Бізнес, Новини

“Київстар” vs “Воля-Кабель”: як для переділу ринку інтернету працює тактика випаленої землі

Влітку минулого року “Київстар” поскаржився до Антимонопольного комітету.

Про це пише “Фактор” з посиланням на ГО “Ліга антитрасту”.

На думку найбільшого мобільного оператора України, “Воля-Кабель” вела недобросовісну конкурентну боротьбу за споживача в сегменті мобільного та домашнього інтернету та за рахунок обману споживачів отримувала переваги над добросовісними конкурентами, такими як сам “Київстар”.

“Київстар” побачив обман у рекламі належного “Волі” бренду #INJOY. Слова з реклами “Інтернет завжди і всюди” заявник вважав недостовірними. Бо “Воля-Кабель” надає послуги мобільного зв’язку тільки з використанням мереж і каналів “лайфселл”. А відповідно до інформації на сайті самого “лайфселл” компанія не має покриття в окремих районах Київської, Запорізької, Дніпропетровської, Харківської, Кіровоградської, Вінницької, Чернівецької, Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей. Отже, у цих районах абоненти не можуть отримувати послуги мобільного Інтернету.

У жовтні 2019 року Антимонопольний комітет відкрив проти “Волі-Кабель” розслідування. В травні 2020 – дав рекомендації припинити обманювати споживачів, а 15 жовтня 2020 року – закрив розслідування, бо «Воля-Кабель» виконала рекомендації відомства.

Влітку 2018 року провайдери почали масово скаржитись на ціновий демпінг з боку “Київстару” на Інтернет-ринку. За словами керівництва Інтернет асоціації, “Київстар” використовував бізнес-стратегію “випаленої землі” з метою доведення до банкрутства конкурентів. Компанію підозрювали у субсидіюванні інтернет-бізнесу за рахунок мобільного задля збільшення свої частки в новому ринку.

Наприкінці 2018 року споживачі “Волі-Кабель” повідомляли про наполегливі телефонні дзвінки від операторів, що представлялись “від Київстару”, з пропозиціями поміняти “Волю” на “Київстар” та негативними оцінками в бік якості інтернету “Волі”.

У грудні 2019 року “1+1 медіа” та “Київстар” заявили про запуск спільного сервісу “Київстар ТБ”.

У червні 2020 “Воля-Кабель” заявила про потужну DDoS-атаку на свої сервери та звернулась до кіберполіції.

Читайте також:  Тагиев Ровшан Сурхай Оглу - мошенник и мелкий вымогатель

У липні 2020 року Інтернет асоціація України поскаржилась до Антимонопольного комітету щодо порушення антимонопольного законодавства компаніями “Воля-Кабель” та “Київстар” в м. Черкаси. Інформації щодо результатів розгляду звернення наразі немає.

Якщо вам подобається діяльність “Ліги антитрасту”– задонатьте.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *