Злочинність, Новини, Політика, Розслідування, Суспільство

Правозахисники домоглися закриття справи проти пенсіонера, відкритої СБУ за перепост у фейсбуку – “Антидот”

Юристи черкаської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) домоглися закриття справи проти пенсіонера, колишнього вчителя географії Володимира Терещенка, якого звинуватили в закликах до повалення влади через перепост публікації в соцмережі.

Про це повідомляється на сторінці УГСПЛ у фейсбуку.

3 березня Чигиринський районний суд Черкаської області звільнив обвинувачуваного від кримінальної відповідальності на підставі “зміни обстановки” – ст. 48 Кримінального Кодексу України (ККУ).

Таким рішенням суддя визнав, що Терещенко перестав бути суспільно небезпечним.

“Пів року був у стані стресу, через обшуки та обвинувачення. А ще й були люди, які раділи цьому. Але я дякую всім, хто мене підтримував. Судді відчули цю підтримку і дали належну оцінку подіям”, — розповів пенсіонер.

Він також наголосив: те, що сталося, навчило його уважно ставитися до публікацій у соцмережах, але свою громадську діяльність він планує продовжити.

Нагадаємо, що Терещенку загрожували три роки в’язниці та конфіскація майна за репост у 2018 році публікації у фейсбуку, в якій, на думку Служби безпеки України, чоловік закликав до повалення державного ладу (ст. 109 ККУ).

У дописі була картинка з кулеметом “Максим” і словами про негідників при владі, стадіон, де треба їх зібрати, та про розстріл.

Проте кримінальну справу проти Терещенка порушили лише у 2020 році, після експертизи, яка нібито підтвердила, що слова на зображенні свідчать про заклик до повалення влади.

Сам Терещенко звинувачення відкидав і заявляв, що “не виступав з радикальною чи сепаратистською позицією проти влади, тим паче проти Конституції“. 

Він та його адвокатка Людмила Геращенко наголошували, що кримінальна справа є помстою за небайдужу громадянську позицію Терещенка. Він активно виступав за надання Чигирину статусу гетьманської столиці, організовував пікети проти будівництва птахофабрики, за збереження лісів Черкащини тощо.

Читайте також:  Що спермограма показує, як проводиться дослідження, коли його призначають?

Нагадаємо, що Терещенко не перший українець, якого судять за репости. Так, згідно з дослідженням “Платформи прав людини”, з 2014 до 2018 року українські суди ухвалили 118 вироків за дії в інтернеті, які, на думку суддів, могли загрожувати державі. Найбільше вироків суди ухвалювали стосовно висловлювань, які зачіпають національну безпеку.

На відміну від Росії, де влада переслідує громадян, зокрема, за образи президента Володимира Путіна, в Україні немає спеціального регулювання активностей користувачів, а тому українські правоохоронці відкривають провадження за статтями за публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу, до захоплення державної влади, а також до зміни меж території або державного кордону України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *