Бізнес, Суспільство

Оптовий закуп кави: переваги та рекомендації для бізнесу і споживачів

Кавовий бізнес один із тих, які ростуть практично постійно. У 2021 році світовий ринок кави оцінювався майже в 108 мільярдів доларів США. За розрахунками експертів, до 2027 року він зросте майже в 1,5 рази – приблизно до 167 млрд. доларів США. Не падає й попит, адже кава довгий час залишається одним із найпопулярніших напоїв.

У чому вигода оптових закупівель

Зернова кава LAVAZZA Qualita ROSSA 1кгПереваги оптової покупки очевидні.

  1. Нижча вартість (у більшості випадків чим більше купуєш, тим нижча ціна).
  2. Постійна наявність товару на складі для продажу клієнтам.

Купити каву оптом зараз не становить великої проблеми. Існує безліч як великих, так і дрібних постачальників. Здебільшого все залежить від обсягів партії, яку потрібно придбати. Для невеликих кав’ярень та закладів громадського харчування, які не орієнтовані виключно на продаж кавових напоїв, це можуть бути невеликі партії. А ось для великих точок продажу з постійним потоком клієнтів оптимальними будуть великі поставки.

У випадку окремих споживачів переваги приблизно такі самі. Якщо ви п’єте багато кави та робите це щодня, звичайно, краще придбати відразу великий обсяг. Тим більше що термін зберігання це дозволяє. У меленої кави він становить близько одного року, а у розчинних сортів може досягати й трьох років.

Як вибрати надійного постачальника

Перше, на що слід звертати увагу – якість товару. Звичайно ж, просто за описом товару визначити це неможливо. Для цього найоптимальніше – зробити невелику пробну закупівлю. Якщо якість підходить, тоді вже можна придбати каву на оптових умовах.

Кава в зернах арабіка бразилія черадо 1 кгНаступний важливий критерій – асортимент. Чим він ширший, тим більше у вас буде можливостей здивувати своїх клієнтів або потішити себе різними смаками. Існує дуже багато сортів на основі кількох:

  • арабіка;
  • робуста;
  • бленди (суміші з різних сортів).
Читайте також:  Сбор данных о конкретных потребителях усложнится - Александр Слобоженко

Важливо розуміти, що в межах одного сорту, наприклад арабіки, є багато варіантів з різними відтінками смаку, післясмаку та аромату. Тому слід звертати увагу на опис конкретного продукту, зокрема на країну або регіон походження.

Також потрібно порівняти ціни у різних постачальників. Якщо у когось із них вона суттєво нижча, не варто відразу ж приймати рішення про купівлю. Цілком можливо, що у товару закінчується термін зберігання або він недостатньо якісний. У деяких ситуаціях, коли кава потрібна «на вчора», певну роль відіграють і терміни доставки. Надійні продавці зазвичай зазначають цю інформацію на сайті.

До речі, наявність сайту з детальною інформацією про товари, відгуки, умови співпраці, варіанти оплати та доставки – гарне свідчення того, що постачальник приділяє велику увагу зручності для клієнтів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *