Статті, Суспільство

Як вибрати полікарбонат для теплиці

Теплицею називають спеціальне приміщення для позасезонного вирощування овочів, фруктів та квітів. Щоб воно справлялося зі своїми завданнями, городнику варто потурбуватись трьома речами: зносостійкістю (чи зламається конструкція при сильному пориві вітру), стабільністю температури (чи можна підтримувати постійні умови вирощування культур), проникненням сонячного світла. Використання полікарбонату як матеріалу для покриття теплиці дозволяє тримати ці три фактори в порядку.

Далі розповімо, як правильно вибрати полікарбонат, щоб теплиця була стійка до навантажень та прихильна до рослин.

П’ять критеріїв вибору полікарбонату

Виготовляючи теплицю, використовують профільні труби для каркаса, а боковини та дах обшивають полікарбонатом. Таким чином, можна отримати конструкцію на 20 років експлуатації.

Щоб вибрати підходящий для теплиці полікарбонат, орієнтуйтеся на такі критерії:

  • Тип матеріалу. Майстри використовують стільниковий полікарбонат для виробництва теплиць. На відміну від монолітного, такий матеріал дозволяє гнути лист, щоб надати йому форми (наприклад, зробити арочну або краплеподібну теплицю).
  • Товщина. Для дугоподібної або стрілчастої теплиці підходить стільниковий полікарбонат завтовшки 4 мм. Якщо виготовляєте прямокутну конструкцію, краще використовувати матеріал завтовшки 6 або 8 мм. Для великих промислових теплиць варто купувати стільниковий полікарбонат завтовшки 10 мм.
  • Густина. Оптимальна густина листів товщиною 4 мм становить 0,51, а краще 0,65 кг/кв. м. Цей показник можна переглянути в описі товару.
  • Здатність пропускати сонячне світло. Для хорошої врожайності важливо, щоб теплиця пропускала максимум природного світла. Тому рекомендуємо використовувати листи безбарвного стільникового полікарбонату. Вони пропускають до 80% природного світла. Чим тонший полікарбонат, тим вище світлопроникність . Бронзові, білі, янтранні та інші види кольорових листів варто купувати для облаштування навісів або альтанок, де природне світло не відіграє такої важливої ролі.
  • Наявність подвійного захисту від ультрафіолетового проміння. Так можна бути впевненим, що рослини отримають потрібну кількість світла, але не будуть випалені сонцем. На наявність подвійного УФ-захисту вказує спеціальне маркування виробу.
Читайте також:  Сбор данных о конкретных потребителях усложнится - Александр Слобоженко

Якщо боковини теплиці виготовлені з полікарбонату, можна висаджувати рослини на відстані 15 см від стін парника. Таким чином збільшується корисна площа у приміщенні.

Використання прозорого полікарбонату для даху теплиці дозволяє не тільки забезпечити доступ сонячного світла, а й справлятися з високим навантаженням. Наприклад, полікарбонат завтовшки 4 мм здатний витримати шар снігу завтовшки до 50 см.

Товщина полікарбонату для теплиці, що опалюється.

Для звичайної літньої дачної теплиці підійде полікарбонат завтовшки 4 мм. Якщо плануєте вирощувати в період заморозків, то вже потрібно купувати листи завтовшки 6 мм. А для теплиці, що опалюється, підійде стільниковий полікарбонат не тонше 8 мм. Теплопровідність восьмиміліметрового листа становитиме 3,9 Вт на кв. м на 1 градус цельсію. Використання листів завтовшки 8 мм дозволить заощадити 20% енергії на обігрів у порівнянні з покриттям завтовшки 4 мм.

Чим полікарбонат кращий за інші матеріали?

На відміну від скла, полікарбонат дозволяє виготовити легку самонесучу конструкцію без особливих вимог до фундаменту. Його легко монтувати: головна вимога – не наступати і не навалюватися на листи. Взимку він дозволяє скоротити втрати тепла до 40%.

Полікарбонат не руйнується при снігопаді, граді та випадковому ударі садовим інструментом. На відміну від поліетиленової плівки, термін служби полікарбонату в 10 разів вищий. Також він не шарудить і не рветься на вітрі. Полікарбонатну теплицю можна вимити зовні та зсередини, використовуючи звичайний садовий шланг.

Замовляйте листи прозорого стільникового полікарбонату завтовшки 4, 6 або 8 мм, щоб виготовити теплицю, яка дозволить зібрати десятки гарних урожаїв овочів та фруктів!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *