Відкритий і закритий синус-ліфтинг – це варіанти однієї операції зі збільшення кісткової тканини в області гайморових пазух перед дентальною імплантацією. Відрізняються технологією, сферою застосування, мають свої переваги та недоліки. Незалежно від протоколу, операції проводяться за малотравматичною ультразвуковою технологією.
Чим відрізняються протоколи
Обидві операції мають на увазі введення кісткового матеріалу в ділянку дна гайморових пазух при нестачі кісткової тканини в цій точці для надійної фіксації імплантів. Використовується стимулятор росту кістки, який поступово активується, виробляє протеїнові фактори росту (подібні протеїни з’являються при утворенні кісткової мозолі при переломах кісток). Новий обсяг зростається з основною кісткою та утворює єдине ціле, створюючи ідеальні умови для проведення імплантації з довічною гарантією.
Відрізняються технології способом формування доступу до гайморової пазухи:
Далі тактика ідентична – спеціальними інструментами акуратно без розривів зсувається найтонша слизова оболонка, що вистилає дно гайморової пазухи. Стимулятор відновлення кісткової тканини вводиться під слизову оболонку, яка потім щільно накриває його зверху. Після розсмоктування стимулятора вплив, що змушує кістку ущільнюватись і рости, зникає, залишаючи в місці введення власну нову кістку, сформовану без участі синтетичних препаратів, донорських матеріалів та пересаджених кісткових блоків.
Мікрохірургічні операції проводяться безпосередньо у верхньощелепних синусів і вимагають ювелірної майстерності лікаря, щоб уникнути порушення цілісності ніжної мембрани. Довірити таку операцію краще досвідченому фахівцю, який знається на анатомічних особливостях щелепно-лицьової області.
Наразі не використовуються каральні застарілі протоколи із застосуванням молотка та долота. Ультразвуковий вплив на кістку максимально дбайливий і делікатний. Операції виконують щелепно-лицьові хірурги високої кваліфікації. Цей рядовий захід для фахівців, які щодня проводять найскладніші операції, мають відточені навички та чудове клінічне мислення.
Переваги та недоліки відкритого та закритого методу
Кожна методика синус-ліфтінга має свої особливості та можливості, підходить для певних клінічних випадків.
Можливості та ризики
Сумісність із імплантацією
Комфорт та зручність
Який протокол вибрати
Рішення приймає стоматолог-хірург за результатами комп’ютерної томограми, оцінивши розміри кісткової тканини, що збереглася.
При значній атрофії кістки, відкритий синус-ліфтинг – це найкращий варіант із гарантованим успішним результатом. Якщо потрібно відтворити кістку в невеликому обсязі, можна використовувати і закриту методику. Вона менш травматична і може бути поєднана із встановленням імплантату, що суттєво скорочує терміни відновлення втрачених зубів.
Крім висоти кісткової тканини, враховується її структура, щільність, і навіть тривалість кісткового дефекту. Наприклад, відкритий синус-ліфтинг можна провести за відсутності будь-якої кількості зубів, закритий має обмеження в області 1-2 імплантів.