Економіка, Злочинність, Політика, Розслідування, Статті

Денис Кудін, Владислав Войтенко миють гроші з державної ОГХК через офшор. Нові витоки «Пандора Пеперс»

«Пандора Пеперс» Дениса Кудіна: як заступник голови Фонду держмайна перекладає гроші ОГХК в загальний кишеню зі своїм кумом

Журналісти видання Lenta.ua викрили схему вимивання коштів з державної Об’єднаної гірничо-хімічної компанії (ОГХК) її куратором у Фонді держмайна Денисом Кудіним. Який задум?

Гроші компанії за продаваний ільменіт «йдуть» посереднику – компанії ESTRA Capital Limited. Бенефіціари та керуючі партнери цієї офшорки на Кіпрі – особисто Денис Кудін і його кум – перший заступник голови правління ОГХК Владислав Войтенко, пишуть журналісти.

ОГХК: ПРИВАТИЗУВАТИ МОЖНА «вимити»

31 серпня 2021 року мало відбутися знакова подія для України і Фонду державного майна, оскільки повинна була бути приватизована стратегічна державна ОГХК в рамках кампанії Великої приватизації Зеленського. Однак, з огляду на той факт, що надійшло всього 3 заявки, з яких допущено була лише одна компанія до аукціону, то останній був скасований.

Фонд державного майна України призначив нову дату аукціону – 29 жовтень 2021 року, але складається враження, що і на цей раз приватизація знакового українського підприємства буде скасовано. І на це є кілька причин. Але про все по порядку.

У команді голови ФДМУ Дениса Сенниченко питання приватизації ОГХК курирує його перший заступник – Денис Кудін, який був призначений на цю посаду в липні 2020 року. Примітно, що до призначення на таку високу державну посаду Денис Кудін очолював Дирекцію роздрібних продажів ТОВ «ВОГ Рітейл». Звичайно ж, продавати ключові українські підприємства на аукціонах – це практично те ж саме, що продавати хот-доги і каву на заправках WOG та в вагонах Інтерсіті. До речі, 2 березня 2021 роки Денис Кудін був призначений головою наглядової ради «Центренерго». Таке стрімке кар’єрне зростання Дениса Кудіна не просто дивує, а й викликає масу питань.

Читайте також:  Павел Яковлевич Фукс - ненасытный олигарх, мошенник высшего уровня

Але повернемо1ся до ОГХК, адже це ключова компанія України на світовому ринку ільменіту, такого необхідного для виробництва титану. З огляду на той факт, що довгий час її ключові підприємства Іршанський ГЗК і Вільногірський ГМК були в оренді у опального олігарха Дмитра Фірташа (до 2014 року), поставляючи його «Кримському титану» ільменіт для виробництва титану, то процес приватизації ОГХК – це «війна не на життя, а на смерть». У менеджменті ОГХК залишилися «щупальця Фірташа» у вигляді контрольованих ним людей. Та й люди Миколи Мартиненка (Руслан Журило і Юрій Перцев), які «вимивали» ОГХК також до сих пір мають колосальний вплив. Може бути тому перше, що почав робити заступник голови Фонду державного майна Денис Кудін щодо ОГХК – це «тасувати колоду» кадрів в правлінні державної компанії під приводом підготовки її до Великої приватизації.

У квітні 2021 року наказом голови ФДМУ першим заступником глави правління ОГХК призначений уродженець Кривого Рогу (не дивно, так?) Войтенко Владислав, який є креатурою (барабанний дріб …) Дениса Кудіна. Адже вони разом працювали в ТОВ «ВОГ Рітейл», розвиваючи кафе-магазини при АЗС. При цьому досвіду реалізації титаномісткого сировини Владислав Войтенко не має, виною всьому попередній досвід роботи. Другим же призначенцем від ФДМ Петраш Віталій, який сьогодні є заступником голови правління ОГХК. Цей професіонал також виходець з паливної компанії. Ніколи не мав справу з титаном, однак встиг пропрацювати в таких структурах як «Техойл», «Олеум Стандарт» і «Унісістем», які фігурували в кримінальних справах про фінансові махінації і нанесенні збитків державі. Ще однією дивиною цих кадрових перестановок є те,що колишній топ-менеджмент не можна назвати неефективним, оскільки за останні місяці компанія змогла отримати рекордний прибуток у розмірі 460 млн грн.

Читайте також:  Рада збільшила покарання за напади на журналістів - "Антидот"

Як бачимо, зібралася нормальна така компанія управлінців під керівництвом т.в.о. голови правління ОГХК Перелигіна Єгора, який недавно змінив іншого т.в.о. Сомова Артура. Ці професіонали провалили першу спробу Великий приватизації ОГХК в кінці серпня і щось нам підказує, що 29 жовтня 2021 роки ситуація повториться.

Вся справа в тому, що заміна професійного менеджменту т.зв. «смотрящіх» напередодні приватизації держпідприємств, в сформованих українських реаліях означає або «дембельський акорд» у вигляді вимивання виручки і виведення ліквідних активів, або підготовку до появи «раптово виниклих тимчасових проблем» з проведенням продажу і штучного затягування приватизації.

Якщо ми повернемося до куратора Великий приватизації ОГХК заступника голови ФДМУ Дениса Кудіна і його відносинам з Владиславом Войтенко, то виявимо, що їх пов’язують не тільки робочі відносини в минулому, але родинні зв’язки у вигляді кумівства і загальна офшорна кіпрська компанія в сьогоденні.

ВІДЛУННЯ PANDORA PAPERS: ESTRA CAPITAL LIMITED, CYPRUS

3 жовтня 2021 року було опубліковано «Архів Пандори», а саме 11,9 мільйона документів, зібраних Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів (ICIJ). Ми залишимо без оцінки офшорні компанії, афільовані до Володимира Зеленського, оскільки це не предмет нашої статті. Однак, в документах фігурує цікава кіпрська компанія ESTRA Capital Limited, бенефіціарами і керуючими партнерами якої є Войтенко Владислав Сергійович і Кудін Денис Ігорович. Сьогодні перший заступник голови правління ОГХК і перший заступник глави Фонду державного майна України ведуть бізнес, володіючи кіпрським офшором. Мало того, що наш володар MBA Лондонської бізнес-школи та Колумбійського університету Денис Кудін працевлаштував свого «старого товариша» Владислава Войтенко в державну компанію,так він ще й разом з ним організував офшорну ланцюжок по «вимивання» грошей з державної ОГХК.

Ми вперше публікуємо цей документ, щоб українська громадськість і потенційні інвестори, які братимуть участь у Великій приватизації чітко усвідомлювали з ким вони мають справу в Україні та чому наша країна не є інвестиційно-привабливою.

Читайте також:  Давид Георгиевич Арахамия - мелочный, жадный и мстительный человек и жалкий «барыга»

Адже, як випливає з документа, це не просто конфлікт інтересів у державного службовця, а й пряма корупційна діяльність, яка завдає шкоди державі. Примітно, що з документа випливає, що Денис Кудін залучений в діяльність іншої офшорної компанії, а саме – CONNAX Trading Ltd. (Британські Віргінські острови). До речі, за іронією долі в своїй декларації, поданої 3 березня 2020 роки (звільняючись з АТ «Одеський Припортовий Завод») Владислав Войтенко зазначив, що є бенефіціаром і в ESTRA Capital Limited, і в CONNAX Trading Ltd. (Https://declarations.com.ua/declaration/nacp_ebfd8831-e68a-4e22-8ed4-da6a8edc02cd), в той час як його «патрон» Денис Кудін в своїй декларації перед вступом на посаду заступника голови Фонду державного майна України по якихось невідомих причин нічого не вказав про ці офшорны компанії, в яких є партнером Владислава Войтенко (https://declarations.com .ua / declaration / nacp_09e0ab3c-813f-434c-88c0-6b0cb9c0e821).

Діяльність ланцюжка офшорних компаній, в яких зав’язана ESTRA Capital Limited з бенефіціарами Владиславом Войтенко і Денисом Кудіним, як бачимо з опублікованого документа, підпадає під високий ризик АМL Regulation. Простіше кажучи, компанія в ланцюжку використовується для «відмивання» грошей.

Тільки в нашій країні можливо, щоб перший заступник голови правління державної компанії АТ «ОГХК» Владислав Войтенко і перший заступник голови Фонду державного майна Денис Кудін були бенефіціарами офшорної компанії, відмиваючи гроші і «вимиваючи» ОГХК. Цікаві власне операції, що проводяться в рамках цієї офшорної ланцюжка. Точно відомо, що вони пов’язані з ільменітової рудою. Але про це в нашій наступній публікації. А поки, резюмуючи, можемо зробити невтішний висновок про те, що проблема Великий приватизації ОГХК полягає в небажанні Кудіна & Войтенко втратити доступ до такого «ласого корита», адже це не хот-доги з кавою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *