Бізнес, Злочинність, Новини, Розслідування, Статті, Суспільство

Дмитрий Рахматуллин, Экспрес-Т Наталии и Александра Примаков и другие представители “парковочной мафии” в Киеве

В Киеве орудует євакуаторная мафия. Про схемы дерибана и учасников данной ОПГ в нашем материале:

Эпизод 1 «Как Дмитрий Рахматуллин ворует автомобили киевлян под крышей мэра Кличко»

В апреле 2020 года, когда журналисты информационного агентства «Актуальная Правда» приехали в Голосеевскую полицию Киева на допрос по убийству нашего журналиста Софии Курах, управление инспекции КМДА эвакуировало редакционный автомобиль.

Собрав и проанализировал за прошедший месяц данные из различных источников, команда Актуальной Правды сделала вывод, что автомобиль, который использовала в тот день редакция был вывезен по заказу третьих лиц.

В данный момент мы выясняем, кто был истинным инициатором воровства автомобиля Актуальной Правды, но четко понимаем, что это было сделано с целью препятствования нашей профессиональной деятельности.

Редакция АП оперативно направила официальный информационный запрос мэру Виталию Кличко, он перенаправил наше письмо в Департамент транспорта КМДА, а те в свою очередь скинули его на управление инспекции парковки.

Так как мы требовали согласно законодательства предоставить видеокомментарий и нашу просьбу чиновники проигнорировали, журналисты Актуальной Правды вместе с активистами общественного движения «Дия» приехали домой к Дмитрию Рахматуллину, главному парковщику Киева.

Как видим, чиновник киевской мэрии, понимая, что совершил преступление, так и не вышел к репортерам и далее скрывается от журналистов, тем самым признавая свою вину, ну а как еще, не грабя и не воруя можно себе купить квартиру 100 квадратных метров на Крещатике?

Активисты «Дии» развесили по прилегающему кварталу объявления про розыск Рахматулина, который ежедневно совершает уголовные преступления по воровству автомобилей киевлян.

После поездки в гости к Рахматулину, в нашу редакцию пришло письмо с поддельным Актом на эвакуацию редакционного автомобиля, обратите внимание, все что написано от руки, не читабельно, даже скрыты данные понятых.

Все просто, этот Акт составлялся уже задним числом, хотя Кодекс Украины об административных правонарушениях гласит, что понятые должны присутствовать в момент вывоза авто и Акт выдается владельцу, когда он забирает имущество с штрафплощадки.

Актуальная Правда далее проводит расследование про схему воровства автомобилей и вымогательства денег за их возврат и организаторы данной ОПГ уже просматриваются, естественно это мэр Виталий Кличко и его советник или другими словами «смотрящий» за ним Максим Бахматов.

Напомним, что согласно статье 289 Уголовного Кодекса Украины, воровство автомобилей карается тюрьмой на 8 лет вместе с конфискацией личного имущества.

Эпизод 2 «Як інспектори Кличка працюють на заробітки приватних фірм з евакуації авто»

Співробітники Київської міської адміністрації – інспектори з паркування, їздять прямо в приватних евакуаторах у спільних пошуках порушників, працюючи на забезпечення їхньої завантаженості.  Це порушує самі офіційні договори цих приватних фірмам з КМДА.

Про це йдеться в матеріалі Аліси Юрченко та Марії Землянської для Bihus.Info.

У 2018 році в Україні запрацював Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо реформування сфери паркування транспортних засобів», який надав місцевим органам влади право створювати підрозділи інспекторів, які б слідкували за законністю паркування в місті. В Києві така Інспекція з паркування запрацювала з липня 2019 року, з того часу було відправлено на штраф майданчики за порушення правил парковки майже 76 тис авто. До міського бюджету через штрафи потрапило за ці майже два роки біля 24 млн грн.

Штраф бюджет Києва – лише одна з трьох квитанцій, яку має оплатити водій евакуйованого автомобіля. Сам штраф – 340 грн, якщо сплатити протягом перших 10 днів (у 2020-му – 255 грн). Ще 144 грн./доба – це плата за перебування авто на штрафмайданчику, яка йде до бюджету поліції. І найбільша частка з рахунку –  1 270 грн – плата за саму евакуацію. Ці гроші йдуть на рахунки тих підприємств, які КМДА обрала для евакуації без тендерів по оголошенню. Наразі договори укладені з восьми організаціями. З них дві – це комунальні підприємства «Київтранспарксервіс» та «Центр організації дорожнього руху». Вони мають небагато евакуаторів – 15 на двох зі 100, які працюють в місті.

Ще шість акредитованих КМДА організацій, які були обрані по оголошенню без тендера. Це приватні компанії: «Евакуатор сервіс», «Автосос-сервіс», «Експедиція 777», «Укртрансконтракт», «Паркінг Україна» та ФОП Лук’яненко Є.О.. Щонайменше три з шести («Евакуатор сервіс», «Автосос-сервіс» та «Експедиція 777») працюють, зокрема, на евакуаторах, орендованих в іншої компанії  «Експрес-Т» Наталії та Олександра Приймаків. Ця фірма не має договору з КМДА, але фактично є найбільшим гравцем в сегменті примусової евакуації в столиці, її ж називають монополістом на ринку добровільної евакуації. Експеримент журналістів показав, що протягом дня на штрафмайданчик евакуаторами «Експрес-Т» доставлено 67% всього транспорту.

Загалом, евакуація – крайня міра для порушників, коли авто заважає руху. За договорами КМДА з компаніями, інспектори мають викликати евакуатор телефоном. Але на практиці  працівники інспекції (держслужбовці) їздять прямо в приватних евакуаторах у спільних пошуках порушників, працюючи на забезпечення їхньої завантаженості.  Начальник інспекції з паркування в Києві Дмитро Рахматуллін пояснює це тим, що евакуаторів в Києві в п’ять разів більше кількості інспекторів.

Читайте також:  Индия вместе с Betatransfer Kassa — это идеальное решение для твоего хай риск мерчанта

Зрештою орієнтація міських інспекторів саме на випадки порушень з евакуацією призвела до того, що доходи міста – майже в три рази нижчі за доходи приватних фірм. З липня 2019-го від виписаних штрафів інспекторів з паркування до бюджету надійшло 24 млн грн. Тоді як три найактивніші компанії, що вивозять авто на евакуаторах, за даними Bihus.Info,  отримали близько 60 млн грн доход.

Від «Наших грошей»

ТОВ «Евакуатор Сервіс» записане на киянку Тетяну Комісарову. Директором фірми є Наталія Приймак. Надає Департаменту транспортної інфраструктури послуги з транспортування транспортних засобів, тимчасово затриманих інспекторами паркування, з листопада 2019 року

ТОВ «АвтоСОС-Сервіс» зареєстроване на мешканця Броварів Ігоря Самофала. Директор – Руслан Поруб. Надає послуги КМДА з евакуації з червня 2020 року.

ТОВ «Паркінг України» записана на ТОВ «Естібі», власником якої вказаний громадянин Естонії  Тоніс Біттман. Договір від січня 2020 року.

ТОВ «Експедиція 777» записане на мешканця Києва Анатолія Якубу. Він є і директором фірми, яка прописана в його квартирі. Договір від січня 2020 року.

ТОВ «Укртрансконтракт» записане на зареєстровану в окупованому Донецьку Олена Ємченко. Працює з Департаментом транспортної інфраструктури КМДА від червня 2020 року.

ФОП Лук’яненко Євген Олександрович уклав угоду з Департаментом КМДА в грудні 2020 року. Родина Лук’яненка контролює ТОВ «Марал» та ТОВ «Обухівранс». Він увійшов до шістки приватних надавачів КМДА послуг евакуаторів замість ТОВ «Алга Транс»  Юрія Двораковського і Максима Коляди, яке мало договір від червня 2020 року.

Эпизод 3 «Евакуаторна мафія. Хто насправді заробляє на порушниках правил паркування»

В столиці розквітає багатомільйонний бізнес на евакуації авто. На штрафмайданчиках – аншлаг. Десятки водіїв щодня штурмують кабінети авточиновників… і головне – касу, куди треба занести гроші, аби забрати машину. Скільки і хто заробляє на «прибиранні» автопорушників? І чи діляться бізнесмени своїм прибутком з топ-чиновниками КМДА?

Нагальна проблема для автовласників у столиці — хто кому має платити, якщо евакуатор… потрапив у ДТП? Та як зрозуміти, де відбулася евакуація, а де — крадіжка авто?

Киянка Настя Мельниченко розповідає «Грошам», як їхала у правому ряду, щоб здійснити поворот: «У середньому ряду їхав евакуатор. Він, видно, не розрахував свої габарити й просто протаранив мою машину».

За словами дівчини, пройшло вже три місяці, але вона досі намагається отримати хоч якусь компенсацію за те, що її просто протаранили на вулиці. «Ремонт  мені обійшовся у 90 тис грн. І поки мені не запропонували нічого», — каже Анастасія.

Три місяці очікувань, а сімейний бюджет дівчини так і не отримав компенсації після ДТП. «Оскільки це був міський евакуатор, я понадіялась на включеність міста, що вони цю ситуацію розв’яжуть. Але виявилося, що, хоча цей евакуатор брендований як міський і саме цей евакуатор здійснює евакуацію на вулицях міста Києва, місто сказало, що в них немає договору з цією фірмою евакуаторів. Тому вони «вмивають руки»», — розповідає Анастасія «Грошам».

Коли потрібно відшкодовувати збитки, комунальний евакуатор може раптово «перестати» працювати на місто / УНІАН

Тут починається найцікавіше. Коли потрібно відшкодовувати збитки,  комунальний евакуатор… перестає працювати на місто.  І таких прикладів усе більше.

Днями соціальні мережі сколихнула історія жінки, автомобіль якої просто впав з евакуатора під час евакуації. «Поки автомобіль перевозили до штрафмайданчика, з якихось причин він випав з евакуатора, ще й влетів в стовп», — розповів «Грошам» деталі інциденту президент ГО «Київ автомобільний» Олексій Мкртчян.

Але, як тільки дійшло до відшкодування збитків, виявилося, що компанія, яка перевозила позашляховик киянки, з містом не співпрацює!

«Стосовно моєї автівки, я не розумію, хто є матеріально-відповідальною особою, коли авто перебуває на евакуаторі», — каже постраждала Катерина Дегтяр.

Її машину евакуйовували вже тричі. І на штрафмайданчик автівку привозили евакуатори, які також за документами не належать до компаній, які мають офіційні договори з КМДА. Тож на яких підставах приватні структури забирали її автомобіль, дівчина вирішила спитати в міської влади. За словами Катерини, в департаменті транспортної інфраструктури їй відповіли, що перевізники можуть орендувати або закупляти евакуатори в інших компаній. Також не забороняється брендувати евакуатори, як завгодно. «Тобто вони можуть орендувати в будь-кого цей евакуатор, брендувати, як вони вважають за потрібне. І, коли по місту їде евакуатор, як візуально зрозуміти, що відбувається? Чи це не крадіжка авто?», — задається Катерина Дегтяр риторичним питанням.

Всього місто уклало договори про евакуацію з вісьмома компаніями / УНІАН

Як «Гроші» дізналися з документів КМДА, всього місто уклало договори з вісьмома компаніями. Серед них є як комунальні, так і приватні. Вочевидь, бути в цій вісімці – надприбутково. Адже більшість коштів проходить повз столичний бюджет. І це на власному досвіді знає Катерина Дегтяр. Зокрема, в її чеку вказано, що за послугу штрафмайданчика кошти отримує евакуатор-сервіс. Хоча цей сервіс не є оператором штрафмайданчика (який, у свою чергу, належить державі).

Читайте також:  Как определить, что машина перекрашивалась

Тож приватна компанія стягує платіж у розмірі 1270 гривень, і ці кошти прямо потрапляють у руки бізнесменів.

«Виходячи з платіжки, вони йдуть на рахунок приватної компанії. Я не бачу, щоб за цими платіжками вони поступали у бюджет міста», — каже адвокат Оксана Малехова.

Сума, яку доводиться сплачувати сотням киян щодня, в реальності незаконна, стверджують юристи. «Суми за паркування чітко визначені нормативно-правовими актами. І складають 600-700-800 гривень (відповідні суми залежать від маси транспортного засобу). Квитанція видається на сплату 1270 грн. Звідки компанія бере дану суму, дізнатися не можливо», — зауважує Оксана Малехова.

Два роки тому Оксанин автомобіль також евакуювали. Вийшовши з зали судового засідання вона побачила, що автівки немає. «Інспектор або поліцейський зобов’язані залишити повідомлення, але цього не робиться», — розповідає адвокат.

Сотні киян щодня змушені сплачувати завищені суми штрафів / УНІАН

Обурила юриста і сума штрафу: «Мій автомобіль підпадає під категорію 2000-3000 кг і сума, яку я мала сплатити, вдвічі більша ніж та, яку я мала сплатити за законом. Але мені повідомили, що, якщо я не надам таку квитанцію, то просто не отримаю свій автомобіль».

Тож рішення жінка прийняла одразу – судитися! І свій суд виграла. Те саме рекомендує робити тим, чиї автомобілі постраждали через незаконну евакуацію або аварії. Як би важко це не було.

«В нашій країні досить складно відшкодувати збитки в суді. Але якщо особа збере докази, збере свідків, залучить експертів, потрібно лише терпіння. Рік-два і особа зможе відшкодувати збитки», — переконана юристка.

Експерт радить: аби довести свою правоту, потрібно дотримуватися інструкції. По-перше, обов’язково викликати представників страхової компанії з двох сторін. По-друге, скласти акт пошкоджень. За завдану шкоду відповідальність несе суб’єкт господарювання, який здійснює евакуацію.

Адвокат Investment Service Ukraine Володимир Пищида розповідає, що при виявленні порушення правил паркування і прийняття рішення про евакуацію авто, представники такої компанії зобов’язані здійснити фото/відеофіксацію місцезнаходження автомобіля, припаркованого в недозволеному місці. «Саме ці матеріали і зможуть надалі показати відсутність пошкоджень на автомобілі до його евакуації. Ба більше, в обов’язковому порядку уповноважені особи зобов’язані в присутності двох понятих скласти акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, в якому також повинні бути підписи понятих. При цьому, затверджена форма (бланк) вищевказаного акту передбачає вказівку пошкоджень. Таким чином, якщо «про всяк випадок» інспекторами будуть внесені неіснуючі пошкодження, які в подальшому не будуть виявлені власником автомобіля, ймовірність отримання матеріальної компенсації за реально завдані збитки істотно зростає», — каже юрист.

Адвокати радять власникам пошкоджених евакуатором авто звертатись до правоохоронців / УНІАН

Володимир Пищида підкреслює: при виявленні власником автомобіля пошкоджень, факт їх наявності обов’язково необхідно зафіксувати. Робити це повинні співробітники правоохоронних органів. «На жаль, зустрічаються інциденти з недобросовісними правоохоронцями, які або не ускладнюють себе подібними виїздами, або відмовляються фіксувати ушкодження. У подібних ситуаціях важливо набратися терпіння і або нагадати поліцейським про існування відділів внутрішньої безпеки, фіксуючи розмову з правоохоронцями, або повторно викликати екіпаж, не забувши згадати причину повторного дзвінка на 102. При отриманні всіх вищезазначених доказів, матеріальні збитки компенсуються в судовому порядку. Також не буде зайвим доповнити вимоги матеріального характеру компенсацією моральної шкоди, оскільки всі перераховані вище обставини зажадають від потерпілого значної стресостійкості», — каже юрист.

Такі, на перший погляд, прості поради, вкрай актуальні сьогодні. Адже безладу в цій сфері дедалі більшає.

За роботу евакуаторів в КМДА відповідає Департамент транспортної інфраструктури, яким особисто опікується цілий заступник голови КМДА – Олександр Густєлев. Саме він контролює роботу департаменту, а відтак повинен бути добре проінформованим про всі аспекти роботи евакуаторів в Києві та про фінансові справи.

«Гроші» спробували дізнатися у нього особисто, як він пояснить непрофесійність найнятих ним підрядників та, врешті, своїх підлеглих? Та чим обгрунтує той факт, що саме приватні компанії заробляють мільйони на киянах? Однак знайти його на робочому місці не вдалося.

Питання чиновнику, який курує цю прибуткову схему, просте: Коли наведення ладу в Києві приноситиме чесні прибутки в бюджет, а не ділкам у кишені? Дуже хотілося б почути відповідь.

Сабіна Обухова, Тетяна Стежар

Эпизод 4 «Расследование  как киевские власти открестились от своего эвакуатора (Экспрес-Т), когда он стал виновником ДТП»

Киевлянка попала в ДТП, виновником которого был водитель эвакуатора. Представители столичных властей сначала обещали ей помочь, но позже отказались это делать. Vgorode заинтересовался этой историей и провел свое расследование.

Анастасия Мельниченко сообщает, что в ее машину впечатался эвакуатор, водитель которого сразу же признал свою вину в ДТП. Вскоре после аварии с ней связался начальник парковочной инспекции Киева Дмитрий Рахматулин и обещал взять дело под свой контроль. Но позже пострадавшей заявили, что этот эвакуатор никакого отношения к КГГА не имеет и участвовать в конфликте городские власти не намерены.

Читайте також:  Справочно и официально об Николае Удянском, IT-бизнесмене из Украины

Vgorode решил разобраться, почему городские власти сначала обещали помочь, а потом передумали и кто зарабатывает на штрафах за парковку.

История, с которой все началось

  • «Я общался с руководством этой компании и меня заверили, что вопрос будет урегулирован. Этот эвакуатор вчера не работал с парковочной инспекцией. Но я проконтролирую, чтоб они были честны касательно ДТП с вами», — цитирует Анастасия слова Дмитрия.

Но когда страховая компания пообещала выплатить пострадавшей всего четверть суммы, потраченной на ремонт, а новостей от второй стороны не было, пострадавшая решила опять постучаться в дирекцию парковочной инспекции. Тогда заступница Дмитрия Рахматуллина позвонила Анастасии и сообщила, что компания «Експрес-Т», эвакуатор которой фигурирует в схеме ДТП, никакого отношния к КГГА не имеет. И соответственно городская администрация в этом конфликте участвовать не будет.

Официальные эвакуаторы

В центре предоставления правовой помощи сообщают, что эвакуировать автомобиль за неправильную парковку могут только те компании, у которых составлен договор с органами местного самоуправления. У департамента транспортной инфраструктуры КГГА по состоянию на 9 октября составлены договоры со следующими компаниями, занимающимися эвакуацией:

  • КП «Київтранспарксервіс»
  • «Евакуатор Сервіс»
  • «ЕКСПЕДИЦІЯ 777»
  • «Паркінг Україна»
  • «УКРТРАНСКОНТРАКТ»
  • «АЛГА ТРАНС»
  • «АВТОСОССЕРВІС»

Как должна проходить эвакуация

Рассмотрим два варианта проведения эвакуации. Водитель может самостоятельно вызвать эвакуатор. Это бывает необходимо, когда машина сломалась посреди дороги или, к примеру, застряла в яме. В таком случае водитель может обратиться в любую фирму, предоставляющую услуги эвакуации. Ему озвучивают стоимость эвакуации, а он решает сам – соглашаться на нее или искать другую фирму.

Если же машину эвакуируют за нарушения правил, которые заметил сотрудник парковочной инспекции, его порядок действий прописан законом, а именно — постановлением Кабинета министров Украины №990 от 14 ноября 2018 года. Порядок действий действией парковочного инспектора следующий:

  • сфотографировать машину для подтверждения нарушения;
  • вызвать эвакуатор (той компании, которая заключила договор с КГГА);
  • в присутствии двоих понятых и водителя составить акт осмотра и временного задержания;
  • оповестить полицию.

В таком случае хозяину эвакуированной машины предоставляется квитанция на оплату штрафа, в стоимость которого входят услуги эвакуатора.

«Это не наш эвакуатор»

Пресс-служба транспортного департамента КГГА подтвердила нам, что компания «Експрес-Т» не заключала договор с КГГА. Но тут возникает логичный вопрос: зачем в таком случае директору парковочной инспекции вообще пришло в голову сначала ввязаться в этот конфликт, а позже от него откреститься? В поисках ответов, мы заглянули на Facebook парковочной инспекции Киева.

Очень похожий эвакуатор

Как верно подметила Ананстасия, эвакуатор, который помял ее машину, очень уж похож на те, которые используют в парковочной инспекции. 12 марта на странице парковочной инспекции появилось видео с точно таким же эвакуатором, на который погружают припарпокованный на тротуаре автомобиль. На видео отчетливо видно не только внешнее сходство, но и контактный номер компании «Експрес-Т».

Тот самый эвакуатор

Эвакуатор после ДТП. Фото: Анастасия Мельниченко

А вот в посте от 22 марта на странице сказано, что парковочные эксперты продолжают работать без выходных, притягивая к ответственности нарушителей правил парковки. На фотографиях видно, что инспекторы действительно работают и проводят эвакуацию. При этом эвакакутор не просто похож внешне на участника ДТП с Анастасией, но и номера у них совпадают: КА2763АС.

Инспекторы продолжают эвакуировать автомобили за нарушения правил парковки. Фото: скриншот Facebook парковочная инспекция Киева

Финал расследования

Исходя из материала выше, можно предположить, что компания «Експрес-Т» все же сотрудничает с парковочной инспекцией. Вопрос только в том, знает ли об этом Департамент транспортной инфраструктуры КГГА. Ведь по информации ресурса youcontrol, конечным бенефициаром «Експрес-Т» является некто Наталия Приймак, которая также является управляющей компании «Евакуатор Сервіс».

Напомним, что у «Евакуатор Сервіс» заключен договор с КГГА, в котором указано, что размер платы за транспортировку транспортного средства на штрафплощадку должен быть экономически обоснованным и составленным в соответствии с законодательством Украины.

А вот у «Експрес-Т» такого договора нет. И за свои услуги они могут выставлять счета на собственное усмотрение.

Что в итоге

Не удивительно, что Дмитрий Рахматуллин, узнав об истории с эвакуатором, решил, что он принадлежит одной из компаний, с которыми сотрудничает КГГА. Удивляет, скорее, то, что о нем так открыто заявляют на странице парковочной инспекции в Facebook. Видимо, инспекторы не осведомлены о том, с какими компаниями они имеют право работать. Либо же они это прекрасно знают, но имеют свои причины идти в обход действующего законодательства.

Напоминаем, ранее Vgorode проверил, на сколько «закрыты» столичные кладбища. Оказалось, что хоронить людей в Киеве можно не только на единственном официально открытом кладбище, но практически где угодно. Главное найти того, кто согласится «походить по кабинетам» и приготовить пару десятков тысяч долларов.

Related

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *