Статті, Суспільство

Що робити, якщо вкрали 13 iPhone бу?

Хоч і не новий, та не менш бажаний для злодіїв – Айфон 13 бу вражає характеристиками та функціями. Його ціна, на відміну від нового апарата, значно менша, що приваблює користувачів. На цьому й прагнуть нажитися недоброзичливці.

В 2023 році дещо зросла статистика викрадень айфонів, і багато хто не знає, що необхідно робити в ситуації, коли пристрій поцупили. Спеціалісти «ЯК НОВИЙ», магазину вживаної техніки Apple проливають світло на це питання. Та розповідають нюанси пошуку вкраденого «яблука».

Віддалено блокуємо iPhone 13 бу

Щойно ви виявили, що айфон зник, відразу ж – заблокуйте його. Так ви будете впевнені, що зловмисник не отримає секретних даних. До того ж, на екрані блокування висвітиться контактний номер. Це важливо, оскільки, скоріше всього, злодій спочатку намагатиметься зв’язатися з вами.

Заблокувати Айфон 13 бу на відстані можна двома способами: через інший пристрій Apple або через офіційний сайт компанії. Наприклад, на iPad потрібно відкрити програму «Знайти iPhone», знайти у списку свій iPhone та активувати «Режим зникнення».

Звертаємось у поліцію 

Наступним кроком стає звернення до місцевих правоохоронних органів.

Потрібно заповнити відповідну заяву, де вказати про заподіяну шкоду в особливо великому розмірі. Оскільки, хоч і бу Айфон 13, все ж це дорогий пристрій.

В заяві варто вказати IMEI зниклого iPhone. Цей код можна знайти на задній стороні упаковки від смартфона або у вашому обліковому записі. Щоб переглянути IMEI через інший «яблучний» девайс, відкрийте «Установки» -> «Apple ID».

Як поліція шукає iPhone?

Співробітники правоохоронних органів виконують низку стандартних процедур.

Вказаний вами IMEI заноситься до спеціальної бази. А також розсилається іншими базами, з якими часто звіряються «сірі» продавці. Це робиться для того, щоб знизити можливість продажу викраденого айфону.

Читайте також:  Советы по покупке подержанного автомобиля

IMEI передається в спеціальний відділ і ставиться на пошук до того часу, поки в нього не вставлять SIM-карту і ввімкнуть.

При активації iPhone визначається вставлена SIM-картка. Правоохоронні органи отримують доступ до даних її власника, виїжджають до нього та забирають телефон.

Як прискорити дії поліції? 

На цей випадок Apple має спеціальну поштову адресу. Через нього із компанією можуть зв’язуватися лише правоохоронні органи.

Сенс у тому, що компанія може реально відстежити розташування вашого iPhone 13 бу. Це підтверджується під час однієї з розмов зі службою технічної підтримки. Але варто врахувати, що для здійснення такої дії потрібне звернення поліції. Залежно від стану пристрою компанія Apple може надати представникам правоохоронних органів деякі відомості. На такі питання уповноважена відповідати спеціальна група спеціалістів.

Місцеве відділення правоохоронних органів може надіслати запит на електронну пошту: [email protected]. Далеко не всі поліцейські знають про цю адресу. Вкажіть її, коли говоритимете з правоохоронцем. Це помітно прискорить процес пошуку вашого iPhone 13 бу.

Якщо ж найти викрадений айфон не вдалося, купити iPhone бу можна в інтернет-магазині «ЯК НОВИЙ». Тут є більшість актуальних конфігурацій, ціна яких приємно здивує.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *