Статті, Суспільство

Бак для печі в сауну: навіщо і як?

У сучасній сауні має бути і холодна, і гаряча вода. Адже, закриваючи за собою дерев’яні двері, ми розраховуємо не тільки добре попаритися, а й помитися. Логічно вбити двох зайців одразу за допомогою одного котла — і протопити баньку, і нагріти воду. Тому дров’яна піч в ідеалі має виступати і як обігрівач, і як водонагрівач. Баки та регістри для саун можна купити тут.

Та й взагалі, установка печі з баком для води – це не тільки загальноприйняте рішення, але іноді й єдиний можливий спосіб гарячого водопостачання лазні. Вбиваючи в пошуковий запит “печі для лазні з баком для води” ви відразу побачите величезну кількість варіантів банних печей з подібним рішенням. Всі варіанти відрізняються за багатьма параметрами, але ключовими порівняльними характеристиками залишаються особливості конструкції, об’єм бака та час нагрівання води.

Виникає логічне питання — за якими критеріями порівнювати печі для лазні з баком для води, і, як зробити правильний вибір. Давайте розумітися!

Існує п’ять типів печей із баком для води:

  • з вбудованим баком;
  • з навісним баком;
  • з накладним баком;
  • з виносним баком.

Розглянемо окремо кожен тип.

Печі для лазні з вбудованим баком

Особливість конструкції таких печей полягає в тому, що бак для води зашитий у корпус печі. Навіть за великого бажання ви не зможете зняти водяний бак і встановити його в інше місце. Бак для води – це невіддільний елемент усієї конструкції. Зауважимо, що, з одного боку, моделі таких печей, як правило, мають невеликий об’єм (25-30 літрів), а з іншого — вважаються ергономічними і мають високу ефективність використання тепла.

На наш погляд, такі печі підходять, якщо ви паритеся поодинці або вдвох, але не великою компанією. Ідеально для людей похилого віку, наприклад, батьків.

Читайте також:  Виниловые контрольные браслеты от компании Brasleti top

Подібні типи печей зустрічаються дуже часто. Вони відрізняються за літражем бака і марки сталі. Найчастіше бак у них розташовується збоку, але при монтажі його можна самостійно повісити з будь-якої зручної сторони. На ринку є моделі з баком ззаду (у парній, виходить, навпаки — спереду). Іншими словами, виробники таких моделей надають власнику право вибору – з якого боку печі розміщуватиметься бак для води.

Печі для лазні з накладним баком

У даного типу печей бак встановлюється прямо зверху, бак як би “накладається” на піч. Візуально бак розташовується збоку кам’яної печі або навколо неї (кільцем).

Печі для лазні з виносним баком

Виносний бак має на увазі, що бак не є частиною печі, а вішається окремо на стіну парної або окремого приміщення, де ви миєтеся. Ну і, зрозуміло, бак з’єднується із піччю.

Підключити навісний бак можна до будь-якої печі, якщо встановити на неї зверху теплообмінник. Однак бувають печі та з вбудованим теплообмінником.

Що враховувати під час вибору печі з баком для води

Якщо з конструкцією ви визначилися, то наступні важливі параметри – це габарити вашої парної та літраж бака.

Габарити парної. Якщо у вас мало місця, то відразу відкиньте варіант установки бака збоку печі. Краще розглянути печі, коли бак знаходиться вгорі або в іншому приміщенні.

Літраж бака. Чим більше людина планує паритися, тим більше води потрібно. Це логічно, а тому вам знадобиться самостійний розрахунок обсягу, виходячи з кількості людей і бажання довше посидіти в парилці.

Для визначення обсягу бака можна виходити з таких співвідношень:

  • Запарювання одного віника вимагатиме не менше 10 л. гарячої води;
  • Для одного любителя російської лазні знадобиться щонайменше 15 л. гарячої води.
Читайте також:  Сілецька Жанна Петрівна - адвокат що вимагала у моряка хабар в 33 тисячі зачищає Гугл від згадок про свої злочини

Разом, для компанії з чотирьох осіб із двома віниками ідеально підійде пекти з баком не менше 80 літрів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *