Злочинність, Розслідування, Суспільство

Кримінальні Бровари: місцева мафія спалила автівку адвоката грального закладу

4 вересня у Києві згорів автомобіль адвоката ТОВ «ЧЕСНА ГРА». Сталося це після його знайомства з місцевою «мафією» у місті Бровари, яка накинула оком на приміщення, де мав запрацювати майбутній гральний заклад.

Авто адвоката спалили після захисту прав клієнта з Броварів Фото: СтопКор

Близько 3 години ночі чоловік почув звуки сигналізації та побачив, що його Toyota палає. Це сталось у Києві біля його будинку. Трохи пізніше на кадрах із камер відеоспостереження він побачив і самих паліїв – це були двоє чоловіків. Вони проводили якісь маніпуляції з автомобілем серед ночі, через кілька секунд після яких автомобіль вибухнув. Про це представник фірми розповів у ексклюзивному коментарі «СтопКору».

До чого тут поліція та мафія у Броварах?

Як розповів потерпілий (прізвище чоловік не захотів розголошувати), 1 вересня у Броварах до приміщення, що орендував його клієнт, приїхала поліція. Компанія «ЧЕСНА ГРА» з кінця 2020 року орендувала приміщення у місцевого тризіркового готелю. Там планується відкриття грального закладу, а саме – зали ігрових автоматів. Свою діяльність власники фірми хочуть здійснювати у відповідності до законодавчих норм та після отримання дозвільних документів згідно з Законом України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор». А також після отримання ліцензій на здійснення вказаної законної господарської діяльності.

«Ми чекали на отримання ліцензії на ведення діяльності саме у цьому приміщенні. Утім, виявилося, що проти власника готелю у 2013 році було відкрито кримінальне провадження щодо приватизації приміщень готелю», – розповідає він.

За словами представника компанії, поліцейські прибули до готелю в Броварах із обшуками. Утім, чомусь не врахували, що кримінальне провадження ані орендаря, ані його бізнесу не стосується.

«У дозволі на обшук йшлося про те, що правоохоронці мали право конфіскувати комп’ютерну техніку, яка може містити інформацію про склад злочину у справі про приватизацію. Утім, слідчі взялися конфісковувати гральні автомати, які не належать власнику готелю. Вони не мають відношення до кримінального провадження, що розслідують правоохоронці», – розповідає він.

Читайте також:  Рейдер-неудачник Дудник Андрей Петрович и мошенник Артем Подольский увеличили размер взятки от 150 до 700 тысяч долларов

У цей же день на місце подій приїхали й інші люди – ті самі, що спілкувались із власниками майбутнього грального закладу раніше. Спілкування, зокрема, полягало у попередженнях власника про те, що це місце начебто ними вже зайняте і що вони «у своє місто нікого стороннього не запустять». Серед співрозмовників – такий собі Денис Дущенко, чийого батька Олександра раніше запідозрили у причетності до діяльності незаконних гральних закладів міста Бровари. За попередньою інформацією, це нібито «родинний бізнес», а син Денис бере безпосередню участь у вказаній діяльності.

Під час обшуку та вилучення майна (грального обладнання) працювали вантажники. Журналіста «СтопКору» Дениса Гойка всередину правоохоронці спочатку не пускали.

Однак, зрозумівши потенційні негативні наслідки таких дій, слідчі знімальну групу врешті пропустили всередину приміщення.

У результаті обшуків одну вантажівку завантажили гральними автоматами. Утім, потім, за словами слідчого, через відсутність сертифікованого місця для зберігання «доказів», вантажники повернули все на місце на «тимчасове зберігання» представнику компанії.

«Слідчий декілька разів змінював свою думку щодо долі грального обладнання. Дороговартісне обладнання кілька разів завантажували та вивантажували. Вважаю дії правоохоронців з самого початку неправомірними та непрофесійними, а зокрема – незаконне вилучення обладнання, на яке ми надали всі підтверджувальні документи. За даними фактом ми вже звернулися до ДБР, яке, я сподіваюся, має дати належну оцінку діям правоохоронців», – наголосив адвокат.

На питання журналістів, хто оплачуватиме роботу вантажників, слідчий Римаренко заявив, що держава. Також під час обшуку представник компанії викликав поліцію у зв’язку з тим, що слідчим було залучено та допущено до приміщення невідомих осіб – вантажників. Їхній представник на питання, чию компанію вони представляють, зазначив, що їх попросили «друзі правоохоронці» допомогти вивезти гральне обладнання з даного приміщення.

Читайте також:  Погіршення здоров'я внаслідок недоліків у розвитку котів і собак: Діагностика та лікування

За декілька днів після цих подій представнику, адвокату ТОВ «ЧЕСНА ГРА» спалили авто. Він підозрює, що це сталося саме через ситуацію у Броварах.

«Таким чином місцева мафія у складі Дениса Дущенка, Дениса Тонковида та інших, які фактично залякали місцевих підприємців та впливають на всі процеси в місті, передає свій привіт людям, які у законний спосіб намагаються вести легальний бізнес на начебто їхній території, або, як вони висловлюються, «у їхньому місті».

Як розповів адвокат, дані особи вже кілька разів намагалися вийти на власника компанії з метою схилити до співпраці, погрожуючи при цьому «проблемами», у випадку, якщо їхню пропозицію буде відхилено».

При цьому вони посилалися на великі зв’язки в правоохоронних органах, зокрема в Національній поліції, а також на свого «куратора» – одного з колишніх заступників Голови Національної поліції України.

«Наскільки мені відомо, то вони вже підпалювали декілька авто та будинків людям, які не йшли на їхні умови. При цьому поліція не хоче або не може вплинути та навести лад, підсилюючи таким чином вже раніше сформовану криміногенну репутацію в місті Бровари. Після цих подій який нормальний інвестор захоче мати справу з цією територією? Розумієте, на очах моєї сім’ї вночі згорів автомобіль, на якому я кілька днів тому перебував у м. Броварах на слідчих діях. Окрім мого автомобіля пошкодження отримали ще дві машини ні в чому не винних людей. Тільки завдяки тому, що оперативно спрацювали рятувальні служби, вогонь не перекинувся на багатоквартирний будинок. Якби це трапилося, ця історія могла б закінчитися значно трагічніше», – сказав адвокат.

Зазначимо раніше близько двохсот людей протестували через рейдерське захоплення «Броварського заводу пластмас».

Читайте також:  Як Аваков-молодший майже задарма придбав дорогу столичну нерухомість

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *