Бізнес, Статті, Суспільство

Допомога у розмитненні авто в Україні: поради та лайфхаки від експертів

Придбання автомобіля за кордоном – це не лише вигідна інвестиція, а й можливість стати власником справді якісного та надійного транспортного засобу. Але разом із омріяною покупкою, новоспечений автовласник отримує і необхідність розмитнення свого “залізного коня”. І тут виникає безліч питань: з чого почати, як правильно оформити документи, скільки доведеться заплатити податків тощо. Тому допомога у розмитненні авто в Україні від досвідчених фахівців буде зовсім не зайвою. У цій статті ми зібрали поради та лайфхаки від експертів, які допоможуть вам пройти цей процес максимально швидко, легко та без зайвих витрат.

З чого почати розмитнення авто?

Перш за все, потрібно визначитися з самим автомобілем. Зверніть увагу на такі параметри, як вік, об’єм двигуна, тип палива, країна походження тощо. Адже від цих характеристик безпосередньо залежатиме сума митних платежів, які доведеться сплатити. Також переконайтеся, що автомобіль не має заборон чи обмежень на ввезення до України (наприклад, через екологічні норми).

Коли з вибором авто визначилися, подбайте про повний пакет документів. Вам знадобляться:

 • Договір купівлі-продажу або інвойс;
 • Технічний паспорт (або інший документ, що підтверджує право власності);
 • Експортна декларація (якщо авто вивозиться з країни ЄС);
 • Сертифікат відповідності екологічним нормам (Євро-2 і вище);
 • Документи про зняття з обліку в країні попередньої реєстрації тощо.

Всі ці папери мають бути правильно оформлені та перекладені українською мовою (за потреби). Будь-які неточності чи помилки можуть призвести до відмови у митному оформленні або додаткових витрат часу та грошей.

Як розрахувати вартість розмитнення?

Наступний важливий крок – попередній розрахунок митних платежів. Це допоможе вам спланувати бюджет та уникнути неприємних сюрпризів. Основні складові вартості розмитнення авто в Україні такі:

 • Ввізне мито (залежить від країни походження авто, об’єму двигуна тощо);
 • Акцизний податок (базується на об’ємі двигуна, віці авто та типі палива);
 • ПДВ (20% від суми митної вартості, мита та акцизу).
Читайте також:  Сергій Самсонюк - лисий із 90-х. Рейдерські схеми

Для попереднього розрахунку можна скористатися онлайн-калькуляторами на сайтах митних брокерів або профільних ресурсах. Але пам’ятайте, що остаточну суму визначатиме митниця під час безпосереднього оформлення.

Лайфхак від експертів:

Для зменшення митних платежів подбайте про правильне визначення митної вартості авто. Вона має базуватися на реальній ціні покупки, підтвердженій документально (інвойс, договір тощо). Штучно занижувати вартість не варто – це може призвести до проблем на митниці. А от законно оптимізувати її цілком реально – наприклад, за рахунок вибору авто з меншим об’ємом двигуна або більш “свіжого” року випуску.

Як відбувається саме розмитнення авто?

Коли всі документи готові, а платежі розраховані – можна вирушати на митницю. Процес розмитнення авто зазвичай включає такі етапи:

 1. Прибуття на митний пост та подання попередньої митної декларації;
 2. Проходження митного контролю (огляд авто, перевірка документів тощо);
 3. Оформлення основної декларації та сплата митних платежів;
 4. Отримання митної декларації та інших документів, що підтверджують легальність ввезення.

Після проходження митниці авто ще потрібно буде сертифікувати на відповідність екологічним нормам та зареєструвати в сервісному центрі МВС. І лише тоді ви зможете повноцінно користуватися своїм новим транспортним засобом.

Лайфхак від експертів:

Щоб прискорити та спростити процес розмитнення, скористайтеся послугами митного брокера. Це ліцензований фахівець, який візьме на себе всі клопоти з оформленням документів, проходженням митного контролю, сплатою платежів тощо. Звичайно, його послуги коштуватимуть додаткових грошей, але ви суттєво зекономите свій час та нерви.

Чи можна розмитнити авто самостійно?

Звичайно, розмитнити автомобіль можна і самостійно, без залучення посередників. Але будьте готові до того, що доведеться:

 • Детально вивчити митне законодавство та правила оформлення;
 • Самостійно зібрати повний пакет документів та перекласти їх українською;
 • Правильно заповнити митні декларації та розрахуватися з митницею;
 • Витратити чимало часу на відвідування різних інстанцій та простоювання в чергах;
 • Ризикувати помилитися в документах або процедурах, що загрожує штрафами чи навіть конфіскацією авто.
Читайте також:  Аппаратное оборудование Alvi Prague для салонов красоты и медицинских учреждений

Тому, якщо ви не впевнені у своїх силах або просто не хочете витрачати зайвий час – краще довіритися професіоналам.

Висновок

Розмитнення автомобіля, придбаного за кордоном – це відповідальний та багатоетапний процес. Але якщо підійти до нього з розумом та скористатися порадами експертів – все цілком реально зробити швидко, легко та без надмірних витрат. Головне – ретельно підготуйте документи, правильно розрахуйте платежі та не бійтеся звертатися за допомогою до фахівців.

І нехай ваше авто з іноземною реєстрацією якнайшвидше стане повноцінним “громадянином” України, а поїздки за кермом приносять лише задоволення та позитивні емоції. Щасливої дороги!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *