Бізнес, Новини

Виробник мінеральної води “Глобус” програв суди та має сплатити штраф за маскування етикетки під воду “Лужанська” “Контініуму”

18 квітня 2018 року адміністративна колегія Закарпатського обласного відділення АМКУ за заявою ТДВ “Свалявські мінеральні води” оштрафувала ПП Фірма “Глобус” на 12 000 грн. за те, що з 2016 року “Глобус” реалізувало мінеральну воду “Лужанська-15” з етикеткою, що схожа на етикету води “Лужанська” ТДВ “Свалявські мінеральні води”, яке реалізує її з 2009 року.

Про це пише “Фактор” з посиланням на ГО “Ліга антитрасту”.

Як зазначило Відділення у рішенні, використання репутації “Свалявські мінеральні води”, яке раніше з’явилось на ринку та реалізовувало мінеральну воду, може надати переваги “Глобусу”.

“Глобус” не погодилось з рішенням Відділення та оскаржило його до суду. Суди першої та апеляційної інстанції підтримали позицію “Глобус” та скасували рішення Відділення. Проте, Верховний суд 8 травня 2019 передав справу на новий розгляд.

За результатом нового розгляду 14 листопада 2019 року господарський суд Закарпатської області відмовив в позові “Глобусу”, а Західний апеляційний господарський суд залишив скаргу без задоволення.

Вже наступного місяця “Глобус” звернувся з касаційною скаргою про скасування рішення та постанови судів. Проте, ця скарга двічі не приймалась Верховним судом через не зазначення підстав її надання, передбачених статтею 287 Господарського кодексу.

Отже, тепер “Глобус” має сплатити штраф, та, що важливо, змінити етикетку. Адже досі можна знайти у вільному продажу продукцію “Глобусу”, недобросовісно замасковану під більш популярну “Свалявську”.

Читайте також:  "Кернел" Веревского обвинили в махинациях с НДС: вскрыта схема

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *