Бізнес, Злочинність, Новини, Розслідування

“Ліга антитрасту” звернулася до АМКУ щодо перевірки законності набуття Корбаном компанії “Цитрус” без дозволу відомства

Головному “конфліктологу” країни загрожує штраф у розмірі 5% річного доходу всієї бізнес-імперії.

“Ліга Антитрасту” звернулася до Антимонопольного комітету щодо розслідування набуття у власність Г. Корбаном 50% частки ТОВ “ЗТ-інвест” (м. Одеса), на яке зареєстровані торговельна марка “Цитрус” та логотип цієї мережі магазинів, без дозволу відомства.

За інформацією зі ЗМІ, заміна одного з учасників ТОВ “ЗТ-інвест” на Корбана є наслідком корпоративного конфлікту між власниками “Цитрус”. На цей час корпоративний конфлікт триває та “Цитрус” оспорює перехід права власності у Господарському суді Одеської області.

Разом з тим, Г. Корбан на момент отримання контролю над товариством вже контролював ряд суб’єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність в Україні. Так само ТОВ “ЗТ-інвест” у цей період було пов’язане відносинами контролю з іншими компаніями. Аналіз даних з відкритих джерел свідчить, що з високою долею ймовірності обсяг доходу та вартість активів цих бізнесів перевищує визначені законодавством про захист економічної конкуренції порогові грошові показники. А значить транзакція мала бути здійснена лише після отримання дозволу Антимонопольного комітету на концентрацію. Разом з тим, на сайті АМКУ немає жодної інформації про те, що такий дозвіл надавався.

У разі підтвердження факту недружнього поглинання Г. Корбаном активів “Цитрусу” без дозволу АМКУ, відомству доведеться збирати інформацію про діяльність всіх учасників транзакції та пов’язаних з ними осіб. Ненадання Антимонопольним комітетом дозволу також може слугувати аргументом в судових баталіях.

Також, в транзакції може бути і монопольний аспект. Адже сам Корбан заявив ЗМІ, що «Цитрус» володіє близько 45% ринку гаджетів.

Якщо АМКУ якісно та законно виконає свої функції, можемо розраховувати і на певне поповнення в бюджеті. За результатом розслідування на Г. Корбана відомство може накласти штраф у розмірі до 5% річного доходу всіх його бізнесів.

Читайте також:  Суддя Печерського райсуду Києва Віктор Кицюк. Розслідування «PROSUD»

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *