Здоров'я, Суспільство

Як підготувати дитину до сауни та лазні. Запобіжні заходи

Відразу варто відзначити, що відвідувати сауну дитині дозволяється лише після досягнення нею трьох річного віку, і не раніше. Щоб перебування в парилці принесло максимум користі, попередньо вимийте малюка, а воду для ополіскування тіла зробіть трохи холодніше за звичну дитину температури.

Перший захід у парилку має бути короткочасним і не перевищувати однієї хвилини. Адаптація до банного жару може зайняти кілька місяців: у цей час тривалість перебування в парній підвищувати не слід, і одного заходу в парилку буде достатньо. Коли організм дитини адаптується до температурних навантажень, відвідувати лазню можна з періодичністю один раз на тиждень, а в парилці проводити не більше трьох хвилин.

Перед відвідуванням лазні малюка потрібно напоїти, а ось останній прийом їжі повинен бути не пізніше ніж за 2 години до водних процедур. Ягідний морс, чай без цукру або відвар з трав рекомендується взяти з собою в лазню – так ви запобігти обезводненню організму дитини, і зможете напоїти його смачним корисним напоєм.

Що краще – лазня чи сауна?

Вважається, що сухе повітря фінської сауни легко переноситься дорослими, проте високі температури небажані для дітей. Тому привчати дитину до лазні краще з відвідувань традиційної парилки. При цьому не слід перегрівати приміщення, а перед лазневими процедурами бажано ретельно провітрити парну. У парній необхідно підтримувати температуру не вище 50°C, контролюючи її за показаннями термометрів.

Діти старше семи років можуть відвідувати сауну разом з батьками, самостійно обираючи час перебування в ній, але про період адаптації до високих температур також не слід забувати.

Якщо у вас є бажання побудувати власну сауну, ми рекомендуємо звернутися до фахівців компанії Parmaster, які займаються будівництвом саун “під ключ”, починаючи з розробки проєкту і закінчуючи всіма оздоблювальними роботами.

Читайте також:  Немецкий опрос: Tesla блистает в дисциплинах электромобилей, слабость в акустике и качестве

Запобіжні заходи в бані

Особливий мікроклімат лазні та сауни може надавати як цілющу дію, так і завдати шкоди організму дитини, якщо знехтувати нескладними правилами поведінки у лазні. Найважливіша заповідь для батьків – не залишати дітей у лазні без нагляду та постійно контролювати їх зовнішній вигляд та самопочуття. Банні процедури необхідно терміново припинити, якщо ви помітили хоча б одну з перелічених ознак:

  • Обличчя дитини різко зблідло або почервоніло;
  • Носогубний трикутник малюка набув синюватого відтінку;
  • Ручки та ніжки дитини стали холодними;
  • У дитини з’явилася нудота чи блювання;
  • Малюк став млявим або скаржиться на запаморочення.

Всі ці зміни є наслідком перегріву організму, тому головне в цій ситуації – винести малюка на свіже повітря і постаратися охолодити його шкіру. Найкращим способом усунути перегрів стане холодний компрес із вологого рушника, покладений на лоб дитини. Ручки та ніжки також облийте холодною водою, забезпечте дитині спокій та зверніться за допомогою до дитячого лікаря.

Щоб запобігти можливим травмам, у лазні не дозволяйте дітям:

  • Бігати і стрибати;
  • Самостійно відкривати крани з гарячою та холодною водою;
  • Забиратися на високі полиці;
  • Вмикати нагрівальні прилади;
  • Відчиняти вікна та двері до приміщення.

На випадок травм та погіршення самопочуття відвідувачів лазні, зберігайте до приміщення аптечку, куди необхідно включити:

  • Нашатирний спирт;
  • Перекис водню;
  • Йод або будь-який інший антисептичний препарат;
  • Бинти та вату.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *