Здоров'я, Статті, Суспільство

Лікар розповів про способи впоратися із весняною алергією

Сезон весняних алергій в Україні розпочався ще у лютому на півдні країни та поступово добирається до більш північних регіонів. Щоб захиститися від алергії, рекомендується носити маски та окуляри, а також по можливості мінімізувати контакт з алергенами. Про це у розмові з «Запорізькими Вістями» заявив імунолог-алерголог.

«В Україні сезон весняних алергій уже розпочався, його на собі відчули ті, хто реагує на вільху. З дня на день почнуться алергії на березу, вона дає багатий пилок. Звичайно, для алергіків все залежить від того, скільки дерев навколо, скільки пилку в повітрі. У суху вітряну погоду, наприклад, алергіки почуваються погано, а в дощ можна гуляти», – сказав лікар.

Головне, що треба розуміти, поліноз – це дуже просте захворювання. Є контакт – є симптоматика, ні – немає і симптомів. Отже, цей контакт слід не допускати, наприклад, за допомогою захисних засобів, – додав алерголог.

Фахівець зауважив, що останні роки пандемії коронавірусу добре довели дієвість медичних масок. Актуальними вони є і у разі сезонних алергій. Причому, за словами лікаря, добре допоможуть тут і одноразові маски, і навіть багатошарові тканинні.

«Очі теж треба захищати, носити окуляри. Краще з широкою дужкою, щоб пилок не проникав збоку. А ось лінзи носити не рекомендується: попадання пилку на кон’юнктиву ока або тим більше під лінзу спровокує сильний запальний процес», — пояснив алерголог.

Також лікар рекомендував убезпечити будинок, не допускати попадання до нього алергенів. Зробити це можна, завісивши вікна спеціальною тканиною.

Крім того, експерт нагадав про найкласичнішу рекомендацію для алергіків: якщо є можливість, їхати на час цвітіння туди, де алергени не поширені.

Раніше таким притулком був південний берег Криму. На жаль, як кажуть, зараз там насаджували російські берізки, так що ця рекомендація не актуальна. Залишаються Перська затока та Єгипет

Читайте також:  Вице-президент Tesla Ларс Морави делится своими мыслями о первых принципах разработки Model Y

Лікар також нагадав про необхідність прийому антигістамінних препаратів для полегшення симптомів, якщо контакту з алергеном уникнути не вдалося. Водночас він застеріг від самостійного прийому гормональних препаратів без призначення фахівця.

Цікаво, що фахівці навколишнього середовища Японії та дитячих досліджень Фукусіми виявили, що життя з домашніми тваринами скорочує ризик харчової алергії у дітей. Дослідники з’ясували, що учасники, які контактували з кімнатними собаками, значно рідше страждали алергією на яйця, молоко та горіхи. Діти, що живуть з кішками, були менш схильні до алергії на яйця, пшеницю і сою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *