Новини, Суспільство

Як можна прописатися без власника?

Прописка, що у законодавстві визначена як реєстрація місця проживання, являється тією процедурою, що забезпечує загальний демографічний облік і окремо правовий статус особи. Законом визначено, що для того щоб прописатись в Україні потрібно мати на те згоду власника житла або самому бути власником житла, в якому планується прописка. При відсутності власного житла або необхідності прописатись в іншому місці без згоди власника зареєструвати місце проживання не вийде, але прописку можна отримати як юридичну послугу, звернувшись у юридичну компанію, що спеціалізується на реєстрації своїх клієнтів у своєму житлі. Ми розглянемо як правильно це зробити відповідно до закону.

Правова складова прописки

Реєстрацію місця проживання в Україні регулює відразу декілька законодавчих актів. Основні з них:

  • Закон України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”
  • Цивільний Кодекс України
  • Закон України “Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні”
  • Постанова Кабінету Міністрів “Деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад” та інші.

Ці та інші нормативні акти широко висвітлюють процедуру, необхідні документи та інші юридичні аспекти, в тому числі такі як: чи можна прописатись без згоди власника, які штрафи за порушення строків прописки, де приймають документи тощо. Коротко зупинимось на основних тезах.

Порядок та документація

Документи для реєстрації потрібно подавати в Центри надання адміністративних послуг. Ці Центри і тільки вони уповноважені приймати документи у паперовому вигляді і передавати їх безпосередньо у відділ реєстрації місця проживання та перебування фізичних осіб. Основними документами для реєстрації є:

  • Паспорт (свідоцтво про народження для осіб віком до 14 років)
  • Ідентифікаційний код (за наявності)
  • Військовий квиток (для військовозобов’язаних)
  • Згода батьків (для осіб віком до 18 років)
  • Посвідка на проживання (для іноземців)
  • Документи, що засвідчують право власності на житло
  • Письмова або особиста згода власника житла на прописку.
Читайте також:  Пьяная судья устроила ДТП в Киеве

Штраф за відсутність прописки являється результатом адміністративного правопорушення. Справа в тому, що законодавством визначається, що реєстрація обов’язкова для всіх без виключення жителів країни, тому порушення цієї вимоги карається законом. Строк скільки можна жити без прописки визначається у 30 календарних днів.

Отримання прописки без власника

Як вже зазначалось на початку цієї статті прописку без власника можна отримати через юридичну компанію. Тобто, не потрібно шукати друзів, родичів чи знайомих аби прохати їх про прописку у себе. Значно зручніше і дешевше звернутись до спеціалістів. Саме для цього і існує сервіс надання реєстрації місця проживання. Згода від єдиного власника і без посередників забезпечить абсолютно законну реєстрацію та ще й отримання юридичної підтримки, в тому числі і з інших правових питань. Окрім того, такий сервіс включає отримання кореспонденції та всі необхідні додаткові послуги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *