Бізнес, Новини, Розслідування, Статті, Суспільство

Хто на Вінниччині ремонтував дороги за гроші ковідного фонду

35 мільярдів гривень було розписано на ремонт доріг державного значення з Фонду боротьби з COVID-19  на понад 300 об’єктів дорожньої інфраструктури. Ці гроші держава акумулювала для боротьби з епідемією. Журналісти сайту “Наші гроші” опублікували список таких об’єктів, а ми проаналізували дороги, які будувались у Вінницькій області за гроші ковідного фонду. Таких тендерів було 15, а їх переможцями було 8 підприємств.
Розглянемо кожне підприємство та його бенефіціарів.

ТОВ «Ростдорстрой»

Це підприємство  наремонтувало на Вінниччині доріг на понад 387 мільйонів гривень і є першим у нашому рейтингу за найбільшою сумою освоєних бюджетних коштів. Всього воно брало участь у трьох тендерах

На 104 340 000 гривень, на 162 578 000 гривень та на 120 298 000 гривень. Серед кінцевих бенефіціарних власників є  депутат Одеської міської ради 5-7 скликань Юрій Шумахер. 

У 2016 році НАБУ  відкрило кримінальне провадження щодо розтрати фірмою “Ростдорстрой” 800 мільйонів на ремонті доріг в Одесі.

У 2018 році фірма “Ростдорстрой”, яку пов’язують з близьким оточенням мера Труханова, виграла  на Вінниччині тендер на 306 мільйонів, подаючи документи неіснуючого асфальтового заводу. Також журналісти сайту “Громада Віннчичини” опублікували аудіозапис, в якому людина, голос якої схожий на голос Юрій Шумахера, дає вказівки підлеглому, як розподіляти хабарі місцевим чиновникам за дозволи побудувати асфальтобетонний завод у селі Комарів поблизу Вінниці. За результатами журналістських розслідувань прокуратура відкрила кримінальне провадження, але справа до суду так і не дійшла.

Другий кінцевий бенефіціарний власник ТОВ “Ростдорстрой” Євген Коновалов нещодавно був оштрафований на 85 гривень через те, що будучи директором ТОВ “Бетонні перекриття та технології”, знижував податок на прибуток. Серед засновників ТОВ “Бетонні перекриття та технології” – офшорна компанія з Віргінських островів “Лонгрідж Трейдінг Лімітед”.

ТОВ «Енергетично-дорожнє будівництво»

Фірма посідає другу сходинку у нашому рейтингу за кількістю освоєних бюджетних коштів  з ковідного фонду. Загальна сума – 255 097 000 гривень. Всього вони виграли у двох тендерах:

130 000 000 гривень та на 125 097 000 гривень.

Юридичне місце реєстрації підприємства – Канів. Всі троє кінцевих бенефіціарних власники прописані у Києві. Серед них Олександр Кіблік. Він – чоловік Олени Кіблік, яка працювала начальницею відділу закупівель у ДП Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції.

Андрій Косіцин є другим бенефіціаром ТОВ «Енергетично-дорожнє будівництво». У 2016 році через борг підприємства у 1 339 440,80 гривень, начальник відділу державної виконавчої служби Канівського міськрайонного управління юстиції через суд хотів обмежити Косіцина у праві виїзду за кордон України, але суд своєю ухвалою не задовольнив позов.

Читайте також:  Григорий Козловский продолжает помогать ВСУ (видео)

Останній бенефіціар ТОВ «Енергетично-дорожнє будівництво» Юрій Клімов також є генеральним директором цього підприємства. Через несвоєчасну виплату заробітної плати працівникам 11 листопада 2020 року був усно попереджений Канівським міськрайонним судом.

ТОВ “Енергетично-дорожнє будівництво” є учасником кримінального провадження, в якому фігурує також і колишній начальник САД у Вінницькій області Ігор Корольчук та підконтрольне йому підприємство – ТОВ «Спільне українсько-австрійське підприємство «Інтервіас Україна». За інформацією слідства Корольчук та директор ДП «Вінницький облавтодор» Шаповал надали вказівку керівнику «Інтервіас Україна» Тарасу Сидорчуку перевести в готівку частину отриманих бюджетних  коштів.

ТОВ «Спільно українсько-німецьке підприємство «Автострада»

Це підприємство брало участь у всіх тендерах, про які ми писали вище, де переможцем було ТОВ «Ростдорстрой». ТОВ «СП «Автострада» ремонтує автошляхи на Вінниччині на 235 997 999 гривень

З них,  87 999 999 гривень та на 147 998 000 гривень  за ремонт траси Виступовичі – Житомир – Могилів-Подільський.

ТОВ «СП «Автострада» має юридичну адресу у Вінниці. Кінцевий бенефіціарний власник підприємства Максим Шкіль, екс-помічник нардепа «Партії регіонів» Миколи Дем’янка. У квітні цього року підприємство подало на тендер документи занедбаного асфальтобудівного заводу. Про це писали “Наші гроші”.

Також фірма «Автострада» підозрюється поліцією у виготовленні асфальтобетонної суміші низької якості, що не відповідала своїй вартості.

У серпні 2020 року Максим Шкіль звернувся до Дарницького районного  суду міста Києва з позовом на журналіста редакції “Наші Гроші” та на саме це ЗМІ про захист честі, гідності, ділової репутації та зобов`язання спростувати недостовірну інформацію. Суд ухвалив відкрити провадження у цивільній справі. Судове засідання відбудеться 4 лютого 2021 року.

Максим Шкіль вже не перший раз позивається до журналістів. Окрім журналістів, Шкілю не подобаються сам “ГУГЛ”, тому на нього він також позивався.

ПрАТ «Хмільницьке шляхово-будівельне управління №56»

Це підприємство в Муровано-Куриловецькому районі виконує ремонт дороги за 125 100 300 гривень. Та ще недалеко звідти робить дорогу за 87 999 999 гривень. Загальна сума  коштів, виділених з ковідного фонду – 213 100 300 гривень.

Це підприємство є фігурантом  кримінальних  проваджень:
1)  ПрАТ «Хмільницьке шляхово-будівельне управління №56», разом  з іншими підприємствами, підозрюють у корупційній змові з начальником Служби автомобільних доріг у Вінницькій області;
2)  Управління захисту економіки Нацполіції в Рівненській області підозрює, що під час поточного середнього ремонту автомобільної дороги М-19 «Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече» на ділянці км 199+000 – км 205+120, не виконало в повному обсязі ремонтні роботи даної частини автодороги.

Кінцевим бенефіціарним власником ПАТ «Хмельницьке ШБУ-56» є Галина Ставчанська з Чернівців. Відповідно до даних аналітичної системи YouControl 99,95 % акцій цього підприємства належить ТОВ “Сток Центр”. Це підприємство було Галина Ставчанська створила у квітні 2020 року саме задля передачі акції ПАТ «Хмельницьке ШБУ-56».
Галина Ставчанська є також кінцевим бенефіціарним власником АТ “ЗНВКІФ “Дівайн”, статутний капітал котрого 135 мільйонів гривень. Це підприємство є фігурантом кримінальної справи про ухилення від сплати податків при купівлі квартир у Житомирі.
Також правоохоронці встановили, що  ПП «Аграрна компанія 2004» та ПАТ «Хмельницьке ШБУ-56» фактично контролюється директором ПП «Аграрна компанія 2004» та є пов’язаними юридичними особами, оскільки на підприємствах спільний бухгалтер, юрист, а також встановлено, що податкова звітність подається із однієї IP-адреси та поштової скриньки, між юридичними особами здійснюються взаєморозрахунки за виконання робіт на умовах субпідряду та поставки будівельних матеріалів, що вказує на пов’язаність вказаних суб’єктів господарювання.

Читайте також:  Евгений Казьмин (ComInBank). Рашист использует банк для финансовых махинаций

Керівником ПП “Аграрна компанія 2004” є Петро Петрович Лабазюк. Він є братом народного депутата 7-9 скликання Сергія Лабазюка, члена фракції «За майбутнє».

ТОВ «Шляхбуд»

Підприємство проводить поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Т-02-22 Тульчин-Тростянець –Бершадь (окремими ділянками)   за 115 470 000 гривень. 

ТОВ «Шляхбуд» постійно ремонтує дороги у Вінниці та їх околицях, бере участь у різноманітних великих проектах міста тощо. ТОВ «Шляхбуд» фігурує  також у кримінальній справі про змову із Службою автомобільних доріг у Вінницькій області по розкраданню бюджетних коштів у особливо великих розмірах. У цьому ж провадженні фігурують й інші підприємства, про які йшлося вище: ТОВ «Хмельницьке шляхово-будівельне управління №56», ТОВ «Енергетичне-дорожнє будівництво», ТОВ «СП «Автострада»

Кінцевий бенефіціарний власник ТОВ “Шляхбуд” Андрій Калінський. Відповідно до даних аналітичної системи YouControl, він має стосунок до створення консорціуму “Мікстрансбуд”.

Серед кінцевих бенефіціарних власників цього консорціуму є Альона Філіна, яка є керівником даного підприємства. Адреса її реєстрації – квартира у недобудованому ЖК “Комфорт”, про який ми неодноразово писали.

Серед бенефіціарів є підприємства з Кіпру, Сербії та Казахстану.  Консорціум “Мікстрансбуд” зареєстрований у Вінниці. Брав участь у 12 тендерах, де замовником виступала Служба автомобільних доріг у Сумській області. З цих тендерів “Мікстрансбуд” переміг у трьох, два з яких згодом скасували.

ТОВ «Містобудівельний загін №112»

Зараз на трасі Н-02 (М-06)  фірма проводить капітальний ремонт шляхопроводу над залізничними коліями за 113 699 000 гривень.

На тендер, де вирішувалось, хто буде робити капітальний ремонт даного шляхопроводу, зайшло лише два підприємства: «Будівельне управління механізації» та «Мостобудівельний загін №112». В ході аукціону компанії не опустились в ціні на жодну копійку від своєї первинної пропозиції. В результаті економія держави від очікуваної вартості склала усього лише один відсоток. За інформацією сайту «Наші Гроші» обидві компанії пов’язані між собою. Компанією «Мостобудівельний загін №112», якою володіє В’ячеслав Бабіцький. Ця фірма є філіалом ПАТ «Мостобуд», яка нині оголосила про банкрутство, але до того входила у корпорацію «Укрмостобуд», що належить Володимиру Продивусу.

Читайте також:  Костюк Василий Васильевич: обнальщик сядет или СНБО готовит новый "черный список"

Друга фірма на цих торгах – «Будівельне управління механізації» – належить Сергію Воловику та Дмитру Годованюку. Останній був керівником фірми ТОВ «Мостобуд», яка також належить Володимиру Продивусу. А перший у минулому значився керівником ТОВ «Київмостобуд», у засновниках якої було те ж збанкрутіле ПАТ «Мостобуд». За даними тендерної пропозиції, яку фірма «Мостобудівельний загін №112» завантажила у систему «Прозоро», відомо, що компанія бере в оренду техніку та дорожню лабораторію у ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Автострада», а також залучає компанію як субпідрядника. Компанія є абсолютним фаворитом саме серед підрядників Служби автодоріг у Вінницькій області. Фірма виграла у вінницького САДу 32 тендери на загальну суму 3,03 мільярди гривень.

ТОВ «БМФ «Еталон-Буд»

Пдприємство виконує один ремонт автодороги на Вінниччині на суму 96 999 999 гривень.
Зареєстровано підприємство у Вінниці. ТОВ «БМФ «Еталон-Буд» фігурує у кримінальному провадженні, де на думку слідства кілька підприємств разом із ТОВ «БМФ «Еталон-Буд» купляли товари за завищеними цінам, через що державі завдано збитків на 820 536 гривень.

Кінцеві бенефіціарні власники ТОВ «БМФ «Еталон-Буд» – сімейна пара Миколи та Ангеліни Надорожні. Ангеліна, 1994 року народження, балотувалась у депутатки Гніванської міської ради від “Слуги народу”. Родина Надорожних має свій консорціум “Надорожний”, який був створений нещодавно – 8 жовтня 2020 року. Микола Надорожний на своїй сторінці у фейсбуці постить ремонт доріг у Сумській області, батьківщині  Консорціуму “Мікстрансбуд”, який пов’язаний з ТОВ “Шляхбуд”.

Цікаво, що власник підприємства, який виграє багатомільйонні тендери, має податковий борг у 19 442 грн.

 

ТОВ «Будівельне управління механізації»

Це підприємство влітку 2020 року  відремонтувало  міст через річку Мурафу у Шаргородському районі за 21 385 000 гривень. Підприємство є фігурантом кримінального провадження.

Слідчі  львівської поліції підозрюють підприємство у «відмиванні»  коштів Бориславської міської ради Львівської області, щодо виконання робіт по об`єкту: «Повне відновлення автомобільного моста через річку Тисмениця по вулиці Героїв ОУН УПА у  Бориславі Львівської області»

Кінцеві бенефіціарні власники ТОВ «Будівельне управління механізації» – Дмитро Годованюк та Сергій Воловик. Воно є також бенефіціарами ПАТ “Златобуд”, де статутний капітал 200 мільйонів гривень. Дмитро Годованюк був керівником ТОВ “Мостобуд” з 2010 по 2012 рік. Кінцевий бенефіціарний власник ТОВ “Мостобуд”, як ми вже зазначали, є Володимир Продивус.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *