість т.з. жирова емболія  . Він полягає у попаданні в кровотік дрібних частинок жиру внаслідок пошкодження судин, які можуть виникнути під час процедури.

Частинки жиру, рухаючись із кров’ю, прилипають до стінок судин, що, у свою чергу, викликає погіршення кровообігу. Згодом жир, що накопичується, злипається, утворюючи пробку (найчастіше це відбувається в легеневій артерії). Корок, що утворився, викликає раптову зупинку серця. Така ситуація може виникнути навіть через багато тижнів після операції.

На додаток до вищезгаданого, ліпосакція також може бути пов’язана з:

  1. синці;
  2. набряк, через який може витікати рідина;
  3. тимчасове оніміння;
  4. шкірні інфекції, лікування яких може призвести до утворення рубців;
  5. проблеми з нирками, спричинені змінами рівня рідини;
  6. алергічні реакції, спричинені ліками, або матеріали, що використовуються у хірургії;
  7. гіперестезія та дизестезія;
  8. зміна кольору шкіри, яка може бути чи не бути постійною. 

Ліпосакція – протипоказання

Ліпосакція – процедура, яку не можна проводити людям, які страждають на хронічні та аутоімунні захворювання, порушення згортання крові, цукровий діабет, захворювання шкіри та нирок, затятих курців.

Читайте також:  Роман Левицкий - как изменилась пластическая хирургия: «Никто не верит, что вода с капустой и лимоном избавляет вас от морщин»

Ліпосакція живота та інших частин тіла також неможлива за психічних розладів. Також слід зазначити, що ліпосакція не підходить людям, які мають проблеми із підтриманням постійної маси тіла.

Ваш лікар надасть вам детальну інформацію про протипоказання до ліпосакції під час консультації.

Ліпосакція – підготовка до процедури

Перш ніж приступити до ліпосакції, необхідно пройти низку тестів. До них відносяться: загальний аналіз крові, групові та показники згортання крові (АЧТВ, МНО), ШОЕ, креатинін, глюкоза, сеча, електроліти (Na, K), вакцинація проти гепатиту В.

За 2-4 тижні до процедури слід відмовитися від куріння (або значно обмежити його), дотримуватися рекомендованої хірургом дієти, негайно повідомляти про інфекції та простудні захворювання. Якщо анестезія загальна, а не місцева, то в день процедури ви маєте бути натще.

Ліпосакція – перебіг процедури

Під час процедури пацієнт одержує анестетики. Потім відсмоктується жир, що впливає на сполучну тканину, яка після обробки нагадує губку або стільники.

Рідина цих тканин разом із кров’ю з пошкоджених капілярів починають поступово заповнювати вільні місця, що, своєю чергою, викликає набряк і синці. Вони поступово зникатимуть у міру загоєння. Через відсутність жиру сполучна тканина ущільнюється, а шкіра завдяки своїй еластичності адаптується до нових форм.

Весь процес, однак, все одно продовжуватиметься, і він супроводжуватиметься болями, особливо сильними, приблизно через 10-12 днів до проведення процедури. Наскільки стомлюючим буде біль, залежить від того, наскільки великою була сама процедура, і може відчуватися кілька тижнів.

На жаль, буває так, що спеціальні пояси чи корсети зовсім не допомагають, а у випадку деяких людей якийсь час буде неможливо нормально працювати, тому доведеться лягати на лікарняний.

Ліпосакція – рекомендації після процедури

Після ліпосакції ви повинні пройти 4-6-тижневу реабілітацію. При цьому слід носити спеціальну компресійну білизну. Він виготовлений із синтетичних мікроволокон, що пропускають повітря. Його мета – запобігти набрякам і гематомам, а також прискорити ріст тканин. Тільки після зняття компресійного трикотажу можна оцінити, чи пройшла процедура успішно і чи потрібна можлива корекція.

Читайте також:  Крупнейшая мебельная афера: от новой схемы пострадали сотни украинцев

До 10 днів після операції потрібні ін’єкції антикоагулянтів. Протягом місяця після процедури слід уникати надмірних фізичних навантажень, підйому тяжкості та фізичних навантажень. Одужання можна прискорити масажем.

Що не змінює того факту, що варто зосередитись на регулярній, але легкій гімнастиці чи інших заняттях, таких як плавання чи їзда на велосипеді. Крім того, ви не повинні забувати, що з цього моменту ви повинні ввести і дотримуватися суворої дієти, а також калорійний режим, які зроблять ефекти лікування стійкими.

Іноді люди після ліпосакції повинні споживати до 1000 калорій на день. Також слід пам’ятати, що протягом першого року після лікування не рекомендується надто інтенсивно засмагати, відвідувати сауну чи солярій.

Ліпосакція – ще одна процедура

Іноді буває так, що навіть видалення жиру не вдалося і коли пухлина зійшла, на тілі хворого залишаються численні шишки. Імовірність такої нерівності тим більше, чим більше жиру видаляється. При виникненні такої ситуації необхідно повторити процедуру, щоб позбутися залишків, що не збереглися.

Роман Левицкий

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *