Друк на самоклейці – легкий спосіб створити особливий вид поліграфії для брендування та просування вашої продукції. Наклейки використовують для розміщення інформації на вхідній зоні магазинів та закладів, додаткових відомостей про товар, для позначення акційних пропозицій, знижок та у вигляді цінників. При великих обсягах або для широкоформатного друку краще скористатися послугами друкарні. Однак, при невеликому тиражі друк наклейок під силу на звичайному офісному принтеру. Щоб надрукувати самоклеючі етикетки самостійно, слід правильно вибрати та придбати їх на сайті: https://mak.trade/etiketki-samokleyuchi/.
Самоклеючий папір є тришаровою плівкою, призначеним для обклеювання. Він складається з:
- лицьового шару високої міцності, на який можна наносити зображення;
- клейового шару;
- захисного шару, який потрібно видалити перед поклейкою.
Основа виконує важливу функцію: запобігає від забруднення та псування клейового матеріалу, без якого самоклейка не впорається зі своїм призначенням. Для цього використовується гладкий міцний папір, покритий тонким шаром силікону. Основний критерій при виборі якісного паперу, що самоклеїться – легкість відділення підкладки.
Якщо вам попадеться неякісний самоклеючий папір, підкладка з ПП або ПЕТ може бути нестійкою до нагрівання в принтері та виділяти токсичні речовини, що небезпечно у невеликому приміщенні та при великих тиражах.
Поради щодо вибору самоклейки
Залежно від призначення самоклейки бувають декількох видів. Перший критерій: розмір листа для стандартного принтера формату А4 або А5; для широкоформатного друку використовують А3, А2, А1 або рулонну плівку. При стандартних розмірах наклейок краще вибрати підготовлений папір з готовими розрізами. Це прискорює процес виробництва рекламної продукції та позбавляє зайвого клопоту. Розміри та кількість осередків при сучасному асортименті дуже варіативні.
Рекомендуємо купити самоклеючий папір на сайті. При виборі слідкуйте за:
- Якістю прорізування. Не допускайте нерівних, зубчастих країв.
- Якістю висікання. Етикетки просічені повністю, розміщені симетрично.
- Відсутністю наскрізної просічки на полях.
Наступний критерій під час вибору самоклейки – якість клею. Низька температура експлуатації адгезійного матеріалу призведе до скручування або скочування лицьової сторони.Зверніть увагу на маркування на упаковці. Найчастіше на ній вказана термостійкість. Важливу роль грає адгезивні властивості. Є наклейки з постійним наклеюванням, які неможливо зняти без пошкодження. Якщо вам потрібен слабший матеріал, враховуйте це при виборі.
Як вибрати відповідний тип паперу?
Різні види поліграфії передбачають використання різної самоклейки. Також слід виходити з можливостей вашого принтера. Самоклеючий папір буває глянцевим та матовим. Останній придатний для будь-якого типу друку. Найчастіше застосовується для великих тиражів одноколірних етикеток. .
Останній важливий критерій при виборі паперу, що самоклеїться – щільність. У зв’язку з тим, що основна властивість наклейки – еластичність, від неї не вимагають високої щільності. Оптимальна товщина лицьового боку від 70, 80 чи 90 г/м2. Спільно з основою, загальна густина становить 130-140 г./м2. Цього цілком достатньо для нормальної роботи принтера та якісного друку наклейок.
Озброївшись нашими рекомендаціями, можете сміливо приступати до вибору паперу, що самоклеїться. Краще купувати в спеціалізованому магазині або друкарні з можливістю доторкнутися. Замовляючи через інтернет, дивіться відео або для старту беріть пробну невелику партію.