Економіка, Злочинність, Новини, Політика, Розслідування, Статті

Магістралі «великого крадівництва»

Це більше, аніж розмір усього бюджетного фінансування Державного оборонного замовлення України на увесь 2021 рік – витрати на закупівлю зброї, снарядів, танків, ремонт військової техніки та складів боєприпасів тощо.

Больше информации на портале “Наші гроші”.

Слід зазначити, що назва «Автомагістраль-Південь» неодноразово з’являлась у публікаціях ЗМІ, присвячених корупції та картельним змовам.

У 2020 році компанія-фігурант понад 60 кримінальних справ «Автомагістраль-Південь» виграла найбільший у своїй історії тендер на понад 10 млрд грн на будівництво автодороги державного значення Н-31.

Щоб було зрозуміло: компанія тіньового мільйонера Олександра Бойка за один раз отримала третину від усіх (!) тендерів усіх (!) замовників усієї (!) країни у цей період. Це більше річного (!) бюджету Міністерства культури (8,16 млрд грн).

ТОВ «Автомагістраль-Південь», яке виграло тендер на будівництво завершальних 29,5 км магістралі Н–31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка, запропонувавши всього на 2 грн. меншу суму від іншого учасника, але кладе цю дорогу з порушенням всіх мислимих технологій і стандартів, використовуючи значно дешевший доменний шлак замість міцнішого і довговічнішого гранітного щебеню.

Саме ТОВ «Автомагістраль-Південь» закуповує будматеріали за ціною, у 5-10 меншою від вказаної у документації, у піщаних нелегалів, які наносять непоправної шкоди довкіллю. Зокрема ними повністю знищено заповідну природну пам’ятку – гору Калитву.

Злочинці продають пісок «Автомагістралі» за 65 гривень за тонну. А у тендерній документації підприємство вказує 358,57 гривні за кубометр.

Читайте також:  Большая фармацевтическая афера: «фуфло» и ценовой сговор

Як з’ясували журналісти «СтопКору», матеріали на «Велике будівництво» компанія бере з численних нелегальних кар’єрів. Власник земельних ділянок (близько 24), на яких копають пісок, – колишній очільник «Автомагістраль-схід» Дмитро Алмазов. Ця фірма спеціалізується на автошляхових роботах і через бенефіціарів пов’язана з будівельним гігантом «Автомагістраль-Південь». Владислав Животченко – сват Дмитра Алмазова. Ним було створено фірму-прокладку ТОВ «Філ Гуд Інкорпорейтед». Ця компанія є власником ТОВ «Автомагістраль-схід», де до травня 2020 року керівником був скандальний піщаний нелегал Дмитро Алмазов.

Саме ТОВ «Автомагістраль-Південь» відповідає за експлуатаційне утримання того відрізку траси М-05 в Одеській області (274+435 –466+700 км), який обвалився внаслідок зсуву ґрунту у липні минулого року біля с. Троїцьке. Експерти стверджують, що головною причиною руйнування траси стало саме неналежне утримання «Автомагістраль-Південь» дренажної системи. У результаті замість відносно дешевого ремонту системи водовідведення держава заплатила експлуатаційній конторі за масштабний (і коштовний) аварійний ремонт.

І це лише окремі випадки лише по одній з компаній – улюбленців «зеленої влади».

Ймовірно суттєва різниця у вартості пішла на «підтримку штанів» політиків і чиновників, які прикривають усі ці злочини. Наприклад, голові профільного підкомітету парламенту з питань автомобільних доріг та дорожнього господарства, а заодно ліпшого друга Зеленського, Юрія Корявченкова, більше відомого як «Юзік».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *