Злочинність, Новини, Суспільство

Київ став лідером за кількістю недоброчесних суддів на посадах

Київ став лідером за кількістю суддів, яких не можна вважати доброчесними, адже у столиці таких працює 299 осіб. 

Про це повідомили активісти руху Чесно.

Київ став лідером за кількістю недоброчесних суддів на посадах - Антидот

До ТОП-3 регіонів, де працює найбільше недоброчесних суддів, також увійшла Донецька та Дніпропетровська області, в яких працюють 185 та 184 таких суддів відповідно.

З понад 5 тисяч суддів, досьє на яких зібрали активісти, у 1719 осіб стиль життя не відповідав доходам. Часто такі судді не вказують у деклараціях жодної нерухомості, де могли б мешкати. Ще 484 судді ухвалювали сумнівні рішення, пов’язані з резонансними справи щодо Євромайдану та учасниками Революції Гідності.

Київ став лідером за кількістю недоброчесних суддів на посадах - Антидот

261 суддя порушував професійну етику, зокрема, вони брехали у деклараціях доброчесності, порушували правила дорожнього руху та у інший спосіб підривали авторитет правосуддя. Знайшли серед суддів й 184 порушників прав людини. До таких активісти віднесли тих, хто перешкоджав роботі журналістів та порушував право на справедливий суд.

Також активісти знайшли інформацію щодо 92 суддів, причетних до корупції та правопорушень. За словами координаторки кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! Людмили Сливи, вони досі працюють у судовій системі, а тому це викликає занепокоєння у громадськості.

Нагадаємо, цьогорічні соціологічні дослідження показують, що судам в Україні не довіряють майже 80% громадян. Багато українців не довіряють Верховному Суду (69%), однак більшою довірою не користуються й місцеві суди (67,5%).

Нещодавно активісти запустили платформу з досьє на понад 5 тисяч суддів, які працюють в Україні. Завдяки цьому кожен охочий може перевірити на доброчесність будь-якого з них та дізнатись про те, чи відповідають статки судді доходам, та чи не виносив він сумнівних рішень, зокрема, щодо активістів Євромайдану.

Читайте також:  Віталій Шабунін викрит на юридичних маніпуляціях

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *