Суспільство

Зима – період аварій. Що робити у разі ДТП, щоб не було проблем в подальшому

В зв’язку з погодою та більш складними умовами експлуатації керувати автомобілем взимку набагато важче. Через це збільшується ризик виникнення різних по масштабу та складності аварій.

У разі ДТП вирішити питання з подальшими діями можна двома способами:

  • домовитися про відшкодування збитків на місці;
  • оформляти все документально з участю працівників поліції.

Перший спосіб можливий, якщо аварія має умовно легкі наслідки, а винуватець визнає свою провину та нормально йде на контакт. Якщо ж аварія спричинила нанесення великих збитків або призвела до отримання учасниками дорожнього руху (пасажирами транспортних засобів чи пішоходами) тілесних ушкоджень або до їхньої смерті, то доведеться розпочинати досудове розслідування і розгляд справи в судовому порядку. Також лише другим способом можливо добитися результату, якщо винуватець свою провину не визнає.

Що потрібно і не потрібно робити у разі ДТП

У будь-якому випадку, незалежно від того, буде вирішуватися питання з поліцією чи без, вам потрібно відразу зупинити автомобіль та залишити його на тому ж місці. В жодному разі не можна переміщувати його з місця першої зупинки. Якщо винуватець “піде у відмову”, то це негативно вплине на подальший розгляд справи.

Далі потрібно встановити знак аварійної зупинки та увімкнути аварійку на машині. Відразу перевірте, чи є постраждалі. Якщо є, надайте їм першу медичну допомогу, викличте швидку та поліцію.

Також не можна переміщувати уламки та інші предмети, оскільки це може вплинути на встановлення причини аварії працівниками експертної служби поліції. Не покидайте місце ДТП, доки не буде вирішено питання про відшкодування збитків або доки поліція не задокументує подію.

Якщо винуватець відмовляється визнавати свою вину

В такому випадку вам доведеться підготувати доказову базу. Це будуть:

  • ваші свідчення;
  • свідчення людей, які знаходилися поблизу;
  • відеоматеріали з реєстратора.
Читайте також:  Вице-президент Tesla Ларс Морави делится своими мыслями о первых принципах разработки Model Y

З вашими свідченнями все зрозуміло, але їх може бути замало для розгляду справи, оскільки зловмисник буде висвітлювати зовсім іншу картину. Тому потрібно буде постаратися вмовити свідків події, щоб вони дочекалися працівників поліції і розповіли їм все як було. Та й з цим можуть виникнути труднощі. По-перше, свідків може не бути. По-друге, не кожен згодиться надавати свідчення. В такому випадку доведеться опиратися на інші джерела доказів. Найкращими з усіх наявних є відеореєстратори, оскільки момент аварії вони знімають від початку до кінця.

Важливо, щоб на відео було видно всі потрібні деталі. Якщо відеореєстратора у вас ще немає, при виборі та покупці звертайте увагу на:

  • кут огляду — достатньо 130-140 градусів;
  • роздільну здатність — мінімум 1920×1080 та краще, щоб було ще більше, оскільки це важливо для деталізації та чіткості;
  • наявність функції нічної зйомки;
  • наявність звукозапису;
  • частоту оновлення зображення — не менше 30 к/с (важливо для збереження чіткості на стоп-кадрі і при уповільненому відтворенні).

Також краще вибирати відеореєстратор з двома камерами, щоб одна дивилася вперед, а друга назад.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *