Здоров'я, Суспільство

Інфекції, що передаються статевим шляхом

Інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) – група захворювань, які провокують різноманітні віруси, бактерії та гриби. Головним способом їх передачі є незахищений статевий контакт. Тому ІПСШ найчастіше діагностується у людей, які ведуть безладне статеве життя, не користуються презервативами, схильні до асоціальної поведінки, зловживають алкоголем та наркотичними речовинами.

Підступність деяких з інфекцій в тому, що вони тривалий час не супроводжуються характерними симптомами, тому людина може навіть не підозрювати про свій стан. При цьому інфекція здатна наносити організму непоправну шкоду, викликаючи різноманітні ускладнення, вражаючі кістки, печінку та інші органи.

Різновиди ІПСШ

Існує багато інфекцій, що мають статевий шлях передачі. Спочатку вони вражають статеву систему, пізніше при відсутності лікування починають страждати інші органи та системи. В залежності від  того, який збудник викликав захворювання, ІПСШ поділяють на наступні типи:

  1. Бактеріальні (хламідіоз, сифіліс, уреаплазмоз, гонорея, мікоплазмоз). Є найбільш чисельною групою ІПСШ. Для цих інфекцій характерна поява рясних виділень зі статевих шляхів, збільшення розміру лімфатичних вузлів, запалення слизових оболонок статевих органів, поява висипань, виразок і т. д.
  2. Вірусні (гепатит В, ВІЛ, герпес, вірус папіломи людини). За статистикою ВПЛ інфікована майже половина всього дорослого населення планети. Особливістю вірусних ІПСШ є те, що після проникнення в організм людини, збудник може тривалий час перебувати в неактивному стані. Їхній активний розвиток починається у разі різкого зниження імунітету або на фоні інших захворювань, коли організм ослаблений. При цьому можуть з’являтися мокнучі виразки, нарости на зовнішніх статевих органах.
  3. Протозойні (трихомоніаз). За даними статистики, цими мікроорганізмами заражені близько 10% всіх жителів планети, включаючи новонароджених та літніх людей.
  4. Грибкові (кандидоз). Захворювання починає розвиватися на тлі зниження імунітету, дисбалансу вагінальної мікрофлори або після тривалого лікування з використанням антибіотиків. Інфекція проявляється свербежем, дискомфортом під час сечовипускання, рясними виділеннями зі статевих шляхів, появою нальоту на зовнішніх статевих органах.
  5. Паразитарні (фтиріаз, короста). Для них характерний постійний сильний свербіж в області статевих органів, що призводить до формування висипань та розчісування.
Читайте також:  Штепа тероризує бізнесменів Слов’янська, прикриваючись іменами Ахметова і Новинського

Діагностика інфекцій, що передаються статевим шляхом

Для виявлення ІПСШ використовуються стандартні методи діагностики статевих інфекцій:

  • візуальний огляд проблемної ділянки;
  • проведення інструментального дослідження;
  • лабораторні аналізи.

Лабораторна діагностика полягає у виконанні наступних досліджень:

  • мікроскопія мазка;
  • культуральне дослідження мазка;
  • аналіз крові на виявлення антигенів;
  • аналіз на виявлення в крові ДНК збудника методом ПЦР;
  • виявлення в крові антитіл до збудників ІПСШ.

Додатково лікар може призначати інструментальну діагностику – УЗД органів малого тазу, черевної порожнини, печінки та інших. Детальніше при всі методи діагностики інфекцій, що передаються статевим шляхом, читайте за посиланням https://lyna.com.ua/obstezhennya-na-infekcziyi-yaki-peredayutsya-statevym-shlyahom-2/.

Лікування ІПСШ призначається індивідуально для кожного пацієнта та залежить від виду діагностовано захворювання, загального стану пацієнта та наявності супутніх патологій. Воно може включати використання місцевих засобів та препаратів для системної терапії. Зазвичай лікування проходять обидва статеві партнери.

Виконати комплексну діагностику на всі види інфекцій, що передаються статевим шляхом, та при необхідності пройти лікування у кваліфікованих лікарів можна в центрі кольпоскопії LyNa https://lyna.com.ua/. Щоб результати обстеження були максимально точними, пацієнту варто правильно підготуватися до його проведення. Як це зробити, розповість лікар, що призначить проведення аналізів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *