Статті, Суспільство

Автомобільний акумулятор: усе, що вам потрібно знати

Акумулятор є критично важливим компонентом, який забезпечує рух вашого автомобіля. Його стан впливає на те, чи зможе ваш автомобіль працювати безперебійно чи взагалі працюватиме. Ваш автомобільний акумулятор, як і будь-яка інша річ у вашій складній машині, вимагає, щоб ви осягнули всі основи, щоб ви могли виконувати всі свої необхідні справи. А в интернет-магазині https://aku.lviv.ua завжди кращі пропозиції на автомобільні аккумулятори.

Проте автомобільний акумулятор часто не помічається багатьма автовласниками, які вважають, що їм потрібно звернути увагу лише на двигун. Не робіть такої помилки новачка. Дізнайтеся все, що повинен знати кожен власник автомобіля про свій автомобільний акумулятор, за допомогою цього вичерпного посібника, включно з тим, як працюють акумулятори, скільки вони служать, різні типи, а також важливі поради щодо обслуговування.

Основи автомобільного акумулятора

Що робить автомобільний акумулятор?

Акумулятор є життєво важливим компонентом, який забезпечує роботу вашого автомобіля. Без цього ти нікуди не підеш. Акумулятори складаються з «комірок». Ці клітини містять фактичну енергію, необхідну для запуску та роботи вашого автомобіля. 

Коли ви повертаєте ключ, всередині акумулятора відбувається хімічна реакція. Акумулятор перетворює цю хімічну енергію в електричну і передає цю електричну енергію на стартер для живлення вашого автомобіля.

Ви можете знайти автомобільний акумулятор під капотом, всередині чорного ящика

Потужність для роботи автомобіля зберігається в акумуляторі та вимірюється напругою. Акумулятор повністю заряджений, якщо він містить 12,6 вольт або вище. Коли батарея падає до 12,2, вона заряджається лише на 50%, а коли напруга нижче 12 вольт, батарея «мертва» і потребує заміни. 

Акумулятор не лише забезпечує енергію, необхідну для запуску автомобіля, але й стабілізує напругу, щоб двигун працював нормально. 

Що станеться, якщо у вас слабкий акумулятор?

Коли у вас слабка батарея, ваш автомобіль створює додаткове навантаження на систему зарядки або генератор і стартер. Ці деталі можуть працювати несправно, оскільки вони споживають надмірну напругу, щоб компенсувати брак заряду акумулятора. Якщо ви не перевірите, не протестуєте та не зарядите або не заміните свій автомобільний акумулятор, якщо це необхідно, ви можете завершити заміну дорогих електричних частин, як правило, без попередження.

Скільки працює автомобільний акумулятор?

Автомобільний акумулятор служить в середньому від трьох до п’яти років. Коли вашому автомобільному акумулятору виповнюється більше трьох років, настав час ретельного моніторингу.

Читайте також:  Дмитрий Добкин наркоман и к большому сожалению, меняться он не хочет

Щоб дізнатися, скільки років вашій батареї, ви можете перевірити чотири- або п’ятизначний код дати на кришці акумуляторного ящика. Перша частина коду є ключовою і складається з літери та цифри, наприклад D11. Кожному місяцю присвоюється літера: А — січень, Б — лютий і так далі. 

Цифра, що йде далі, позначає рік: наприклад, 8 для 2008, 9 для 2009, 0 для 2010, 11 для 2011, 12 для 2012 і так далі. Таким чином, «D11» означає, що в квітні 2011 року акумулятор було відправлено з заводу місцевим оптовим дистриб’юторам акумуляторів. 

Види автомобільного акумулятора

1. Свинцево-кислотні акумулятори

Свинцево-кислотні акумулятори є найпоширенішим типом автомобільних акумуляторів, які покладаються на свинцево-кислотну хімічну реакцію, щоб рухатися. Свинцево-кислотні акумулятори належать до категорії «SLI», що означає «запуск, освітлення та запалювання». Батареї SLI забезпечують короткі спалахи енергії для живлення ваших світильників, аксесуарів і двигуна. 

Після того, як батарея пожвавлює двигун, енергія для автомобіля подається від генератора. Більшість транспортних засобів поставляється із заводським акумулятором SLI.

Ця категорія далі поділяється на залитий, гелевий і абсорбований скломат. Усі три типи працюють за тією самою концепцією: одна свинцева пластина та одна пластина з оксиду свинцю занурені в розчин електроліту сірчаної кислоти , який ініціює реакцію між двома пластинами 

Комбінація таких двох пластин називається елементом, де хімічна енергія накопичується в акумуляторі. Типовий свинцево-кислотний акумулятор має шість елементів. Кожна клітина здатна виробляти приблизно 2 вольта енергії. У більшості автомобільних акумуляторів ви маєте шість елементів, а отже, 12-вольтовий акумулятор.

Сірчана кислота ініціює реакцію на пластині з діоксидом свинцю, у результаті чого пластина виробляє дві речовини: іони та сульфат свинцю. Іони, що виробляються пластиною діоксиду свинцю, реагують на сусідню пластину, утворюючи водень і сульфат свинцю.

Результатом є хімічна реакція, яка виробляє електрони. Електрони мчаться навколо пластин і виробляють електрику. Електрика витікає з клем акумулятора, щоб запустити двигун і живити електричні пристрої, як-от радіо, внутрішнє освітлення та фари.

Свинцево-кислотні батареї засновані на свинцево-кислотній хімічній реакції.

Цікаво те, що ця хімічна реакція є повністю оборотною, тому ви можете швидко запустити акумулятор і продовжувати заряджати його протягом усього терміну служби. Якщо подати на батарею струм із потрібною напругою, свинець і діоксид свинцю утворюватимуться на пластинах, і ви зможете повторно використовувати свою батарею, доки вона не вийде з ладу та потребуватиме заміни.

Читайте також:  У Брюховичах під виглядом реабілітаційного центру забудовникам віддали 3,5 га землі

Під час заряджання свинцево-кислотної батареї батарея виділяє кисень і водень, які можуть бути вибухонебезпечними. Ось чому батареї зазвичай встановлюють під кришкою, де вони розсіюються і не конденсуються. При установці акумулятора в багажник необхідно встановити брандмауер для захисту пасажирів. Акумуляторна коробка також має бути виведена назовні транспортного засобу.

Новачками в галузі автомобільних акумуляторів є літій-іонні акумулятори та NiMH акумулятори. Ці батареї зазвичай використовуються в акумуляторах для мобільних телефонів та інших портативних пристроїв. Порівняно зі старими свинцево-кислотними батареями, ці дві дуже стабільні та зберігають заряд протягом тривалого періоду часу, маючи можливість швидко розряджатися. 

2. Літій-іонні акумулятори

Літій-іонні батареї дуже схожі на NiMh батареї нижче. Літієві батареї є найефективнішим типом автомобільних акумуляторів і зберігають статичний заряд найдовше, що пояснює їхню величезну ціну. Ці батареї стають все більш поширеними у високопродуктивних додатках, особливо там, де продуктивність вимагає, щоб батареї були якомога легшими. 

Літій-іонні акумулятори всередині автомобіля.

Насправді компанія Porsche нещодавно замінила звичайні свинцево-кислотні акумулятори, які зазвичай важать близько 40 фунтів, на літій-іонні, які важать лише близько 13 фунтів. Вартість заміни такого оновлення становила 1700 доларів США.

Недоліком є ​​те, що літій-іонні батареї не ідеальні для використання в дуже холодну погоду, оскільки вони можуть пошкодитися при температурах нижче нуля. Інша – їх короткий термін служби. 

Якщо напруга літій-іонного елемента падає нижче певного рівня, він зіпсований. Літій-іонні батареї старіють, як і інші типи, і служать лише два-три роки, навіть якщо вони лежать на полиці без використання. Більшість літій-іонних акумуляторів не прослужать до п’яти років.

3. NiMh акумулятори

NiMH батареї заряджаються швидко, але вони швидше розряджаються під час простою. Це тип автомобільного акумулятора, який використовується в гібридних автомобілях.

NiMH акумулятори використовують сплав, що поглинає водень, як негативний електрод, а оксигідроксид нікелю – як позитивний. 

Читайте також:  Музалев Борис Викторович - коррупция, полученные незаконным путем земельные участки

Як дізнатися, що у вашому автомобілі поганий акумулятор

Переконайтеся, що ваш автомобільний акумулятор заряджено належним чином, це має вирішальне значення для максимального збільшення терміну його служби, а також для приємного та безпроблемного водіння автомобіля. Найпоширеніші ознаки того, що автомобільний акумулятор потребує заряджання або заміни:

  • Одним із найбільш очевидних ознак є попереджувальний індикатор акумулятора, що світиться на панелі приладів.
  • Фари тьмяні. Коли батарея слабка, вона не має достатньо енергії для роботи електричних компонентів вашого автомобіля.
  • Ви чуєте клацання або нічого не чуєте під час обертання двигуна.
  • Двигун повільно прокручується під час запуску.
  • Для старту потрібно натиснути на педаль газу. 
  • Немає запуску: автомобіль просто відмовляється заводитися.

Надзвичайно зручний спосіб дізнатися, чи вистачає заряду батареї, — скористатися мультиметром. Мультиметр вимірює, яку напругу зараз зберігає акумулятор вашого автомобіля або скільки енергії зберігається в акумуляторі. 

Перевірте автомобільний акумулятор за допомогою мультиметра менш ніж за 50 хвилин. 

Це простий інструмент для миттєвої перевірки стану акумулятора вашого автомобіля вдома, заощаджуючи ваш час і гроші з механіками. Ви можете знайти мультиметр всього за 8 доларів на Amazon.

Щоб отримати покрокову інструкцію щодо безпечного тестування автомобільного акумулятора вдома, зверніться до вичерпних посібників нижче.

Технічне обслуговування автомобільного акумулятора 101

Свинцево-кислотні акумулятори

Щоб підтримувати цей заряд, свинцево-кислотні акумулятори необхідно постійно заряджати. Якщо залишити свинцево-кислотну батарею на полиці протягом 6 місяців, вона погіршиться, особливо в сильну холодну погоду. 

Холодна погода

Екстремально холодна погода — ні, ні для свинцевих і  літій-іонних батарей . У сильну холодну погоду батарея може замерзнути, що призведе до короткого замикання пластин і батарея більше не заряджатиметься. Коли автомобільний акумулятор замерзає, стінки коробки випирають.

Корозія

Корозія є проблемою всіх типів автомобільних акумуляторів. Трохи вазеліну на клемах допоможе захистити від корозії. Іншим рішенням є рідка ізоляційна стрічка , яка створює герметичність, але її потрібно відрізати перед тим, як від’єднати кабель акумулятора.

Кабелі та клеми

Акумулятор може виконувати свою роботу лише тоді, коли з’єднання не пошкоджені. Корозійні кабелі та клеми або нещільно підігнані клеми можуть обмежити здатність генератора змінного струму заряджати акумулятор і подавати електроенергію в автомобіль. 

Усі клеми повинні щільно прилягати, щоб ви не могли ворушити ними вручну. Ви повинні бути обережні з клемами бічної стійки, оскільки ви можете очистити різьблення та фактично зламати корпус, спричинивши витік електроліту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *