Здоров'я, Статті, Суспільство

Інструменти і обладнання для лапароскопії

Успішність роботи клініки багато в чому залежить від оснащення її кабінетів. Зараз уже складно уявити сучасну хірургію без обладнання та інструментів, які дають змогу проводити операції без великих розрізів. Гінекологічні маніпуляції, операції на печінці та кишечнику хірурги проводять виключно методом лапароскопії. Якщо Ви шукаєте медичний центр, де можна провести лапароскопічну операцію, звертайтесь до «Medical Plaza». Докладніше на сайті клініки:  https://medicalplaza.ua/uslugi/khirurgiya.

Лапароскопія і забезпечення доступу

Називати лапароскопію самостійною операцією докорінно неправильно – це широке поняття означає один із методів забезпечення доступу до уражених органів і тканин. Він не спрощує завдання, але дає колосальну перевагу – можливість проведення операції без залишення шрамів на тілі. Величина ендоскопів не перевищує в діаметрі півтора сантиметра, що дає змогу проводити навіть найскладніші втручання через невеликі проколи.

Методику лапароскопії активно використовують у хірургії та гінекології, а також як діагностичну процедуру в разі змін, які складно роздивитися за допомогою УЗД. Прості маніпуляції найчастіше проводять під місцевою анестезією, а складні хірургічні операції – під загальним наркозом.

Обладнання та інструментарій

На перших етапах розвитку хірургії без розрізів і швів, ендоскоп являв собою металеву трубку невеликого діаметру, через яку фахівець міг оглянути внутрішні органи, які його цікавлять. Сучасне обладнання надає принципово інші можливості:

  • Більшість ендоскопів мають діаметр 0,2-1 см і гнучку структуру, що дає змогу ввести його настільки глибоко, наскільки того вимагає втручання, без пошкодження тканин.
  • Кожен із них оснащений мініатюрною камерою, яка передає зображення на монітор
  • Спеціаліст має можливість проведення операції безпосередньо всередині черевної порожнини під досконалим візуальним контролем.

Крім ендоскопів і моніторів, для проведення лапароскопічних операцій потрібен повноцінний хірургічний набір інструментів, що включає скальпелі, гемостатики, інструменти швидкої електрокоагуляції для зупинки кровотечі з розрізаних судин.

Читайте також:  Nissan LEAF - обзор автомобиля

Неможливо випустити з уваги і загальні особливості всіх лапароскопічних операцій:

  • У нормі органи і тканини в тілі людини перебувають у тісному контакті. Забезпечення доступу та унеможливлення пошкодження під час маніпуляцій прилеглих тканин вимагає наповнення черевної порожнини газом і створення в ній певного рівня тиску. З цією метою найчастіше використовують вуглекислий газ, який вводять через голку Вереша за допомогою інсуфлятора.
  • Основна перевага лапароскопії – мінімальне пошкодження шкіри. Тому в хірурга немає можливості накладення кількох гемостатичних пінцетів – кожен із них потребуватиме додаткового проколу. Найчастіше під час ендоскопічних операцій для зупинки кровотечі використовують інструменти для електрокоагуляції, які швидко і легко «запаюють» розрізані капіляри і вени.
  • Регламентована швидкість накладення швів при стандартних операціях – 60 вузлів на хвилину. Складність зав’язування матеріалу всередині черевної порожнини настільки складна, що фахівці зійшлися на цифрі в 40 секунд на один шов. Таким чином, операція розтягувалася б на довгі години, якби не існувало спеціального ендоскопічного степлера.

За лапароскопічними операціями стоїть майбутнє хірургії. В умовах альтернативних рішень кожен пацієнт віддасть перевагу операції, яка не залишить слідів на його тілі. Тому вже сьогодні кожен керівник приватної клініки зобов’язаний задуматися про забезпечення свого відділення хірургії інноваційним обладнанням.

Де застосовується лапароскоп?

Сучасний лапароскоп – це жорсткий медичний ендоскоп, що складається з порожнистої металевої трубки з розташованою всередині волоконною оптичною системою з ефективним джерелом світла. Крім цього, всередині його є система дзеркал і лінз, яка передає зображення ділянки або всього органа на окуляр, розташований на тубусі, а якщо використовується малогабаритна відеокамера, то в режимі реального часу на екран спеціального монітора.

Призначення лапароскопа зводиться до виконання діагностичних оглядів, під час яких найчастіше проводиться біопсія матеріалу, а також для здійснення на органах черевної порожнини малоінвазивних оперативних втручань.

Читайте також:  Заводы по производству газобетона в Украине

Максимальний розмір діаметра лапароскопа становить 10 мм, він оснащений каналом для проведення спеціальних інструментів для виконання біопсії з подальшими цитологічними та гістологічними дослідженнями тканини організму людини або для оперативного втручання. Цей пристрій проводять у черевну порожнину через прокол, який виконують спеціальним інструментом – троакром, а через другий прокол маленького діаметра нагнітають спеціальний газ або оброблене повітря за допомогою спеціального приладу.

Для проведення цієї процедури потрібні умови операційної з використанням якісного знеболювання. Під час підготовки пацієнта до такого дослідження необхідно дотримуватися тих самих вимог, як і під час порожнинної операції. Такий огляд за допомогою діагностичного лапароскопа можливий для краю печінки та її передньої поверхні, для петель тонкого і товстого кишечника, для дна жовчного міхура, всієї поверхні очеревини, для органів у ділянці малого таза (частини сечового міхура, матки та її придатків).

Для усунення різниці між навколишнім повітрям і температурою тіла органів очеревини пацієнта та усунення запотівання внутрішньої лінзи приладу подається спеціальний розчин.

Сучасні лапароскопи дають можливість проводити дослідження не тільки під прямим кутом зони близькості об’єктива, а останні моделі можуть робити огляд широко з полем охоплення до 900 С, що дуже підвищує діагностику цього втручання. У комплект цього обладнання зазвичай входить набір хірургічних інструментів для виконання малоінвазивних втручань.

При цьому можливий мінімальний об’єм операційних травм, який наноситься організму людини, при цьому скорочуються як терміни перебування людини в стаціонарі, так і терміни післяопераційної реабілітації, так і сам час операційного втручання. Обсяг самого втручання залишається таким самим, як і під час порожнинної операції, а косметичний дефект на шкірі від процедури набагато менший (по суті, два непомітних шрами внизу живота, які з часом побіліють і стануть зовсім невидимими).

Читайте також:  Олег Жученко - одиозный прокурор чистит интернет от своей криминальной биографии

А головне, що порівняно з традиційними порожнинними операціями в цьому випадку не буває спайкових процесів, які сильно і надовго ускладнюють період після операції. Дезінфекцію лапароскопа проводять у спеціальному стерилізаторі, що не допускає потрапляння інфекції в травмовану ділянку, а тим більше розвиток ускладнень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *